Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az új párom jövőhéten akar...

Az új párom jövőhéten akar bemutatni a családjának. A kérdésem lent?

Figyelt kérdés
Az illető elvált és van egy 7 éves kisfia.Nekem nincs gyerekem,és fogalmam nincs hogy viselkedjek,mit mondjak mit ne mondjak egy 7 évesnek.:) Tudom viccesen hangzik,de ebben tapasztalatlan vagyok.

2014. aug. 10. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kisfia egyébként tud rólad, vagy teljesen új lesz a helyzet: Szia, én vagyok az apukád barátnője?

Nem mindegy. Ha még nem tudja, akkor szerintem először apukának le kell ülnie beszélgeti vele, hogy felkészítse.

Elmondani neki, hogy van valaki, aki nagyon fontos számára, és örülne, hogy ha a kisfiú is jóban lenne veled...stb.

Azt is feltétlenül hangsúlyozza, hogy attól még kettejük kapcsolata nem változik, ugyanannyira szereti és törődni fog vele...stb.


Ha pedig találkozol vele, mondd el, hogy örülsz, hogy megismerted, már nagyon sok jót hallottál róla. Reméled, hogy jó barátok lesztek...stb.

Esetleg egy apró kis ajándékot vigyél neki, amivel el tudtok játszani közösen.


Én valahogy így csinálnám.

2014. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen korú fiúk általában maguktól elkezdenek beszélni, amint megismernek :) neked csak mosolyognod kell, meg néha mondani, hogy az jó, így van, és máris a kedvence leszel :)

Bár azt nem tudom, hogy egy lánnyal hogy viselkedik, de valószínű kb. ugyanúgy.

Én 5 éves unokatesómmal voltam/vagyok így :)

17/f

2014. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm...baromira izgulok:)
2014. aug. 10. 12:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj.

És szerintem nem kell túl nagy feneket keríteni ennek a dolognak, a párod részéről. Nem kell nagy elbeszélgetés a gyerekkel. Csak természetesen. Persze, nem kell nyalni-falni egymást a gyerek előtt mindjárt az elején, csak hadd szokja, hogy egyre többet ott vagy. Mint egy barát. Mire észreveszi, hogy mi is van, megszok téged, és megszeret.

2014. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!