Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek meddig normális...

Szerintetek meddig normális otthon lakni?

Figyelt kérdés
Hány éves korig?
2014. júl. 9. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

A mai világban? Addig amíg nem tudsz te egyedül, vagy a pároddal közösen fenntartani egy albérletet..


Illetve több mindentől függ...

Ha abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy a szüleid tudnak neked venni egy lakást, önálló vagy, dolgozgatsz, vagy fizetik neked a külön életet is, akkor 18 éves kor fölött bármikor.

2014. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Sün!! ***** válasza:
40%
Nem kortól függ. pl. Aki általános után szakmát tanul, hamarabb elkezd dolgozni általában, mint egy egyetemista. Hamarabb lehet önálló, bár egyetem mellett is lehet valaki az, nincs kizárva, de arányaiban kevesebben azok. Tehát ahogy önálló lesz valaki, attól kezdhet el érdemben a költözésen gondolkodni. Egyéb esetekben az otthoni jó viszony függvénye. Aztán van aki nem is akar elköltözni még ha tehetné akkor sem, viszont attól még vezethet otthon külön háztartást pl. külön szint vagy lakrész. 30 évesen azért nem laknék már anyámékkal a gyerekszobámban :)
2014. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Talán addig, amíg tanul az ember és nincs önálló jövedelme sem a megélhetésre.
2014. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 zabmester ***** válasza:
50%

Erre nincs általános válasz. Úgy gondolom, hogy 18-20 évesen már sok szempontból előnyös lenne, ha egy fiatal el tudna kezdeni önállóan élni, saját - szülőktől független - életritmust kialakítani, de nyilván ez az esetek nagy részében nem megvalósítható, vagy nem praktikus. Például ha még tanul valaki, ráadásul abban a városban, ahol amúgy is él, nyilván felesleges pénzkidobás lenne albérletet fenntartani, kivéve, ha nagyon eltér az életvitele a szülőkétől.

Viszont onnantól kezdve, hogy valaki dolgozik, esetleg a párjával is szeretne már együtt élni, úgy gondolom, tényleg ideje lenne külön költözni a szülőktől, hogy tényleg felnőtt életet kezdhessen. Na persze mondjuk egy többgenerációs házban még lehet, hogy ilyenkor sem szükséges.

2014. júl. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem max. 30 éves korig, de akkor is csak úgy, ha beszállsz a közös költségekbe, tehát nem a szülők fizetik egy felnőtt gyermek víz-gáz,étel, stb. használatát.
2014. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 MrPifta ***** válasza:
52%
én azt mondom, akár utána is. Fent tudnék tartani egy lakást magamnak is, de felesleges 2 házat fűteni, együtt is tudunk élni a szüleimmel.
2014. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Én otthon lakom, ti nem?
2014. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
amíg tanulsz és nem tudod eltartani magad! utána minden más csak kifogás!
2014. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

És mi van azokkal akiknek a szülő betegsége/halála miatt nem tudnak kikerülni a fészekből?

Pàrom 33 éves volt mikor eljött otthonról mert akkor halt meg az apja. Addig segíteni kellett neki mert nem bírt járni.

Eljött hozzánk, ahol én szintén apukámmal laktam. Ő nem beteg csak magànyos (anyukàm meghalt rég). És szerintem felesleges is 2 ház rezsijét fizetni ha nálunk kényelmesen elférünk (4 szobás családi hàz).

2014. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Nincs olyan ,hogy meddig normális . Embere válogatja ! Én azt mondom majd a gyerekemnek addig marad ,ameddig jólesik neki .. ;) .
2014. júl. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!