Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azért lövöget a családom,...

Azért lövöget a családom, mert elmentem szakmába dolgozni kevesebbért, mint amennyit eddig kerestem. Ti megszólnátok ezért a családtagjaitokat?

Figyelt kérdés

Életem legnagyobb szakmai sikere, hogy végre felvettek egy szervezethez dolgozni, ahová már 3 éve próbáltam bejutni. (5 visszautasított állásinterjún vagyok túl...)

Végül elkezdtem szakmától nem olyan távol, de azért közel sem szakmában dolgozni.


Reménytelenül beadtam ismét a Cv-met ehhez a szervezethez, ahol behívtak interjúra, majd ismét visszautasítottak...Eltelt 2 hónap és felhívtak egy olyan állásajánlattal melynek a munkaköri leírása az, amire egész életemben vágytam.

Mérlegre kellett tennem azt, hogy valamennyivel kevesebbet fogok keresni, de szakmában és olyan környezetben, ahol tényleg megvalósíthatom magam, fejlődhetek...


A szüleim nem értik a döntésemet, mióta itt dolgozom, szinte minden nap hallom, hogy milyen rossz döntést hoztam. Nem élek otthon, és tudom, hogy nem tartozom Nekik magyarázattal ez ügyben, de rosszul esik, hogy egyáltalán nem örvendenek velem, nem támogatnak. Közben meg elvárás, hogy járjak haza, látogassam őket. Őszintén, semmi kedvem.



A párom mellettem van és látja, hogy egészen kivirultam. A párom szülei szintén támogatnak.


Hogyan építsem le a negatív kritikát?


2014. júl. 23. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Lövöget?

Az mi?


Mit hagytál ott, és milyen szakmáért, munkáért?

2014. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

lövöget-b.szogat, cseszeget, megszól, lenéz, beszól...



Nem szeretném leírni, hogy milyen szakmát, miért, több okból is...


De dolgoztam valahol, ahol valamennyivel több pénzt kaptam, sokkal több volt a stressz, szakmailag kb. semmit nem tudtam fejlődni, nem is éreztem jól magam.


Ahol most dolgozom, azt csinálom amire mindig is vágytam, amit az egyetemen tanultam (Ba, Ma). Családias környezetben, jobb infrastruktúra mellett (ami a munkakörülményeket, eszközöket jelenti), több a bónusz (autó, képzési lehetőségek stb) de kevesebb a fizetés.

2014. júl. 23. 20:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen elmagyarázod nekik,hogy te nagyon is jól érzed magad a munkahelyeden és ha nekik ez nem tetszik nem vagy kíváncsi a negatív kritikájukra és legyenek szívesek leszállni erről a témáról.
2014. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezen túl vagyok...mégis minden beszélgetés vagy ezzel kezdődik, vagy ezzel végződik.


Nem értem hogy lehet ennyire fontos néhány tízezer ft? Legalábbis nekem fontosabb, az, hogy ne tegyem magam tönkre idegileg huszonévesen, mind az, hogy havi 25 ezerrel több pénzem legyen.

Nem mondom, mert tényleg nem élünk könnyen, szinte alig tudunk félre tenni (albérletben élünk a vőlegényemmel), de nem az ő zsebükből veszem ki a pénzt...:(

2014. júl. 23. 21:04
 5/12 anonim ***** válasza:

6 órában dolgoztam, nagyon jól kerestem, de minden hétvégén menni kellett, a munkaidő pedig este 9-ig tartott. A férjemmel alig látuk egymást.

Átmentem egy 8 órás munkakörbe, ami igaz kevesebbet fizetett, de együtt mehettem a férjemmel haza.

A szüleim nem értették meg, miért nem volt nekem jó a több fizetés.

Egy darabig próbáltam nekik megmagyarázni a dolgot, aztán feladtam. Egyszerűen nem akartak meghallgatni, csak az volt jó, amit ők gondoltak.

Egy idő után nagyon elegem lett. Ha elkezdték a témát, simán felálltam az asztaltól, és ott hagytam őket. Majd kevesebbet mentem hozzájuk. Végül belátták, ha tovább cseszegetnek, akkor egyáltalán nem fogok menni.


Ne foglalkozz velük. Majd jön valami más, ami miatt cseszegethetnek :)

2014. júl. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nagyon kevesen csinálhatják azt, amit szeretnek.

De..juttatások, céges autó.. és még szereted is csinálni?

Nem értem, hol itt a probléma.


Ha a szüleidet zavarja, hát istenem, egyéni szoc problem, majd kinövik.


első voltam.

2014. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást!



Szerencsére a párom nagyon mellettem van és támogat, első perctől...Ez ad erőt, ahhoz, hogy továbbra is jó döntésnek érezzem, amit hoztam. Na meg az, ahogy a kollégáim fogadtak, amilyen a főnökség.


Köszönöm!

Jó hallani, hogy nem vagyok egyedül:)

2014. júl. 23. 21:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk jó lenne tudni a két munkakört és a fizetést.
2014. júl. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én édesanyámat pont ösztönöztem arra, hogy nehogy feladja az álmát értünk, kibírunk havi párezerrel kevesebbet, annyit megér, hogy jól érezze magáta munkahelyén, ahol szinte többet van, mint itthon. Lehet, hogy így egy-két dologra nem fog jutni, de megoldjuk. Arra neveltek, hogy valósítsam meg az álmomat, és nem arra, hogy mindenáron a legjobban fizető szakmában helyezkedjek el. Persze, sokszor kell kompromisszumot kötni, de ha van egy ilyen lehetőség, egyértelműen azt kell választani, ami jobban tetszik. Önellátó felnőtt ember vagy, még szép, hogy a neked tetszőt választod.
2014. júl. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Maradjunk abban, hogy egyik állami munkahely volt, stresszel, igazgatóval, állandó ellenőrzésekkel, "idegen" kolegákkal.


Ez a munkahely nem állami, a kolegák barátságosak, a fizum a 80%-a az előzőnek...A két főnököm nagyon kedves, a közvetlen csapat is nagyon nyitott és barátságos. Gyűlésre sem kell gyomorideggel menni, jó hangulat van...

2014. júl. 24. 06:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!