Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az elhunytnak fontosak...

Ha az elhunytnak fontosak voltak a hagyományok, kérheti azt a család ilyen időben hogy mindenki fekete ruhában menjen a temetésre?

Figyelt kérdés
Hosszú nadrág vagy szoknya, vállat eltakaró felső.
2014. júl. 24. 21:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem, aki ismerte az elhúnytat, az úgyis így tesz, hisz tudja hogy ezzel tiszteli meg, de senkinek nem szabhatjátok meg mit vegyen fel.

Lehet van akinek incs is ilyen öltözetede a kegyeletét lerőná a temetesen.

Egyébként szerinnem az emberek többsége tudja, hogyan illik egjelenni egy ilyen eseményen

2014. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Temetésre ilyen idöben is feketében illik menni. (Egyáltalán nem értem, az idöjárásnak mi köze ehhez). Aki valamennyire is normális ember, annak eszébe sem jutna másmilyenben menni (kivéve kisebb gyerekeket, akiknek nem feltétlen van fekete ruhaféléje), ez alapvetö dolog.
2014. júl. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Mi masban mennel temetesre, mint feketeben?
2014. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Én például fehér kabátban voltam (télen) a dédpapám temetésén és nem azért mert nem ismertem a ,,szabályokat'' vagy mert nem tiszteltem, hanem mert nem volt fekete kabátom.
2014. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem az volt a kérdés, hogy miben illik menni, hanme azt, hogy ezt KÉRHETI - e a család.....

1.

2014. júl. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Igen, kérhetik, miért ne kérhetnék ? Lesznek akik nem örülnek majd, de ez van.


Igen kedves 1-es, hidd el ez nekünk is feltűnt :D

2014. júl. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

És ezt hogy?


Mama meghalt a temetése ekkor lesz, csak feketében gyere, és takare el a vallas hosszú nadrág szoknya legyen..

Vagy ráirjk az értesítő, hogy dresscode?


Nalunk egy temetesen legalább 100an szoktak lenni, ha idős volt valaki akkor is, egyéb esetben voltam már 1000fős temetésen is, amikor wgy fiatal pár halt meg a környékünkön..


Ha szerintetek lehet szókni oké.. Az biztos, hogy én meresztenem rá a szemem( annak ellenére, hogy nkem twrmészetes a temetésre az itt írt öltözet.)

2014. júl. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Kérni kérheti, de minek? Szerintem ez minden épeszű embernek egyértelmű. Mondjuk nálunk még egy rokont se néztek ki, hogy nem konkrétan feketét hanem sötétet vett fel ilyen melegben. (nem mindenkinek van fekete ingje pl, nekem sincs, de a blézeremben meg a sír mellé ájulnék ilyen melegben, főleg ha a pap/lelkész szeret sokáig beszélni) Illetve nálunk a hosszú szoknya se volt "kötelező", de az illendő igen, így minimum térd alá érőért még senkit se köveztek meg. Édesapám temetésén is térdig érő fekete szoknyában és kölcsönkapott fekete blúzban voltam. Pár éve volt, egy nagyon meleg májusi napon (30 fok felett árnyékban) A gyászolók között nem volt senki rövidnadrágban, se vállpántos cuccban, volt egy-két kósza fehér ing, de senki nem akadt fent rajta, igaz apukám a végakaratával is szembement a hagyományoknak. Csak egy koszorú volt a temetésén, a családé, mindenki más maximum egy szál virágot hozhatott, a koszorúra költendő pénzt pedig egy úszóklubnak lehetett adományozni.
2014. júl. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Pár hete voltunk egy temetésen, ott elég érdekes ruhában jöttek az emberek. Miniszoknya, farmer, csőtopp.


Ezért gondolta anyu, hogy ezt kéri a gyászolóktól, mert mamának nagyon fontos. Ahogy mondani szokás, forogna a sírjában ha megtudná, hogy az ő temetésére valaki miniszoknyában jön.

2014. júl. 25. 11:17
 10/13 anonim ***** válasza:
28%

Kérheti, max. nem teljesítik.


Egyébként tudod ki venne fel hosszú szoknyát. Alapból nem hordok olyat, a feketém meg kicsivel térd felett ér (de nem feszülős). Nincs térd alá érő szoknyám, így én nem abban mennék, mert erre az egy alkalomra nem vennék egy új szoknyát.


A vállat takaró felső okés, pl. blúz, de egy nem kirívó vastag pántos blúz sem gáz szerintem.


A fekete szín pedig nem releváns, a sötétkékkel sincs baj, de én mentem már krémszín kabátban télen - nem volt sötét színű.

2014. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!