Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mosogat kézzel az anyám...

Miért mosogat kézzel az anyám mikor vettem neki egy drága mosogatógépet?

Figyelt kérdés
Mindig panaszkodott, hogy sokat kell mosogatnia, vettem neki 100 ezer Ft-ért egy mosogatógépet, erre ma látom, hogy az összes evőeszközt kézzel mosta el, azt mondta mert rá van száradva az ételmaradék a mosogatógép nem mossa el, pedig ez nem igaz.75 fokon tud mosni maximum, bőven elmossa.Miért ilyen velem?:( miért nem számít semmi amit teszek?Miért ennyire elégedetlen mindennel és nem lehet neki megfelelni?
2014. júl. 16. 18:44
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező!


Olyan nőktől ne várjál értelmes választ, akiknek egy teknő használata is komoly gondot okoz...

...nemhogy egy mosogatógépé!!

2014. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
45%

3 naponta telik meg?! Hát annyi idő alatt hatszor elmosom azt az edényt, tudod ki várna három napot...


Meg 2-3 emberre tök felesleges a gép, hat tányért meg két lábast negyed óra elmosogatni.


Plusz: a zsíros edényt nem teheted be, ha már rászáradt a pörkölt, stb. elő kell öblíteni, mert nem viszi le normálisan (nagynéném soha nem öblíti elő, és mindig kajamaradékos a tányér/villa, vagy zsíros - pedig jó minőségű gép jó minőségű tablettával, csak épp ennyit ér), akkor már elmosom kézzel.


Mosogatógép nálunk megérte, mert voltunk 7-en, az 14 teríték/ebéd. De ahol 2-3-an vannak egy háztartásban teljesen felesleges.

2014. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is a világ legjobb találmánya a mosogatógép. Egyelőre csak ketten vagyunk, de már így is megváltás. Mi kb. mindennap, maximum másnap be tudjuk indítani (9 terítékes). Mivel A+-os (van rajta eco program is) ezért nem emelte az áramszámlát, a vizet pedig egyenesen csökkentette! Ráadásul sokkal korrektebben elmosogat, mint mi, mert az emberi kéz nem bírja el azt a hőfokot, amivel az mosogat. Egyedül akkor van baj, ha hagyjuk nagyon rászáradni, de ez nagyon ritkán fordul elő (a zsírt simán leviszi). Nekünk nagyon megérte :)


Viszont szerintem nektek megérne egy hosszabb beszélgetést, hogy mi a valódi problémája...

2014. júl. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
26%
Én is sokszor nyüsszögök,hogy sok a mosogatnivaló,de titokban én szeretek mosogatni! Soha nem kellene mosogatógép! Lehet ő is így van ezzel! Ja és még annyit,hogy nálunk senki nem mosogathat,mert ugyis utánmosogatok,mert csak úgy a jó ha én csinálom! Tudom undokság meg mánia,de ez van! Ez legyen a legnagyobb bajom!:)
2014. júl. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
69%

Vicces, hogy azok utálják a mosogatógépet, akik életükben nem használták. Nekem minden vágyam, párom szüleinél van és fantasztikus. A zsíros tepsihez meg, nem kell elmosogatni előtte, elég beáztatni mosogatószerrel, gépbe tevés előtt meg kiöntöd belőle a vízet. Nem kell ezt túlbonyolítani.


Anyukádnak meg mondd el, hogy ha olyan a kaja, akkor tegye vízbe az evőeszközöket, amíg nem teszi a gépbe.

2014. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
48%

Elöre szeretném tisztázni, hogy egyrészt édesanyád korabeli vagyok, másrészt évek óta van mosogatógépem (vezetö márka), harmadszor a háztartásunk normál esetben 2 személy, hétvégéken viszont akár 10 is lehet, attól függöen, hogy kik vannak itthon a gyerekek közül.

Ezek alapján feltételezhetü, hogy van tapasztalatom.


1. Az nem igaz, hogy feltétlen jobban mosogat a gép. Ha rászáradt, erösen zsíros a mosogatnivaló, akkor igen sok esetben nem lesz tiszta. Ezeket vagy kézzel érdemes mosogatni, vagy elöre kézzel le kell nagyjából tisztítani.


2. Több napot várni, hogy megteljen elég értelmetlen, mert közben az elsökre rászárad a szennyezödés, és nem lesz tiszta.


3. Több napot várni nem szoktam, mert annyi fözöedényem nincs, hogy ne kelljen közben elmosogatni - és akkor meg még lassabban telik meg a gép.


4. Ha elö kell tisztítani, akkor gyakorlatilag alig több munka el is mosogatni.


5. Az nem igaz, hogy több viz és áram kell a kézi mosogatáshoz, ez csak reklám.


6. Annak semmi jelentösége, hogy 50 fokos vízzel mosogatok kézzel, vagy 75 fokkal a gép - a különbség nem észrevehetö.


7. Elég sok mindent nem célszerü betenni a gépbe (annak ellenére, hogy "szabad"), mert rövid idö alatt megkoptat több dolgot.


8. Ha ketten vagyunk, akkor napota egyszer elmosogatok kézzel, mert gyorsabb és gazdaságosabb.


9. Ha vendégek vannak - vagy valami miatt sok edény keletkezett -, hogy azon a napaon megtelik a gép, akkor azt indítom el.


Összefoglalva, a mosogatógép közel sem olyan csodaeszköz, mint ahogy sokan képzelik, viszont nem is teljesen haszontalan, csak megfelelö esetekben érdemes használni, máskor meg nem.

2014. júl. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!