Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan utálja párom az...

Jogosan utálja párom az anyukámat?

Figyelt kérdés

A párommal lassan egy éve ismerjük egymást, de még csak 4 hónapja vagyunk együtt. A problémám igazából az, hogy sem a párom anyámmal szemben, sem pedig anyám a párommal szemben nem mutatják ki egymás felé a véleményüket a másikról, hanem mindig én vagyok az a személy, aki hallgatja a nyűgjeiket. Mióta együtt vagyunk kb. 10 mondatot nem beszélt anyám a párommal. Anyum mostanában elég depressziós, soha semmi nem jó neki. A páromat meg az őrületbe kergeti, ahogy ilyenkor velem bánik. Elmond mindenféle szemétnek,aljas dögnek, azt is a fejemhez vágta már hogy takarodjak el otthonról. Fenyegetőzik, hogy ő inkább megöli magát, és akkor örülhetek mert ő már akkor nem áll a boldogságunk útjába. Közben meg sír, ha a párom nálunk alszik, vagy én a páromnál, mert akkor ő egyedül van. Ilyenkor aztán napokig megy a cirkusz meg a vita, hogy én eldobom őt. Van, hogy egy hétig nem szól hozzám, ha nem alszok itthon, vagy 10 perccel később érek haza. Párom utál nálunk lenni, ezért is vagyunk szinte állandóan náluk, ha időnk engedi. Elég kevés közös programunk van, mert nagyon sokat dolgozunk. Nagyon kellemetlen, mert párom szülei nagyon kedvesek velem és a rokonai, barátai is kedvelnek engem. Az én anyám meg folyton hisztizik, durcáskodik, még köszöni se hajlandó sokszor. Páromnál már betelt egy ideje a pohár, de ma végképp elborult az agya. Tegnap este páromnál aludtam. Este 10-re ért ide értem, mert dolgozott. Ma délben már itthon is voltunk, anyám természetesen játszotta a sértődöttet. Beállt a konyha ajtóba én meg megkértem szépen kétszer is, hogy menjen arrébb. Véletlenül meglöktem kicsit, ahogy próbáltam oldalasan elférni mellette, erre leüvöltötte a fejemet. Párom ezen úgy kiakadt, hogy felöltözött és azt mondta ő soha többet nem hajlandó betenni a lábát így a lakásba, ha ez megy itthon. Párom megmondta, hogy el akar itthonról hozni, nekik ugyanis egy hatalmas kertes házuk van, ami gyakorlatilag már a páromé. Attól tartok, hogy ha elmegyek itthonról anyám soha többet nem szólna hozzám, esetleg bosszúból csinálna magával valamit. Szerintetek jogos, hogy párom utálja az anyámat? Azt mondta, hogy ez már nem fogható a depressziójára, ez már a saját hülyesége azért, mert nem úgy alakulnak a dolgok ahogy ő akarja. Ilyen helyzetben mégis mit lehet tenni?


21/L


2014. júl. 27. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Felt hogy "elveszit"... hogy felnottel,mar nem vagy az a pici kislany akit ovni kell a szeltol is.. ez a baja... az en anyam kb ugyan ez csak meg sokszor rosszabb........
2014. júl. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak orvosi segítség kell.
2014. júl. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Elköltözni a pároddal, és ha anyukád lecsitult, valahogy szót érteni vele. Semmiképp sem jó megoldás, ha engedsz neki.

A fő kérdésedre a válasz: totál érthető, ha a párod kiborul anyukádtól, kb. egy bölcs szentnek kell ahhoz lenni, hogy ilyenkor valaki ne jöjjön ki a sodrából :) Ráadásul joggal félhet, hogy a mama 3. félként benne lesz majd a kapcsolatban, erre meg senki sem vágyik. Állj ki jobban magadért/magatokért, akkor talán neki is nagyobb türelme lesz anyukádhoz.

2014. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem olvastam el a kérdést, de biztosan.
2014. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és anyukádnak tényleg szakember segítsége kellene, de sajnos ezt neki is be kellene látnia.
2014. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem utálni kell, meg engedni az érzelmi zsarolásnak, hanem pszichológushoz vinni, mert beteg. Közben meg költözz a párodhoz.
2014. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A negyedik pszichológus kezeli már! Teljesen tönkre tette már magát és a családját is egy 15 évvel idősebb pasi miatt, aki kihasználta.
2014. júl. 27. 17:17
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Bocsi, de nem egyedül nevelt fel? Mert amiatt is lehet.
2014. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Anyum 1 évig menyasszony volt, aztán állapotos lett velem. Apám örült az elején, aztán a 8. hónapban kitalálta, hogy nm kellünk neki. Megszülettem, és akkor jött rá, hogy mégis akar minket, de anya visszaadta neki a gyűrűt és a mamánál maradt velem. Egyedül nevelt fel, nem volt soha senkije, minden idejét rám szánta. Aztán tavaly lett egy kapcsolata, amiben csúnyán átverték és azóta ilyen depressziós.
2014. júl. 27. 17:27
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
A párodnak igaza van. Igazából nem szimplán utálja anyádat, csak dühíti, hogy mit tesz veled! Ebből is látszik, hogy nagyon szeret és félt téged. Ne hagyd, hogy ez a kapcsolat édesanyád miatt tönkremenjen. Aljasabb dolgot el sem követhet egy anya a lányával szemben, mint, hogy zsarolja és választásra kényszeríti önmaga és a szeretett férfi között. Ez valóban nem csak depresszió, hanem súlyos jellemhiba, az önzőség netovábbja, megkockáztatom: gonoszság. Még akkor is, ha a saját keserűsége elvakítja. Szörnyen nehéz lehet ez most neked, de nem segítesz rajta, ha ott maradsz pofozóbabának. Ha elköltözöl, talán magába száll és elgondolkodik, lenyugszik egy kicsit. De ha nem, akkor sem szabad, hogy lelkiismeret-furdalásod legyen amiatt, hogy boldog akarsz lenni és a párodat szeretnéd boldoggá tenni.
2014. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!