Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem költözik el tőlünk,...

Anyám nem költözik el tőlünk, mit tegyünk? Tönkre teszi az életünket!

Figyelt kérdés

Anyu öt éve beköltözött hozzánk, rettenetesen rossz természete van, állandóan üvöltözik káromkodik sajnos a gyerekekkel is! Már a szomszédok is többször mondták, hogy szívük szerint átjönnének és jól pofán vágnák ahogy a gyerekekkel beszél, és, hogy nem bírják elviselni a minden napos üvöltözést, nagyon durva és rettentő csúnya beszéddel illet minket, az unokáit nem szereti, mondván nem az ő gyerekei oldjuk meg őket, úgy ahogyan akarjuk, mi a férjemmel kizárólag a boltba járunk sehová máshova, de arra a kis időre is félve bízzuk rá a három gyermeket.

Mindig azt halljuk tőle, hogy már megint hová mentek, állandóan csavarogtok stb, 6 éve nem voltunk sehol kettesben gyerekek nélkül csak a boltba. Házimunkába semmit nem segít be, mondván ő nem koszol, neki nem kell takarítania. Azt mondja ő neki nincs rezsije mert nem fogyaszt, illetve ő neki nem kell kaja mert nem eszik, tudni kell róla, hogy nem szereti a szalámit, a krumplit, szinte semmit, így a munkahelyére sem visz kaját, mert ő csak a szalonnát eszi meg, és úton útfélen lejárat bennünket, szidalmaz és olyasmiket állít, hogy nincs itthon semmi kaja, közben meg közel kétszáz ezer megy havi szinten a boltba! Most igaz, hogy dolgozik, de napi 3-4 doboz cigarettát szív és 5-6 alkalommal főz magának kávét amit mind meg is iszik 4 személyes a kávéfőző kb 6-szor 4 személy kávéját issza egy nap. Azaz a fizetée nem takarja be a cigaretta és a kávé költségét. Mindig azt mondja, hogy ő már 60 éves, amúgy 59 és neki már nem kell főzni, és takarítani semmit sem, se a gyerekekkel lenni, mert ő már idős. De 40 évesen is ugyan ezt mondta, nincs kapcsolata, aputól elvált, örök életében ilyen volt a természete, minden pali kidobta, mert nem tudták elviselni. De volt neki egy szerény nagyon jó lelkű barátja, aki soha senkit nem bántott meg, de vele is állandóan ordított anyám, ő meghalt agyvérzésben amit nem is csodálok. Már kihúzta a gyúfát nagyon. Megkértük, hogy költözzön el, de még mindig nem ment el, és még neki áll feljebb sajnos ki kell jelentenem megakarunk tőle szabadulni egy életre, tönkre tesz minket is meg a gyerekeinket is, akik közül egyik sajnos sérült is. Anyunak rossz gyerekkora volt 11-en voltak testvérek( nem romák) És folyamatosan abba éltek, hogy repültek a kések a balták, és üvöltöztek verekedtek. Nem tudom mit tehetnénk? Már mondtuk neki, hogy keressen fel egy orvost, de hallani sem akar róla! Tegnap is nagyon kihúzta a gyúfát a férjem mérgébe azt mondta neki, hogy menjen be az öregek otthonába, és mindennek elmondta a férjemet. A legnagyobb gyerkőcünk sincs öt éves, most mind a három beteg, velem együtt férjem reggeltől estig dolgozik, és én is beteg vagyok 40 fokos lázam van gennyes manduláim amik szinte teljesen összeérnek, le vagyok gyengülve nagyon , de nem hagyhatom el magamat, kimostam a függönyöket, megpucoltam minden ablakot, de már nem volt erőm visszatenni a függönyöket a férjem tette fel, de közbe anyut megkérte, hogy segítsen mert sok ablak van, hát ki kérte magának 60 évesen ő aztán már nem csinál semmit, itt van a lányom csinálja meg az stb.



2014. júl. 18. 07:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
jeletsd ki majd dobjátok ki! Segíteni annak lehet aki hagyja! Ne engedd tönkretennia saját családod!
2014. júl. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

1. Ilyennek nem tenném ki a helyedben a gyerekeimet. Mellesleg ha valaki bejelenti a gyámhatóságnál, akkor elveszik öket töletek.


2. Anyádnak adj egy határidöt ajánlott levélben (három hónap), amikorra ki kell költöznie.


3. Ha ahtáridö lejártával összepakolod a cuccait és lecseréled a lakásajtón a zárat.


4. Ha hözöng vagy balhézik, kihívod a rendörséget.

2014. júl. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Mond meg neki, hogy X ideje van elköltözni, utana ossze csomagolom a cuccat, kiteszed az ajtó elé es zárat cserélsz. Ennyi.


OFF Mi a pcsanak kell függönyt es ablakot mosni 40 fokos lazzal????

2014. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

én elhajtanám! éljen egyedül ne más nyakán élőskõdjön! elêg rossz anyuka és nagymama!

nincs semmi joga ott lenni

2014. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Dobjátok ki a francba.Nem hogy rondán viselkedik,de ez a nő szerintem nem is szeret titeket,egyikőtöket sem csak kihasznál.
2014. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán hogy került oda?Nincs saját lakása?
2014. júl. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Küldjétek el minel hamarabb. Ha így folytatja ramegy a házasságotok. Keszulj fel hogy utána nem igazán fog szóba állni veletek. Tapasztalatból mondom, mert mi is így szabadultunk meg anyósomtol. Egy évig élősködött rajtunk. Csak ez az egy megoldás maradt, mert a szép szóra nem hallgatott.
2014. júl. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk ilyen stílussal arra azért készülj fel, hogy beperel rokontartasert.
2014. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
ki kell tenni az utcara.
2014. júl. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom az otthoni állapotokat kérdező.

De egy fontos kérdésről nem esett szó:

KIÉ az ingatlan?

Milyen jogcímen tartózkodik ott az édesanyád?


Ha szívességből lakik nálatok,akkor én bizony nem szégyelnék ilyen viselkedése melett ultimátumot adni (pl. kap három hónapot, hogy változzon vagy hazaköltözzön stb.)


Amennyiben nincs pénze (gondolom ez a helyzet), akkor a családi béke érdekében még azt is érdemes fontolóra venni, hogy tudjátok-e az elköltözését segíteni a kaució és az első havi lakbér összegével? (de NE neki adjátok cigire, hanem a lakástulajdonosnak, akitől bérelne)

2014. júl. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!