Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzás 18. születésnapra...

Túlzás 18. születésnapra iphone-t kérni?

Figyelt kérdés

Nem azért szeretnék iphone-t, mert menő meg, mert mindenkinek olyan van..Sosem mentem a birkák után hála istennek, de a minap bementem egy telefonos boltba, mert az enyém már nagyon a halálán van. A iPhone 4s fogott meg a legjobban, mert letisztult, semmi csicsa, nagyon jó formája van, könnyen kezelhető, minden van rajta, amit használni szeretnék és a véleményeket, teszteket olvasgatva, tökéletes lenne jó pár évig. Mivel most lesz a születésnapom, a 18., anyukám mondta, hogy esetleg megkapom..aztán meghallotta az árát..Majd amikor apám meghallotta, hogy szeretnék egy telefont, kerek perec kijelentette, hogy telefont biztos nem vesz. Minden vagyok egyébként csak telefon függő nem, eddig mindig Apu régi telefonjait kaptam meg, soha nem is volt olyan, hogy karácsonyra vagy szüleinapra konkrétan mondtam, hogy mit szeretnék, hiába kérdezték, mindig rájuk bíztam.

Ha tényleg szükségem lenne rá és abban az anyagi helyzetben is vagyunk, hogy vehetnének egy telefont, miért olyan nagy kérés ez?


2014. júl. 16. 11:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Ha anyukád meghallotta az árát és nem tetszett neki, akkor valószínüleg mégsem vagytok olyan anyagi helyzetben, hogy ennyi pénzt kiadjatok feleslegesen.
2014. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
56%
felesleges pénzkidobás! Egy 30-50ezer ft-os telefon is tudja azt amit kell
2014. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
57%
Ahhoz képest, hogy csak egy telefonról van szó, sokba kerül.
2014. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem nézel körül használt telefonos boltokban?

Nekem Xperiam van, a szolgáltatomnál 35e lett volna, használtként, hogy semmi hibája nem volt, garanciával mindennel elhoztam 15ezerért.

2014. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

Figyelj, én nem tartozom az iPhone-t lejáratók közé, ami minőség, azt tisztelem. Igen, az iPhone sok tekintetben sokkal jobb mint akár az Androidos, akár a Windows Phone-os telefonok.

De vegyél számításba pár dolgot. Amíg a legtöbb készülékre cseregarancia van egy ideig, addig az iPhone-nál ezt úgy oldják meg, hogy ha van valami gáz a telóddal, akkor kicserélik egy olyanra, amit korábban más beadott (tehát másféle nyűgje van).

Ezen kívül. Lehet, hogy 4-5 évre jó lesz, de akkor évente veheted hozzá az új aksikat, az tuti. Nővérem pasijának van iPhone-ja, na az övé most 2 éves, és konkrétan 6 óra után képes bemondani az unalmast, ha úgy adódik. Amúgy fantasztikus, egyszer vettem a kezembe, én is imádtam - de ez azért elég kellemetlen tud lenni.

Nem tudom, hogy a 4s-nek egyedi töltőfeje van-e, vagy sem, de ha igen, akkor nem lesz semmivel kompatibilis, ha otthon hagyod a töltőt, meg vagy lőve, ha elromlik, méregdrágán vehetsz újat. A többi telefonnál ez a microUSB szabvány miatt nem probléma.

A törékenység. Nekem egy Huawei Ascend Y300-am van, párszor már ejtettem le, és még semmi baja nincs. Oké, volt hogy szétesett 3 darabra, de működik és látszani is alig látszik rajta. Egy iPhone konkrétan egy zuhanás után szilánkosra törik, és ezt nem csak úgy mondom, rengeteg ismerősöm van, aki 3 hónap után kuncsoroghatott újat apucitól, vagy azóta is repedt kijelzőjű telefonnal mászkál.


Nem azt mondom, hogy az iPhone nem jó, de ahhoz képest, amilyen hátrányai vannak, jelentősen túl árazott. És az árban nem csak (főleg nem) a minőséget fizeted meg, hanem a reklámot, a nevet, hogy "mennyire menő".

És elhiszem, hogy a szüleid kiakadtak az árán. Egy kártyafüggetlen iPhone itthon, azt hiszem, olyan 170.000 körül mozog. Nos, ez egy átlagfizetés ebben az országban. Persze mindenféle díjcsomaggal csökkenteni lehet az árat, de nagyon olcsó nem lesz.

Rengeteg olyan telefon van, ami feleennyibe kerül és majdnem ugyanennyit tud.


Mielőtt teljesen elkötelezed magad az iPhone mellett, nézegess körül más termékek között is. Pl. egy jobbfajta Sony Xperiával, Samsung Galaxyval vagy Nokia Lumiával sem fogsz szerintem panaszkodni.

2014. júl. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

mivel edesanyad dobott egy hátast az aratol, ezert ugy tunik, tulzas.


Egyebkent meg rengeteg telefon van a piacon, olcsobbak is mint az iphone, azok is tudjak azt amit kell. Olcsobb Lumiak, vagy androidos cuccok. Aki iphone-t akar abban erosen dolgozik a sznobfaktor, ami nem baj, csak meg kell fizetni.

2014. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Gyűjts pénzt és vedd meg magadnak.
2014. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Persze, az iPhone garancia arra, hogy sznob vagyok, mi? :D

Ez egy kicsit erős általánosítás volt, főleg, hogy az elején már leírtam, hogy baromira nem majmolok semmit, nevetségesnek tartom az iPhone-os tömeghisztit is.

Ettől függetlenül ez tetszik a legjobban. De hogyha másikat néznék ki, akkor is ugyanaz lenne a reakció, hogy nem veszünk telefont, teljesen mindegy mennyibe kerül. Hogy miért? Fogalmam sincs. Pénz meg lenne rá, anyukám azért sokallta az árat, mert nem ért hozzá. De azért autót azt lehet Amerikából behozatni :) Szóval nem a pénzzel van a baj, hanem az elvvel, miszerint nem adunk ki pénzt telefonra (mert úgyis megkapom apám 2-3 évesét, ha neki új kell, azt meg a munkahelye megveszi neki). Itt csak az a kérdés, hogy tartani fogja-e magát továbbra is ehhez, vagy most az egyszer kaphatok egy új telefont.

2014. júl. 16. 11:59
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Nem a telfont veszed meg hanem az almát.
2014. júl. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A szuleidnek joga van eldonteni, mit tartanak hulyesegnek. Ha ok a telefont tartjak annak (amivel melysegesen egyetertek) akkor azt.


Ha amugy meg megkapod apukad 2 eves telefonjait, akkor igazan nincs okod a panaszra. Egy 2 eves telefon teljesen jo meg.

2014. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!