Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha össze vagyunk zavarodva...

Ha össze vagyunk zavarodva mire érdemes inkább hallgatni. A bennünk lakozó kis "hangocskára" vagy a közelállókra (barát, család)? Melyik esetben rontjuk el jobban a helyzetet valószínűleg?

Figyelt kérdés

Adott egy helyzet, szívem szerint tennék valamit, de a barátaim és családom lebeszélne róla. Nem nagy dologról beszélek, csak amolyan randira hívjam vagy sem helyzetekről, tehát ami nekünk fontos, de akármi is lesz, a élet megy tovább.


Melyik a jobb ilyen helyzetben szerintetek? Ha azt tesszük amit mi érzünk helyesnek, ami vagy igaz vagy nem, vagy azt tesszük amit a közelállók tanácsolnak nagyjából objektívan, míg a mi véleményünk sokkal nagyobb valószínűséggel szubjektív..?!


Én próbálom legyűrni a szubjektív véleményemet és a külvilágra hallgatni, mert tudom ,hogy az a normális és én vagyok érzelmektől vezérelt..vajon itt hibázom el? Vagy pont jót teszek vele magamnak? Érdekes talány :)


2013. aug. 31. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:

mi az oka annak, ha valaki le akar beszélni arról, hogy randira hívj valakit?

ez mindig helyzetfüggő szerintem... szeretnél valamit, akkor azzal foglalkozz racionálisan is.. mi az előnye és a hátránya ha megvan, és mi, ha nem...

ismerősök tanácsa is lehet szubjektív... pl ha azt kérdezed, hogy rendelj-e magadnak gombás pizzát... ő azt mondja, hogy ne, mert ő nem szereti a gombát.. szerinte hülye dolog gombás pizzát rendelni, de szerinted nem feltétlen... neked drága lenne a pizza, de az ismerős gazdag, ő azt mondja, hogy simán vedd meg, nem kerül semmibe... csak relatív az egész..


írd le a konkrét szitut és megnézzük:)

amúgy tapasztalatból tanul az ember.. jó esetben:D

2013. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__egyeb-kerdesek_..


Ez a konkrét, de általánosságban is érdekel a dolog, mert sokszor van ilyen helyzet, vagy nekem, vagy barátnőknek.. és hogy kire-mire hallgassunk.

2013. aug. 31. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!