Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan oldjam meg...

Szerintetek hogyan oldjam meg hogy kijöjjünk havi 275000Ft-ból havonta? Jogos a kétségbeesésem?

Figyelt kérdés

275000Ft-ból ki lehet hozni 2 felnőtt és 3 pici gyerek szükségleteit? Mennyi lenne az ami már jónak lenne mondható?

Nagyon be vagyok ijedve, hogy nem lesz elég és nem tudom, hogy mit csináljak.

A rezsi 140000Ft körül van, ebben már benne van az állatoknak a táp is illetve a biztosítások is.


2014. aug. 6. 15:37
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
49%

szerintem 275 ezernek bőven elégnek kéne lenni

hogy jön ki a 140 rezsi?

2014. aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
91%

És mire kell még költeni a maradék 135ezerből? Mert ez sem mindegy. Meg az sem, hogy meg tudtok-e termelni bizonyos dolgokat, illetve ahogy olvasom, állataitok is vannak, szóval nem mindent a boltban kell vásárolni.


Muszáj lesz kijönnöd belőle, ha máshonnan nem tudsz pénz előteremteni. Véleményem szerint nagyon-nagyon kevés, főleg a gyerekek miatt.

2014. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
34%

140 a rezsi, ez mit takar pontosan?

Csekkek be vannak fizetve, benne van a kaja és egyéb költségek?

Minden egyébre maradt 135 000 Ft, ez azért elég bőven mindenre, nem kell parázni.

2014. aug. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem kell kétségbe esni, mi 300ezerből élünk 2 felnőtt gyerekkel 4-en és mindig jut arra, amire kell, tudunk félretenni, nyaralni stb. Bár nekünk nincsenek állatok, se kert, és nem ilyen sok a rezsink, ez hogy jön ki ennyire?
2014. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
50%

Ha albérlet 5 főre, minimum 1+2-es, vagy 2+1-es lakás kell. Akkor az albérleti díjjal + rezsi, könnyen elvisz havi 140 ezret. És a maradék 135 ezer kajára + tisztálkodó szerre + gyerekruhákra + 3 pici gyerek, ruha-cipő, esetleg pelus, egyéb kiadások. Állatoknak táp, ez szerint házi kis-kedvencek (kutyus, cicus, esetleg kalitkás kedvencek) és nem tojást tojó tyúkok és hasonlók.


Figyelni kell a boltok akcióit, utána kell járni, mikor, hol, mit árulnak olcsóbban, az akciósból fagyóba rakni...

üdítőket, mekis kajákat, csipsz-ek, és csokik, pizza és hasonlók nem biztos hogy beleférnek.

Amit a család otthon főz meg saját magának, mindig az a legolcsóbb!!

2014. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
74%

275-140 eFt= 135 eFt ebből kellene az 5 fős család étkezését, háztartási dolgait, tisztálkodását, utazását, gyerekek kiadásait megoldani.

Ha írod, hogy picik, akkor gondolom 1-2 még pelenkás is.


4.500 Ft/nap jutna az evésre, gyógyszerre, mosó és fürdőszerekre, pelenkára (ruhát, játékot, cipőt nem is számolom), napi legalább 3 étkezésre.

Vagyis 1.500 Ft/5fő/étkezés (piciknél ebből a napi 5 is kijöhet)- 300 Ft/fő étkezésenként.


Csak étkezésenként- ez NAGYON NAGYON kevés- paprikás krumplin, olcsó párizsin nem lehet pici gyerekeket tartani és hol van még a pelenka, esetleges tápszer vagy friss gyümölcs-zöldség a piciknek, akiknek egyszerűen KELL a hozzátápláláshoz a minőségibb, jobb alapanyag?


lehet nyugodtan lepontozni, de ha minden élelmiszert és egyéb háztartási dolgot a boltban kell megvenni és nincs otthon minimális pótlás a kertből, akkor ez nagyon-nagyon kevés jövedelem.


(más oldalról megközelítve azért ha pl. azt vesszük, hogy fejenként naponta egy ezres kellene legalább az evésre, az is 150 eFt és valljuk be, ha a napi 1.000 Ft/fő nem is egészében étkezésre menne el, hanem egyéb háztartási dologra is, akkor is kevés.


Az egy főre jutó jövedelmetek kicsivel van a szociálisan támogatható kb. 40 eFt/fős határ felett- ez is szerintem jól jelzi azt, hogy elgondolkodtató, hogy ez megfelelő életszínvonalat tud-e biztosítani számotokra.


Gondolkozz azon, hogy BEVÉTELT hogy tudnátok növelni (másodállás, plusz munka, plusz műszak stb.), mert a költségeket érdemben csökkenteni nagyon lehet...


Őszintén remélem és kívánom, hogy a gyerekek ne legyenek betegek, ne kerüljetek kilátástalan helyzetben.


(ha van kert, van zöldség-hús-gyümölcs, akkor jobb a helyztet- esetleg tudnátok termelni? írj jobban a körülményeitekről, hátha van valami hasznos tipp)

2014. aug. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
60%

nem írja a kérdező, hogy mit tesz bele a rezsi fogalmába pontosan

szerintem, ha csak magának a lakás fenntartását nézzük, az nagyon durva, mi 80 nm-es házban lakunk hárman és 75 környékén szokott lenni a rezsi (a közüzemi számlák)

2014. aug. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
47%
Ez nagyon kevés szerintem. Mi ketten élünk ennyiből, és alig jövünk ki. :(
2014. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
69%

275 ezer és még abból jön le a rezsi??

Amúgy ígyis-úgyis nagyon kevés 5 embernek! Pár hónapig bírható de tovább nem.

2014. aug. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
33%
én egyedül élek ennyiböl...nagyon kevés pénz...pláne 5 embernek. én se jövök ki, honap végén már kölcsön kell kérnem.
2014. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!