Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a gyászt?

Figyelt kérdés
2014. júl. 19. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Én úgy vélekedek a 3,dimenzióba az a lélek aki átlépett a fénykapun nem tér vissza,de a te lelkedben-szívedben lévő szeretet képes egy láthatatlan energia szálon kerszetül érzések útján kommunikálni a testben halott ,de lélekben élő meghalt rokonnal.


Ha meghall valaki tudom,nehéz,de a legrosszabb,ha siránkoznak,szomorkodnak utána.

Ezzel megnehezítik,hogy a lélek eltávozzon az útjára menjen.

Negyven napig van nyitva az a bizonyos ’’fény kapu,, ha ez nem sikerúla léleknek a szférák,dimenziók között bolyong energiát veszítve ,ez a lélek számára nagyon rossz állapot.

Régebben szokás volt ilyenkor a tükröket letakarni.

A halottidézős nem jó ötlet,mert ilyenkor ált. a becsatornázott nem a lélektől kap üzenetet ,hanem rossz szellemektől.

Hogy a prófétanő közlései mennyire helytállóak,mindenki maga döntse el,de elgondolkodtató.

[link]

Test - lélek - szellem

Lélek a túlvilágon I.

Lélek a túlvilágon II.

Lélek a túlvilágon III.


Amúgy részvétem

2014. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem apu 4 hónapja halt meg és azota nem tudtam feldolgozni, nem fogtam fel hogy meghalt mindig haza várom azt mondogatom hogy csak dolgozik és mindjárt jön haza. Én nem tudom elengedni.
2014. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
idő kérdése...de elfeledni sosem fogod! Fájni fog mindig, hogy nincs már, de a fájdalom valamilyen szinten csökkenni fog, de elfelejteni sosem fogod!
2014. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Első voltam .

Még mutatnám egy kedvenc könyvemet.

Anyám szív bypass műtétje után beödémásodott a karja annyira,hogy egy ceruzát vagy poharat sem tudott vele fogni, az orvosi kezelés nem volt rá jó.

Ebben a könyvben levő ’’ igei kapszulákat ,, mondta minden nap – meggyógyította magát és most csodájára járnak !


Google-ból letölthető

[link]

Charles Capps

A Teremtő ereje veled van

A Teremtő ereje meggyógyít

A Teremtő ereje az anyagi életben

2014. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Idő kell hozzá.

Van, akinek az segít, ha beszélhet róla. Pl. gyakori, hogy a család ilyenkor az elhunytról mesél mindenféle történeteket, nosztalgiáznak.

Van, aki nem tud beszélni róla.

A temetés is segíthet abban, hogy az ember jól kisírja magát és elbúcsúzik egy ceremónia keretében is az elhunyttól.

De még nagyon sokáig mindig eszedbe fog jutni, csak idő után már nem fájdalmas lesz ez az emlékezés.

2014. júl. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is részvétem.

Lehet, hogy bennem van a hiba, de én nem annyira érzem át a gyász jelentőségét. Gondolkodtam már rajta, hogy miért van ez, ilyen érzéketlen lennék, vagy ez egyfajta védekező mechanizmus? Nem tudom.


Eddig két embert veszítettem el, akikről úgy gondolom, hogy sokat jelentettek nekem, a nagymamám az aki a leges-legtöbbet. Nemrég halt meg.

Megnéztem a testét, és olyan volt, mintha nem is ő lenne. Sokat gondolkodom azon, hogy akkor a mama (a lelke, lénye, szelleme, vagy nem tudom minek is nevezzem, aki ő volt) most hol is van valójában. Nem vagyok vallásos, így a Menyországban sem nagyon hiszek.


De abban biztos vagyok, hogy van valahol, és mivel nagyon jó ember volt, olyan helyen van, ahol neki jó. És rengeteget gondolok rá, és sokszor álmodom vele. És ahol ő van, szerintem ő is "érez" engem, legalábbis eljut hozzá, ha gondolok rá. Én így gondolom, talán ezért sem sírtam sokat, és nem érzem azt hogy elveszítettem.

Mivel nem hirtelen halt meg, el tudtam neki mondani azt, amit szerettem volna, hogy tudjon, talán ezért is könnyebb most.


Nem tudom, kit veszítettél el, és milyen körülmények között. Ha mondjuk a férjem halna meg váratlanul, lehet, hogy másképp éreznék, nem tudom.


Idővel biztosan enyhül a fájdalmad, keress olyan gondolatokat, amik megnyugtatnak, és segítenek a továbblépésben.

2014. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nehezen és hosszú idő alatt. Minimum egy év kell a gyász idejéhez, de van, amikor több.


Könnyek, sírás, fájdalom, befelé fordulás, elzárkózás a világtól, könnyek...könnyek. Aztán az Idő és az életösztön elkezd dolgozni.


Aki ennek szándékosan ellentart - ún. megragad a gyászban - az előbb-utóbb megbetegszik, sztán pedig meghal. Vagy, ami a legrosszabb: áttolja a saját feldolgoztalan gyászát a gyerekeire, unokáira és ők betegszenek bele. Minél korábbi életkorban kapják, annál mélyebb és annál nehgezebben gyógyítható lesz a sebük.

2014. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!