Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok milyen gyakori téma a...

Nálatok milyen gyakori téma a családban az elhízás, a diéta, a fogyókúra, az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés

Nálunk már évek óta ez megy, persze mindenki el van hízva és senki nem tesz semmit ennek orvoslására.

Mióta én külön főzök magamra és nem eszem olyasmiket amiket ők (amitől persze először mindenki a haját tépte) azóta lefogytam, de már a közös étkezések hangulata is megváltozott ettől.


Nálatok hogy megy ez?

Van valaki különleges diétán?

Hogy viseli a család többi része, ha valaki nem eszik valamiből?



2014. aug. 13. 08:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nálunk csak én vagyok hízásra hajlamos, és csak én diéázom( mégis én vagyok csak duci). Mindig hallgatom, hogy jaj miért nem eszel kenyeret, krumplit, sütit, de persze, mikor hízom kicsit akkor tudják mondani, hogy na, megint meg vagy hízva..
2014. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy a 300 kilós nagybátyám mindig közli velem, hogy "hááát, szerintem ne egyél a sütiből, mert jobban megnő a pocid", nincs semmi. Mondjuk bírom, hogy rajtam van +10kg, rajta meg +200, de csak ő szól be:D:D ettől függetlenül diétázom, de hát na.


amúgy elviselik ha nem eszek valamiből, max megkérdezik miért nem kérek, mondom, azért, mert most egészségesebb ételeket eszek. bólintanak, azt annyi.

2014. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
9%
Nálunk nem téma, senki sincs elhizva. Nem kell állandóan enni és kész.
2014. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki hízásra hajlamos, és ez a szülőkön, nagyszülőkön meg is látszik. Persze ehhez hozzájárult az is, hogy terülj-terülj asztalkám van minden étkezéskor, és naponta elfogy egy kiló fehér kenyér főételhez és hideg étkezéshez.


Míg otthon laktam én is minden hülye diétát kipróbáltam, hogy ne szaladjanak fel a kilók (sport szóba se jött, mert az nem volt nálunk "szokás"). Ideig-óráig jó volt, aztán mikor visszatértem a "szokásos" étkezéshez, pik-pakk visszajött.


Egyetem miatt másik városba kerültem. Ott a pörgés miatt, a rendszertelen étkezés volt a szokás, így látványosan nem híztam (3-4 kilót szedtem fel), de nem is foglalkoztam tudatosan az étkezéssel.


Egyetem után elkezdtem dolgozni, és irodába kerültem, 8 óra ülő munka...4 hónap alatt 5 kilót híztam.

Miután tudtam, hogy a diétákkal nem megyek semmire, így barátnőm unszolására elmentünk sportolni. Hát ha ezt előbb tudtam volna :D

Nem diétázom, de nem eszünk kenyeret, és ami alapanyagot a főzésnél le lehetett cserélni "egészségesebbre", azt lecseréltük. Az adagokat "normalizáltuk", tehát nem az otthon megszokott órás adagokban főzök.

Sporttal és mértékletességgel az egyetem előtti formámat hoztam vissza.


A kérdéshez visszakanyarodva. Míg fiatalabb voltam nálunk is téma volt, hogy fogyni kéne (mindenki fiatalon sovány volt, aztán hízott el), de az évek alatt ez átalakult beletörődésbe, hogy hát ilyen a "fajta". Ha diétáztam, akkor "miért nem eszel rendesen", "nem kell fogynod, el kell fogadnod magad", stb. Ezt a gondolkodást könnyű átvenni.


Most már külön élve látom, hogy ez a "hízásra hajlamos" csak kifogás volt. Mozogni kell és kész.

2014. aug. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Hogy viseli a család többi része, ha valaki nem eszik valamiből?"


Ezt a kérdést nem tudom értelmezni. Másnak mentális zavart okoz, ha te nem eszel valamit?


"Mozogni kell és kész."


Pont, hogy nem csak mozogsz, leírtad, hogy normálisan készíted a kajákat. Ha zsírt zsírral ennél, mozoghatnál egész nap, nem érne semmit.


Nálunk gyakori téma, bár már nem élek otthon. Amíg úgy volt, nagyon kövér voltam, és mivel nagyon alacsony is vagyok, rusnya voltam.


Aztán külön költöztem, nem tudtam főzni, majdnem 100 kiló lettem, mert zacskós, dobozos, mirelit kajákat ettem.


Utána jött az, hogy elkezdtem magamtól tanulgatni, mi a jó, mi nem. Nálam a diéta nem egy rövid periódust jelent, ami alatt fogysz, hanem étrendet, életmódot. Viszont ebbe majdnem megőrültem, mert mindenről azt olvastam, hogy rossz. Gyümölcsben sok a cukor, zöldség csak nyersen jó, mert elszáll belőle a vitamin, ha főzöd... már úgy voltam vele, hogy semmit nem lehet enni. Dietetikushoz is elmentem, hogy mondja meg, most mi van. :)


Azóta sem vagyok nádszál, de folyamatosan fogyok, van is miből. Nem görcsölök rá, ha épp éhes vagyok, és bekapok valahol valamit, nem alszom el sírva, hogy mindennek vége, elrontottam az életem.


Ami sokszor bánt, hogy olyanok próbálnak tanácsot adni, akik soha életükben nem voltak elhízva. (Ők persze azt mondják magukra, hájas disznók, de 55 kg-nál többek soha nem voltak.) Amikor elkezdenek okoskodni, hogy menjek futni - mikor az orvosom kifejezetten nem ajánlja - , meg hogy jaj, hát csak akaraterő kell. Bizony, ez így van. És ha lenne akaraterőm, soha nem is híztam volna el.

2014. aug. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
szerintem az egészséges életmód fontos, de nem napi kérdés. Mindenki sovány nálunk, de az nem azt jelenti hogy nem figyelünk oda.
2014. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

nálunk a rokonság kövér oldalai mindig hangoztatják hogy fogyni akarnak, kb 10-en, 20-on éve


a fogyozó bnőknem meg mindig vannak jótanácsaik

teljes kiőrlésűt enni, zöldteázni, jázmin rizset használnak, extra drága liszttel főznek, ha sütit sötnek azt is módszeresen taglalják mi van benne, tanácsként hogy egészséges és nem is fogyózni csupán, de egészségesen, sokáig élni, arra is jó, így helyes.

2014. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*bnőknek mindig vannak jótanácsaik
2014. aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 fajédsf válasza:

Nálam nagyon speckó a helyzet. Szinte csak húst eszem, ezen kívül minden mást tilt a "vallásom". Nem hogy a család nem bírja, de a haverok még jobban nem. A család már megszokta, vagy vagy főznek olyat, vagy én hozom a kajám.


Ezen kívül inkább másoknak nem tetszik, hogy:


-buliban nem iszom alkeszt, csak vizet meg kávét.

-nem eszek tortát, se édességet szülinapozásoknál például meg vendégségben se. Abszolút egy csücsköt se.

-nem eszek pizzát, se kebap se semmi.



Amit eszek: olajok, húsok, víz, zsír, lenmag, szezámmag, tökmag, dió, víz.


Amit nem eszek: minden más. Semmilyen lisztek, se zab, se rizs, se semmi. Zöldségek, hüvelyesek se, semmi más, tejtermékek se, üdítők, alkoholok stb.


Na kezdj egy ilyen emberrel valamit....érted mire gondolok.


Nehéz, de ez van.

2014. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!