Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem féltetek attól, hogy a...

Ti nem féltetek attól, hogy a férjetek jobban fogja szeretni az előző házasságából született gyerekét, mint a veletek közöset?

Figyelt kérdés

Babát tervezünk, remélhetőleg már úton is van. :)

A férjemnek van már egy ötéves kislánya, akit imád. Én is szeretem a kiscsajt, de eszembe jutott, hogy mi lesz, ha a közös gyerekünket nem fogja ennyire szeretni.

Mert nyilván másmilyen lesz, mint a már meglévő gyereke, és persze a nagylány nincs minden nap velünk, belőle csak a jót kapjuk, mindig kedves, aranyos amikor itt van. Az én gyerekem viszont fog bőségesen hisztizni, sírni éjszakánként, stb.

Nálatok hogy volt ez, nincs ebből probléma?



2014. júl. 29. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha ilyen félelmem lenne, nem vállalnék vele gyereket.
2014. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Nem! Az embernek minden gyereke egyforma, sőt azáltal, hogy a közös veletek lesz 24-ben, sokkal szorosabbra fűzi a köztük lévő köteléket.


Én amitől félnék az az, hogy mikor jön egy fiatalabb, csinosabb nő, akiért az én családomat is borítani fogja, és mikor hagy el engem is és csinálja a harmadik helyre a harmadik gyerekét.

Megbízhatatlan az a pasi, aki már egy család mellől lepattant.

Persze az ilyen kérdéseknél nyilván most az fog válaszba jönni, hogy borzasztó volt az ex, meg hogy az ex ment félre, és a férjed tökéletes volt csak becsapták, de én ebbe nem hiszek.

Inkább ez a valós probléma, a gyerekekkel nem lesz baj.

2014. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

:)

Még nincs gyereked,azért ez a kérdés....

Tegyük fel van két gyermeked....az egyiket jobban a másikat kevésbé szereted????

Na ugye hogy nem.

A gyermek az övé,tűzön vízen át mindent érte.....hogy is szerethetné a nagyot jobban,mint a kicsit....

2014. júl. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hol vagyunk, a középkorban? Ha valaki fiatalon hozott egy rossz döntést, és nem a megfelelő emberrel házasodott, akkor kutya kötelessége egy életen át szenvedni miatta? Az én anyukám is elvált anno, azután hozzáment apukámhoz, és azóta is boldogok együtt. Két hónap múlva lesz a harmincadik házassági évfordulójuk.

Meg mi az a duma, hogy "lelépett a családja mellől"? Nem jobb a gyereknek, ha két kiegyensúlyozott szülője van, akik történetesen külön élnek, mintha az állandó vitákat kellene hallgatnia meg feszültségben felnőnie?

2014. júl. 29. 10:07
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

a második troll, ne foglalkozz vele.:)


Én megértelek, attól félnék, hogy a saját gyereke már emberi, már lehet vele beszélgetni, játszani, már okos. És a férfiak nem annyira csecsemőimádók, mint a nők. Szóval szerintem eleinte biztosan tesz majd különbséget, és mindig az elsőszülött marad a lánya.


De ha pl. fiatok lesz, akkor ebben is lehetnek különbségek, ha pl. szíve mélyén fiút akart, vagy bármi. Ezt nem tudhatod előre, de szerintem ne legyél ennyire irigy.


Ha ennyire nem bíznék valakiben, nem szülnék neki. :)

2014. júl. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%

Hát az én válaszom se fog tetszeni ,biztos, bár nem vagyok troll,meglett családanya vagyok.

Lehet, hogy nem a középkorban élünk, de 5 éve még gondolom szerették egymást, ha babát hívtak a világra...ennyi idő alatt elmúlt a szeretet.

Mi van,ha titeket is elhagy majd ennyi idő múlva, akkor is ezt mondanád, Hogy hozott egy rossz döntést,és nincs hozzád láncolva?


Ha gyerekes pasival kezdesz, benne van a pakliban, hogy szereti a gyerekekét, sőt, a feleségével is tartja a kapcsolatot.


Majd lavírozgatni fog, a 2 gyereke közt,és te féltékenyen méricskéled, melyik kap több időt, szeretetet, ajándékot az apjától...


Próbáld meg elfogadni, mást nem tehetsz.Amúgy van benne valami,én is tartanék ,leht tőle,de nem tudom biztosan,mert az én férjemnek nem volt más gyereke, csak a mieink...

2014. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
50%

utolsó: de majd lesz:)


Nem értem, miért bunkóztok ennyire szegény kérdezővel, akinek a férje elvált az előző feleségétől bármilyen okból (pl. szétcsalhatta a nő, vagy elmúlhatott a szerelem). Nekem is volt már, hogy elmúlt, utána mégis lett másik. nehogymár az ember ne hibázhasson. Vettetek már olyan kaját, amit ki kellett dobni, mert romlott volt?

2014. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ötéves aranyos kiscsaj is hisztizett amikor megszületett. Ezt a sírós-hisztis korszakot a férjed egyszer már végigcsinálta, és látod, szereti a kislányát. A ti közös gyereketeket is fogja szeretni, szóval emiatt ne félj.


Az viszont biztos, hogy más lesz a kapcsolata a kisebbel mint a nagyobb gyerekével, de ez egyrészt adódik az életkori különbségből, másrészt meg abból, hogy az ötévessel ritkábban találkozik, ezért a ritkább találkozásokat jobban igyekszik kihasználni.

2014. júl. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát ez nagy butaság. Nem értem, miért ne szeretné a másik gyerekét is!?

A szeretet nem fogy el. Sőt, pont nyugodt lehetsz, hiszen látod, hogy jó apa, ebből pedig feltételezheted, hogy a második gyerekkel is ugyanígy lesz.

2014. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Miért félnék? Ha 2 közös gyerekünk van, akkor is kell félni, hogy az egyiket jobban fogja szeretni?
2014. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!