Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan oldjam meg...

Szerintetek hogyan oldjam meg hogy kijöjjünk havi 275000Ft-ból havonta? Jogos a kétségbeesésem?

Figyelt kérdés

275000Ft-ból ki lehet hozni 2 felnőtt és 3 pici gyerek szükségleteit? Mennyi lenne az ami már jónak lenne mondható?

Nagyon be vagyok ijedve, hogy nem lesz elég és nem tudom, hogy mit csináljak.

A rezsi 140000Ft körül van, ebben már benne van az állatoknak a táp is illetve a biztosítások is.


2014. aug. 6. 15:37
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
41%

Jó, ebben igazad van. De attól az még erős túlzás, hogy 4en 15 ropibol egy hétre élnek, mint Marci Hevesen. Ha ez tényleg így lenne, akkor nem itt tartana az ország, ahol most. Ebben azért megegyezhetunk, ugye?

Én egyébként úgy láttam, hogy itt csak azért volt baja a valaszadóknak, mert ez így azért eléggé sántít, olyan árak mellett, mint amik Magyarországon vannak. Én pl nem szorom a pénzt. Ketten élünk a volegenyemmel a szuleimtol kapott lakásban (tehát se hitel, se lakbér), és a 225 erzunkbol úgy, hogy főzök és nem szórjuk a pénzt, éppen hogy kijövünk. Szerintem sokan ezért bődültek így el, mert amit az egyik válaszoló állít, az matematikailag lehetetlen.

2014. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
13%
A mogyoróvaj nem cukrozott, az a mogyorókrém.
2014. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
72%

60.000 Ft élelemre egy 4 tagú családnak?

Szerintem ez nem ritka manapság,sőt...

2014. aug. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként mi is 225 ezerből élünk 3-man,hitelünk is van,és kijövünk.Nincs dőzsölés,de szépen,normálisan élünk,nem nyomorogva (közel sem) és szerintem ennek a feléből is kijön az ember ha annyi van,mert nincs más választás.
2014. aug. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
41%

Igen, ebben is igazad van. Természetesen ki lehet jönni, a kérdés csak az, hogy cél e ez. Szóval kijönni és kijönni közt is van különbség.


Ki lehet úgy is jönni, hogy ki van számolva szeletre a kenyér meg kenésnyire a vaj. Meg ki lehet úgy is jönni, hogy ha megkivanunk egy olyan ételt, amit csak étteremben lehet kapni (pl. Indiai kaja, egyik kedvencünk), akkor 1-2 hetente be tudunk ülni a volegenyemmel munka után, és az a 8000 körüli összeg, amit ott hagyunk, nem visel meg.


Itt arról van szó, hogy mi van még az egészséges normában. És 225-ből 4-en lehetetlen normális, mentálhigiénés szempontból is megfelelő életet élni szerintem. Nem értesz ezzel egyet?

2014. aug. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
25%
Egyet is meg nem is,igényektől függ.
2014. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
27%

"Remélem nem ovis a gyereked,mert szívinfarktust fogsz kapni ha meglátod ott mivel etetik a gyereket."


Nem tudom nálatok mit adnak a gyereknek oviban, de nálunk nem kenőmájast, parizert meg mogyorókrémes kenyeret...

Pl. minden pénteken hal van, tízóraira, uzsonnára gyümölcs, zöldség, stb. Nyilván van főzelék is a menüben meg tejbegríz, de alkalomadtán nincs ezekkel gond, csak napi szinten.


"Ja meg a levegőre se menj ki,és húst se egyél mert tele van szteroiddal (jobban hízzanak,hamarabb levághatóak legyenek) gyümölcsöt meg zöldséget se egyél mert vegyszeres,a csapvíz meg tele van hormonokkal meg ki tudja még mivel. Tudod mit? Egyél fényt :D"


Ez most egy gyenge visszavágás akart arra lenni, hogy szarral eteted a gyermekeidet, mert sajnálod rá a pénzt? Húst lehet a helyi bio termelőktől venni, ahogy pl. tejtermékeket is, zöldséget-gyümölcsöt a piacon, és még sorolhatnám, vagy egyszerűen csak normális forrásból. Nem muszáj ám a legolcsóbb teszkós szart megvenni.


"de mindegy is,itt gyík-on lassan már semmi nem jó a megkeseredett anyukáknak."


Megkeseredett??? Nehogy már megkeseredett legyek, mert egyenesen bűntény, hogy szarokkal tömöd a gyerekeid, és még jössz is ide osztani az észt. Ember 165 forintból/étkezés NEM LEHET egészséges ételt adni a gyerekeknek egyszerűen, mert fizikai képtelenség. Biztos rohadtul megkeseredett lehetek, ha inkább vennék egy kiló gyümölcsöt, mint egy kanál kaviárt, ha egyszer nem telik rá.


"Ha valaki gazdag az se jó,ha csóró akkor egy felelőtlen senki"


Nem láttam sehol, hogy a gazdagságot vagy normális életszínvonalat megszólták volna. Azzal viszont igenis van gond, ha valaki nem megfelelő bevételre kiszül a kelleténél több gyermeket, és utána az étkeztetésükön, ruháztatásukon spórol úgy, ahogy tud, ahelyett, hogy inkább a maga igényeiből venne vissza.


Információként:

A létminimum 3 főre 1 gyermekkel 206.304 ft

4 főre 2 gyermekkel 249.284 ft

5 főre 3 gyermekkel 283.668


Szerintem ezek után nyugodtan be lehet fejezni a vitát azt illetően, hogy ki mennyire jól él ezekből az összegekből, amikor statisztikailag az éhenhalás határán van.

2014. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
25%
Ezeket én írtam,de nem tudom mit nekem pofázol amikor nem én vagyok a kenőmájas,meg parizeres ...
2014. aug. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
36%
Ember, te hol hallucináltad be, hogy neked írom? Nyilván annak írtam, akitől idéztem. Ha ez te vagy, akkor neked, ha nem nem. Ne magyarázz már bele olyat, ami nincs ott.
2014. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
0%

Engem idézel,aztán odaírod: "Ez most egy gyenge visszavágás akart arra lenni, hogy szarral eteted a gyermekeidet"


E/2-személy,kinek is szól? Általános iskola 2-3.osztályos szint? Rémlik valami??? :)


ÉRTED EMBER??????? Gondolom te sem 2 diplomával keresed meg a kaviárra valót...

2014. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!