Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet perelni az anyukát?

Lehet perelni az anyukát?

Figyelt kérdés
Ha esetleg kiderülne,hogy egy adott férfi nem a valódi apja egy 3-4 éves gyereknek(apasági teszt),akkor lehet kártérítésért perelni a hazug anyukát?

2014. júl. 22. 00:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
54%

A tény megtudásától számitott egy éven belül van lehetőség az apaság vélelmének megdöntésére.

Apasagi teszt csak akkor érvényes, ha a bíróság rendeli el, hivatalos laborban ( arra jó a tied, hgy megtudd az igazságot, hogy van-e értelme keresetet inditanii, de jogilag nem döntő, mert nem hivatalos)


Mi kenne a kártérítés alapja?

A hazugság nem bűntetendő ( ha nem hivatalos szervnek, eljarás alatt, vagy hamis tanúzással..stb történik)

Ha fizettél gyerektartást akkor sem, csak egszűntetik a fizetési kötelezettséget.

Egyebkent van egy csvar a történetben, hogy a gyerek védelmében van, hogy a bíróság úgy dönt, hogy vérségi kötelek hiánya ellenére is te leszel a gyerek apja, mert a gyerek érdekei azt kívánják...de ezt jgilag fogalmam sincs ogyan oldják eg( nem érzem fairnek az apával szemben)

2014. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Menj egy egy ügyvédhez és indíts pert apaság vélelmének megdöntése miatt. Ő meg fogja tudni mondani azt is, hogy ha a hivatalos vizsgálat után bebizonyosodik, hogy nem te vagy az apa, akkor fogsz-e tudni kártérítést kérni, esetleg visszakövetelni az eddig tartás címén kifizetett összeget (kamatokkal).


[link]

2014. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"4:111. § [A megtámadási határidők]


(1) Az apaság vélelmének megdöntése iránti pert a kiskorú gyermek és az anya a gyámhatóság hozzájárulásával a kiskorú gyermek hároméves koráig indíthatja meg. A többi jogosult az apasági vélelem keletkezésétől számított egy év alatt támadhatja meg az apaság vélelmét.


(2) Ha a vélelmezett apa a teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot tévedés, megtévesztés vagy jogellenes fenyegetés hatása alatt tette meg, a vélelem megdöntése iránt a tévedés, megtévesztés felismerésétől, jogellenes fenyegetés esetén a kényszerhelyzet megszűnésétől számított egy éven belül indíthat pert."

2014. júl. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, félreértem, de szerintem itt nem a tartással kapcsolatos költségekről van szó, hanem az erkölcsi kárról, ami a gyereket és az apát is érte.


Ha az anya tudatosan hazudott, szerintem sérelemdíjat mindkettő megpróbálhat kérni.

2014. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14


kérhet


de nem valószínű, hogy fog kapni

2014. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%

"Ha az anya tudatosan hazudott, szerintem sérelemdíjat mindkettő megpróbálhat kérni."


EZt nem lehet bebizonyítani, hiszen nyilván a férjével is élt nemi életet, különben a a férjnek leesett volna, hogy hogy van a gyerek, mikor hideg az ágy.

2014. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Hogy mit lehet vagy nem lehet bizonyítani, az egy esetleges perben dől el, semmiképpen sem itt!
2014. júl. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"de szerintem itt nem a tartással kapcsolatos költségekről van szó, hanem az erkölcsi kárról"


Ez lenne a lényeg.

2014. júl. 24. 22:44
 19/23 anonim ***** válasza:
46%

Kérdező!


Mivel ez a nő téged megtévesztett téged -hiszen ő pontosan tudta, hogy több pasassal is dugott-, irány egy ügyvéd és pereld be!!!

Ne legyenek erkölcsi aggályaid, hiszen neki sem voltak, és gond nélkül lehúzott volna rólad 20 év alatt legalább 10millió Ft-ot!!

Az ügyvédnek mond meg, hogy csak nem régen jöttél rá.

(Egy éven belül kell lennie!!)

2014. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
szerintem nem perelhető. szerintem tud le tandíjnak. Apasági vizsgálatot kérj.Attól fogva nem vagy az apja , amint kiderül az igazság.
2014. aug. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!