Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan oldjam meg...

Szerintetek hogyan oldjam meg hogy kijöjjünk havi 275000Ft-ból havonta? Jogos a kétségbeesésem?

Figyelt kérdés

275000Ft-ból ki lehet hozni 2 felnőtt és 3 pici gyerek szükségleteit? Mennyi lenne az ami már jónak lenne mondható?

Nagyon be vagyok ijedve, hogy nem lesz elég és nem tudom, hogy mit csináljak.

A rezsi 140000Ft körül van, ebben már benne van az állatoknak a táp is illetve a biztosítások is.


2014. aug. 6. 15:37
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
52%
Na ne vicceljetek már,én 3 kisgyerekkel 300e -ből 70-et félreteszek,van sport, bejárás városba, volt nyaralás, költeni kell folyamatosan a házra, 0-ra, de kijövünk.Átlagos életszínvonalon lehet ebből éldegélni, ne parázz.
2014. aug. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
31%
mi hárman élünk 180-ból
2014. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
45%

Ez fizikailag nem megoldható, lévén hogy az ételre és háztartási cikkekre költött összeg ekkora családnál 80-100,000 körül mozog legalább. 140.000 rezsi ehhez, és benzinre se marad pénz, nemhogy gyógyzerre, ha valaki megbetegszik.


Miért vállaltatok 3 gyermeket erre a bevételre? 2-t még ki lehetne hozni spórolósan (nem az életfilozófiám, de az még megoldható), de 3-at??

2014. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
49%
Azért vállalják, mert 3 gyerek esetén már 16000 Ft a családi pótlék gyerekenként, és még van családi adókedvezmény, ami szintén jelentős. A tankönyv is ingyenes, a közlekedés is olcsóbb, szóval az, érthető ha vállalják 2 mellé a harmadikat. Amíg kicsik nem is kerülnek sokba, hiszen egymás ruháit örökölhetik, amikor már iskolásak, persze nehezebb.
2014. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
18%
Mi 226.000-ből élünk igaz hárman,a rezsi meg a hitel 120.000 és megvagyunk,még nyaralni is voltunk idén.Szerintem szerényen de ki lehet jönni,oké nem Pesti viszonylatban mert ott mindenki fél millákat keres,de én tapasztalatból mondom,hogy meg lehet oldani.
2014. aug. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
37%
Igen, Pesten, mindenki fél millákat keres, sőt, mindenki milliárdos!!! Pest a milliárdosok városa, a leggazdagabb város a világon. Honnan vesznek a vidékiek ekkora ökörséget. Pesten a havi átlag fizetés 150-300 között mozog. Itt is vannak ugyanúgy szegényebbek és gazdagabbak is, mint az országban akárhol máshol.
2014. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
69%
Sajnálom ha nem sikerült az iróniát kiolvasni a soraim között,de akkor megnyugtatlak mielőtt szívinfarktust kapsz,nem gondolom azt,hogy ott mindenki milliÁrdos :D nyilván...
2014. aug. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
53%
Ha annak szántad, ne haragudj, de ez alatt az este alatt ez már a 3. ilyen komment, szóval kicsit eldurrant az agyam. :D
2014. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
56%

Hát, érdekes. Mármint itt írjátok, hogy 230 k körüli jövedelemből 3-an meg 4-engem éltek. Na de hogyan? Mi is kb ennyit költünk ketten, úgy hogy saját lakást vettek nekünk anyuék, kicsike, szal a rezsi is ilyen 30. K körül van egy hónapban. Én főzök, és anyósom is pakol nekünk 1-2 ebédnyit vasárnaponként. Nem élünk abszolút nagy lábon. Nem dohányzunk és nem is járunk bulizni. Én nem reggelizem, de vacsorázott

vacsorázom. Párom nem vacsorazik, de reggelizik. Tényleg csak a standard dolgokat vesszük a boltban, és így is pont kijövünk a hó végére, úgy hogy minden nap legyen friss gyümölcs és zöldség, ami horribilis osszegekbe kerül. :( van hús is, felvágott, de eszünk főzelékeket is.


Szóval még mindig amondó vagyok, hogy úgy, hogy ne zsiroskenyer legyen egész hónapban, ahhoz ez a pénz 5 embernek szinte semmi!

2014. aug. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
2014. aug. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!