Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Havi 95 ezerből el merjek...

Havi 95 ezerből el merjek költözni itthonról? Vagy lehetetlen megélni belőle?

Figyelt kérdés
Albérlet jöhet szóba, azok viszont 50+ rezsi alatt nincsenek itt. Nem tudok senki ismerőssel összeköltözni, az idegen lakótárstól meg eléggé félek, ráadásul akkor ugyanúgy nem lenne privát terem mint ahogy a szüleimnél sincs. Ti mit gondoltok erről? Hogyan kezdenétek el az önálló életet a helyemben?
2014. aug. 10. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kiadó szobát keress szerintem! Ha ez sem jó opció, akkor gyüjtögess még picit.
2014. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nekem 80 ezres fizum volt 10 évvel ezelőtt, az hasonló szint. Nyilván nem volt pénzem komplett lakást bérelni Budapesten, úgyhogy volt lakótársam. Ez ilyen. Máshogy nem fért volna bele, pedig akkor még motorom se volt s igazán nem költekeztem... De teljesen rendben volt így :) Az első pár hónap volt durva, amikor szobatársam is volt, mentem onnan, amint lehetett...
2014. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha szobat beelsz akkor szukosen kijohetsz de ott megint benne van a laotars gond. Garzon rosszabb kornyeken lattam mar 35-rt, ha nagyon sporolsz a rezsivel es a hasadon kivitelezheto.
2014. aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért a lakótárs dolog nem olyan vészes, nagy esély van kifogni fiatal lakótársakat, mindenkinek saját szoba, nem is találkoztok kb egész nap. Messze több privát teret ad, mint a szülői ház.


Bár úgy nézd, kb egy kis lyuk is 30-35 ezer rezsivel, de inkább 40-45 Pesti árakat nézve.


Marad kb 50-60 ezred, abból nagyrésze elmegy kajára, meg esetleges költségekre, ha még utazást, bérletet is venned kell, akkor semmi megtakarításod nem lesz. És azért néha bejönnek plusz költségek, elromlik ez-az, gyógyszer, tisztítószer kell, stb.


Ha nem muszáj akkor nem költöznék.

2014. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem szobatárs, hanem lakótárs a megoldás:) van privát terünk, hiszen két külön szoba.


mi 60-ért lakunk itt, szóval egy személynek kb 50 mindennel együtt a lakás. :)

2014. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Albérletet olyan 130 nettóval mernék csak bevállalni, én 18 éves koromtól havi 100-at eltudok rakni, hogy később ne kelljen sok hitelt felvenni.

Nálam kertes ház jöhet csak szóba, így addig míg nincs meg a rávaló, maradok itthon ha ez 30éves koromig tart, akkor addig

22F

2014. aug. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A havi bevételem 300 felett van, mégis "csak szobát" bérlek, nem komplett lakást. Mehetnék egyedül, ha akarnék, de valahogy nincs kedvem havi 100 körül kiadni csak a lakhatásra, azt a pénzt inkább félreteszem / befektetem.


Van lakótársam természetesen. Ez ilyen, máshogy nem megy. Alkalmazkodni kell.


Amúgy egy szoba bérlése ma Budapesten (pontosabban Pesten, a sz@arabb részeken) 25-30 + rezsi alatt NINCS. Ha tehát nem tudsz havi min. 45-50 ezret áldozni erre, akkor felejtős.

2015. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bátorság, takarékoskodás, önállóságpróba . . . . .

Amúgy hány éves vagy ?

2015. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!