Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolat mellett, munkahel...

Párkapcsolat mellett, munkahelyen férfiakkal való ismerkedés elítélendő?

Figyelt kérdés

Nem rég kaptam új munkát, ahol 70%-ban férfiak vannak. Természetesen ismerkedek emberekkel, köztük férfiakkal is ami a páromnak nagyon nem tetszik. Hozzá kell tenni, hogy ő meg olyan munkahelyen dolgozik, ahol a nők vannak többségben. Így természetes, hogy több nő ismerőse van akikkel együtt tölti a szüneteit, együtt járnak ebédelni. Én is dolgoztam már ott, láttam a légkört, soha nem lennék rájuk féltékeny mert tényleg csak "barátok". Azért tettem idézőjelbe, mert nem is barátok ők igazán, csak egy jó munkatársi viszony van közöttük. Tehát egy részről ő szinte csak nőkkel van kapcsolatban, ezt azért is írtam le.

Másrészről nem akarom úgy beállítani a helyzetet, hogy mindenképp én jöjjek ki jól, úgyhogy leírom, hogy a munkahelyemen sok férfi feltűnően kedves, előzékeny, barátságos velem, sőt néhányan konkrétan rá is kérdeztek, hogy van-e párkapcsolatom. Na igen, de ha falat vonok emiatt magam köré és nem megyek velük mondjuk kávézni az automatához ha hívnak, akkor egyedül maradok, nem fogok senkit sem ismerni. A párom azt is mondta még, hogy az ő munkahelyén még előttem ismerkedett meg a munkatársnőivel, és ők nem akarnak tőle semmit ellentétben az én helyzetemmel. Viszont nekem meg most van új munkahelyem, nem ismerkedhettem meg velük akkor, mikor még nem volt párom. Mi a véleményetek erről? 26/N


2014. júl. 16. 13:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha flörtmentes az ismerkedés, akkor nincs gond. Bár én ezt nem is ismerkedésnek hívnám, hanem munkahelyi kapcsolatépítésnek. De nem lehet, hogy valamilyen módon biztatod a férfiakat? Velem sosem történt ilyen, hogy egy kolléga felajánlkozott volna, oké, most már a 40. évemben vagyok, de 20 évesen sem volt ilyen, pedig volt jó pár férfi kollégám. Attól még lehetsz kedves velük, hogy nem mész mondjuk kávézni, attól még nem maradsz egyedül. Lehet ezek a jelek a férfiaknak azt mutatják, érdemes ennél a lánynál próbálkozni, hátha.
2014. júl. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem tarts 2 lépés távolságot,de kedvesen .

Tehát aki nagyon nyomul,azt sem lehet elküldeni a picsäba nyilván,ha egy légtérben kell vele dolgozni minden nap .De finoman vissza lehet utasítani,elmondani,hogy köszönöd a bókot/meghívást/akármit de van kapcsolatod.


A közös kávéval és ebéddel szerintem nincsen gond,nagyon sok munkahelyen egyszerre van ebédidő,és egyszerre is mennek ebédelni a kollégák.


Az én élettársamra a főnöke nyomul,és azt sem veszem fel,egyáltalán nem vagyok féltékeny ,sőt mindig mondom a páromnak,hogy nehogy bunkón utasítsa vissza,mert a munkahelye egyébként nagyon jó,szereti,és jól is keres ..


Mondd meg a párodnak,hogy ne féltékenykedjen feleslegesen,mert ezzel megmérgezi szép lassan a kapcsolatot.

2014. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%
Hát a párodtól nem normális. Én fél évig olyan helyen dolgoztam, ahol sok pasi volt, sokan próbálkoztak, pedig tudták, hogy van párom, gyerekem. Ezt mondtam a páromnak is, soha nem mondott rá negatívat. Megbízott bennem. Ha ennyire féltékeny, akkor ott nem a pasikkal, hanem a bizalommal van baj.
2014. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%

"A párom azt is mondta még, hogy az ő munkahelyén még előttem ismerkedett meg a munkatársnőivel, és ők nem akarnak tőle semmit"


Aha. Itt nem azt kellett volna a párodnak mondania, hogy ő nem akar a munkatársnőitől semmit? Ők nem akarnak semmit tőle... és ha akarnának?

2014. júl. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
55%

8-as: nyílván nem találkoztál még soha életedben NŐvel, csak buta kislányokkal. Azokat lehet kábítani, de egy érett, komoly, stabil felnőtt nőt nem. Az tudja, hogy mit akar és mit nem és minek mi az ára.


Kérdező: nem. Sőt: nagyon nem! A barátkozás nem egyenlő azzal, hogy rögtön ágyba is dönt. A kedves férjed eléggé bizalmatlan ember, ami az ő problémáit mutatja.

Mindig neked kell tudnod, hogy egy barátkozás meddig mehet el.


Én nagyon sokat szenvedek attól, hogy a FB-os ismerősiem között levő viszonylag értelmes pasikkal sem tudok csacsogni (akiket ezer éve simerek, még az egyetemről), mert a feléségük úgy őrzi őket, mint a harámbasa a nejeit. Holott ők maguk is ismernek, tudják, hogy házas vagyok, a szó eredeti és nemes értelmében vett hűséges ember. Pusztán beszélgetni szeretnék egypár emberrel. De nem lehet, mert úgy be vannak tojva "az asszonytól", mint egy taknyos kölyök az anyjától.


Okos nőként sajna nincs beszédtémám a pelushalmokban vigyorgó buta libákkal.

2014. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!