Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg a dolgot...

Hogyan oldjam meg a dolgot egy baráttal vagy barátnővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok. Szüleim válása után én édesanyámmal maradtam és hazaköltöztünk anyukám édesanyjához. Tetőteres, 3 szobás családi házban lakunk. Úgy költöztünk ide hogy akkor már anyukám öccse, azaz nagybátyám külön lakott a párjával, anyukám fent az egyik szobában én a másikban ami eredetileg nagybátyámé. Most viszont a kapcsolatuk tönkre ment és a jövő héten nagybátyám vissza költözik az édesanyjához azaz ide hozzánk. Így vissza kell adni neki a szobát, és anyukámmal kell egy szobán osztoznunk. Ezzel nincsen bajom, de mégis ha úgy adódna hogy egy barátomat, vagy netán a későbbiekben barátnőmet kellene behívnom mégis fura lesz hogy nem lesz egy olyan szoba ahol esetleg el tud vonulni az ember. Hogyan oldjam meg ezt hogy ilyen sokan lakunk egy viszonylag kis házban? A mindennapokban mire kell vigyázni hogy ne legyen vita?
2014. aug. 8. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha anyukád megértő, bírja a barátaidat, biztos kivonul a szobából, amíg a barátoddal beszélgettek, csak szólj előre, ha haza akarod hívni valamelyik barátodat. Bár nekem van szobám, de ha a barátnőmmel akarunk beszélgetni, akkor egy nyugis helyre szoktunk kimenni, a város széléhez, a rétre. Vagy elmegyünk sétálni. Szerencsére kicsi, zöld városban élek. Vagy néha elmegyünk kávézóba/cukrászdába teázni, koktélozni, stb. Ha van valami nyugis hely, ahova ki tudtok menni, és szeretitek is az ilyen helyeket, akkor beszélgetni ideális. :)


Barátnő dolog, ez már bonyolultabb. Ha komoly barátnőd van (lesz), és jó fej az anyukád, biztos meg tudod vele beszélni, hogy szeretnél kicsit kettesben lenni a lánnyal, szerintem meg fogja érteni, és ha teheti, nem zavar titeket pár órára. Biztos anyukád is úgy gondolná, hogy inkább legyetek együtt otthol, mint pl. valamelyik parkban kelljen "lerendezni" a dolgot. Vagy akkor még jobb, hogyha a lányhoz is tudtok menni. Ha a házban alapvetően béké a légkör, biztos haza lehet vinni néha barátot, barátnőt.


De még az is lehet, hogy nagybátyádnál is rendeződnek a dolgok.


Mire vigyázz a hétköznapokban? Hát, szerintem az fontos, hogy ne hagyd szanaszét a dolgaidat, és ne hagyj magad után rendetlenséget. Pl. evés után söpörd le az asztalról a morzsát magad után, vagy ne hagyd össze-vissza a ruháidat. Ne hallgass túl hangosan zenét, ha ez másokat zavarhat. És kicsit legyél megértő a többiekkel szemben is. Mindenkinek van valami heppje, mániája, de nem érdemes mindenen vitatkozni, ezeket hamar ki lehet ismerni, hogy kinek-mi. Tartsátok tiszteletben a másik magánszféráját, és ne zavarjuk, ha pihennie kell. Remélem tudtam segíteni. :) 20/L

2014. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Félrevonulás? Alakíts ki magadnak a kertben, garázsban, pincében.. egy télen-nyáron lakható helyet és kérdés megoldva. Ha nem lehet (bár egy kertesházban mindent lehet), akkor anyukáddal beszéljétek meg amikor aktuálissá válik a kérdés, a vendégfogadás szabályait.

Együttélés egy szobában két generáció? Nem túl egészséges, de nem lehetetlen. Figyeljetek egymás igényére és kérésére, próbáljatok meg eltérő időbeosztást csinálni, hogy legyen sok olyan óra amikor csak egyikőtök van otthon és akkor mindketten tudtok egyedül visszavonulni.

2014. aug. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!