Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes ezt a helyzetet...

Hogyan érdemes ezt a helyzetet kezelni?

Figyelt kérdés

A férjemmel a válása után ismerkedtünk meg, jó 8 éve.

A volt nejének szerintem személyiségzavara lehet, mert különösebb ok és átmenet nélkül váltakozik nála a "nagyon kedves vagyok" és az "agresszívan őrjöngök". A kapcsolunk elején többször megpróbált rám szállni, főleg a közös gyereket eszközként használva (direktben valamiért nem mert támadni). Végül a teljesen elzárkózással tudtam megoldani a problémát - mivel nem voltam partner a játszmában, gondolom megunta.


Pár éve nyugtunk is volt, a közös gyerekük azóta nagykorú lett.


Néhány hónapja gyerekünk született. Az exfeleségnek most megint elgurult valamerre a gyógyszere és a közös gyerekükön keresztül üzenget, hogy ő szívesen vigyázna rá, hadd jöjjön fel megnézni, legalább vigyük le az utcára, hgoy megnézze, stb.


Én mereven elzárkózom előle, egyrészt szerintem semmi köze a gyerekünkhöz (a férjem lánya természetesen bármikor jöhet és szokott is jönni), másrészt egy általam nem kedvelt emberre miért akarnám rábízni a gyerekemet?

Bemutatni se szeretném neki, mert úgy érzem, ez is egy próbálkozás a kontrollgykorlásra, amolyan "láb az ajtóban" trükk. No meg nem is beszámítható, ilyen embernek végképp nem fogom a kezébe adni a gyereket.


Egyre jobban a fejébe vette, hogy mindenképp találkozni akar vele. A férjemen annyiból hezitálást látok, hogy a közös lányukon csattan (ellenünk hangolja).


Mondtam a férjemnek, hogy kizárt, hgoy a gyerek közelébe menjen, a lánya pedig már felnőtt, értelmes ember, ha egyoldalúan befolyásolható ennek ellenére, azzal viszont nem tudok és nem is szeretnék mit kezdeni. Ő bármikor láthatja a testvérét, de az anyjára nem vagyok kíváncsi, nem szeretném felvenni a kapcsolatot vele.


A környezetemben senki mással nincs gondom és örülök is, ha társaságban van a baba, legyen minél szociálisabb. Egyedül a fenti hölgy a szabályt erősítő kivétel.


Rosszul gondolom?


2014. júl. 28. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg nehezedre esne levinni a ház elé, és megmutatni 1 percre a gyereket? Utána ő nem nyifeg ezért, és te se idegeled magad. Az meg, hogy a közös gyerek felnőtt, nem jelent semmit, pláne ennyire kis volumenű dolognál, mert te inkább dacból nem vagy hajlandó megmutatni, pedig szó sincs arról, hogy bízd rá. Nyilván túlzásokba kíván esni az ilyennel, hogy vigyázna rá, stb..de most megmutatni nem tart semmiből.
2014. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Hasonlóan gondolom mint te. Haározottan meg kell mondani, hogy esélye sincs, és ha utána megint keres, akkor közölni vele, hogy a következőt zaklatásnak veszed, és feljelented. Amit tegyél is meg, ha nem áll le. Semmi köze a gyermekedhez, mi van, hogyha ártó szándékai lennének?
2014. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Jogod van eldönteni, hogy kit ismerjen meg a lányod és kit nem, már ha nem közeli családtag, például nagyszülő. Nálatok a férjed volt feleségének semmi köze a közös gyereketekhez, így semmiféle kötelezettséged nincs, hogy láthassa, vagy hogy megismerje. Mivel eléggé labilis nőről van szó, én sem engedném a gyerekem közelébe, sőt, még attól is félteném, nehogy a gyerekben tegyen kárt egy-egy dührohama alkalmával, mert éppen eszébe jut valami régi sérelme a volt férje irányába. A férjed mit gondol erről? Szerintem jogosan védelmezed a lányod, a nőnek pedig semmi köze hozzá/hozzátok.
2014. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hadd döntsd már el, hogy kinek mutatod meg, kire bízod rá a saját gyerekedet. Neked is csak annyi közöd van az övéhez, hogy a párod az apja, és saját akaratából találkozik veletek. Egy babának ilyen jellegű akarata még nincs, ergó ha te nem szeretnéd, hogy bármi köze legyen hozzá, akkor nem értem, mi a kérdés.
2014. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
"Engedd be a tótot a házadba, és másnapra kitúr onnan"
2014. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1-es nem komolyan gondolod ugye?Semmi köze az exnek az ő közös gyerekükhöz.Miért kéne levinnie?na ne,olyat ütnék a fejére meg is szakadna.Egy tök vadidegen nő a kérdezőnek és gyeremekének.Jól gondolja ha nem engedni még látni se.Köze hozzá semmi.
2014. júl. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azért írtam, mert a férj hezitál, nehogy a nagylányon csattanjon. Igazatok van, én vagyok a hülye, hogy figyelembe vettem.
2014. júl. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyen buggyant lenne a volt asszonyka, akkor én sem engedném, hogy egy olyan gyereket nézegessen, akihez semmi köze. Ő a gyereknek nem rokona, hogy bármiféle jogot formálna arra, hogy meglátogasson.


Az ő gyerekük felnőtt, azért már nem éretlen kicsi, hogy annyira befolyásolni lehessen. Vele ülj le elmagyarázni a helyzetet, hogy neki mint féltestvérnek van joga találkozni a gyerekeddel, szívesen is látod, de az anyjára nem vagy kíváncsi.

2014. júl. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!