Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek hogy néz ki az...

Szerintetek hogy néz ki az egészséges táplálkozás? Többi lent.

Figyelt kérdés
Úgy érzem, megbolondulok, nem bírom már ezt tovább. Rengeteget olvastam az "egészséges" táplálkozásról, de úgy érzem, semmit sem tudok. Szinte mindentől fáj a gyomrom, nem tudom, mit ehetnék. (Annak ellenére, hogy jó kombinációban fogyasztok mindent, figyelek az ételtársítás elveire.) Nektek mi a véleményetek? Valóban károsak a tejtermékek és tönkreteszik a gyomrot? Mit gondoltok a paleóról és a gabonafélék károsságáról? Hogyan étkeztek, mi az, amiről nem mondanátok le, mert jó hatással van rátok, annak ellenére, hogy van irányzat, amely károsnak véli?
2014. aug. 2. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

ezeket a paleo meg társai diétákat el kell felejteni, mert nem érnek semmit.


első körben szerintem kellene egy orvosi kivizsgálás, hogy van-e valamilyen ételallergiád, mert nem normális, hogy bármit eszel fáj a hasad.

2014. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is leszögezném hogy egyáltalán nem vagyok szakértő :)


- Általánosságban az a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozz a négy-öt főcsoportból (szénhidrát, fehérje, zöldség, gyümölcs, tejtermék). Ne edd mindig ugyanazt, ne zabálj, ne legyen túl fűszeres... stb. szóval érted, legyél kiegyensúlyozott minden tekintetben.

- A többi nagyon etnikum- és egyénfüggő. Vannak ételallergiák, érzékenységek. Az ázsiaiak állítóleg szinte kivétel nélkül tejérzékenyek, míg mi nem annyira. De azt te is tapasztalhatod magadon, hogy mitől puffadsz, mi után ég a gyomrod... stb.

- És egy személyes vélemény a végére: a tested azért valamennyire tudja jelezni, mi a jó neked. Ha a csokit kívánod, edd azt. amennyi cukrot én elfogyazstottam, szerintem már régen halottnak kéne lennem :D

- A paelo ha alá van támasztva megfelelő minőségű és mennyiségű kutatásokkal, akkor részemről elhiszem, de nem tűnik többnek egy tetszetős

elméletnél.


Szóval először is menj el dokihoz, hogy milyen érzékenységed van, egyél rendszeresen, és azt ami jól esik :)

2014. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Paleo = Egészséges táplálkozás. Gyakorló (gyakorlott) paleósként jó szívvel merem ajánlani. A gabona és egy másik állatfaj teje (pláne természetes formában) egyáltalán nem lételeme az embernek. A rostokat meg a b-vitaminokat fogják mondani a gabonával kapcsolatban. A rostokhoz zöldségből és gyümölcsből ugyanúgy hozzájutsz, illetve még jobb minőségben, mint a gabonából. A b-vitaminokból pedig az a nyúlfarknyi ami benne van, az sem biztos, hogy felszívódik.


A problémáidat okozhatják (Illetve szubjektív véleményem az, hogy ezek okozzák) a fenti "tápanyagok", elhagyásukkal csak profitálhatsz.


Jó egészséget.

2014. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Ja, a kiesett kalóriákat pedig pótold húsból. Fehérje és zsír (telített, állati zsír, koleszterinbomba) kell a szervezetnek.
2014. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármifélébe belekezdel, vizsgáltasd ki magad gasztroenterológussal. Például laktóz intoleranciára, lisztérzékenységre, van-e IBS szindrómád, stb... Majd vegyél (TB-re nem csinálják meg) étel intolerancia tesztet és csináld meg magadnak. Persze a szokásos vérvétel, ultrahang is kell, de azt a doki úgyis tudja. Ha megvannak az eredmények, akkor menj el egy dietetikushoz.

Ennek alapján diétázok.

NINCS olyan módszer, ami mindenkinek jó! Az kamu.

2014. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!