Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek el kéne venni a...

Szerintetek el kéne venni a gyerekeket ettől a szülőktől, helytelenül táplálják, károsítják az egészségüket? (bővebben a történet)

Figyelt kérdés

Az általános suliról van szó, onnan hallottam az esetről.


Van egy család, vegetáriánusok és a gyerekeknek se adnak húst, de gondoskodnak a megfelelő fehérje, b12 vitamin stb. szükségletről és végül is a 2 gyerek normálisan fejlődik és a rendszeres orvosi vizsgálatok szerint egészségesek, de támadják őket nagyon.


Főleg egy asszony kardoskodik, aki ennek majdhogynem az ellentéte, a másik véglet: a hagyományos, magyaros, zsírban tocsogós és az egyszerű, "gyorsanmegvan" kaják, mint a tejfölös sajtos spagetti stb. keveréke az átlag menü náluk, na meg persze amikor a nagymama főz, mert velük lakik ő is. Sajnos a gyerekek zsebpénzből is inkább az egészségtelen nasikat veszik gondolom. Az egyik gyerek még nincs annyira elhízva, ő mozgékonyabb, de a másik kettő, a nagyobbak már picit husisabbak. Az anyjuk szerint persze ez a normális, de a suliban már csúfolják őket.


Lényeg, hogy mindenki nagyon elítéli a vega családot (hozzá kell tennem, hogy falujellegű kisvárosról van szó, nem egy 'mindenkiismermindenkit' jellegű, de nem sok gyerek van, a szülők nagyjából ismerik egymást a szülői értekezletekről) és azt mondják, hogy el kéne tőlük venni a gyerekeket?


Mi erről a véleményetek?



2014. ápr. 4. 12:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Ugyan nagyon nem vagyok a híve annak, hogy egy gyerek ne kapjon húst, csak mert a szülei sem esznek, de azt, hogy elvegyék tőlük a gyerekeket túlzásnak tartom.
2014. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
szerintem ha a gyerekek megkapják a fejlődéshez szükséges vitaminokat illetve minden kiesett tápanyagot pótolnak,egészségesek és szeretik is amit kapnak akkor nincs vele semmi baj. Hosszú távon inkább ez mint,hogy 20 évesen infarktusuk legyen vagy épp 120 kg-ok.
2014. ápr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy minden szülőnek szíve-joga, hogy milyen étrendet választ a gyermekeinek, amíg az nem károsítja az egészségüket. Nem szabad beleszólni. Se a vega étrendbe, se a magyarosba.


Anno unokatesóm lányát piszkálták, mert ő úgy nevelte, hogy amíg nem volt muszáj, nem adott neki édességet. Helyette mindig gyümölcsöt evett a kislány. Bébiételt is cukor nélkülit kapott. Egy nap meglátta egy asszony, hogy a gyerek almát eszik a csoki helyett, és elkezdte szidni unokatesómat, hogy milyen dolog az, hogy megvonja a gyerektől a jót...

2014. ápr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

Azt, hogy barmok, hogy el akarják tőlük venni a gyerekeket. Szerencsére a gyakorlatban azért nem így működik, hogy a szomszéd kitalálja, hatóság végrehajtja.


A másik oldalon a szülőknek biztosítani kellett volna a választás lehetőségét a gyerekeknek, hogy akarnak húst enni vagy nem. Mindenesetre ha teljesen egészségesek a gyerekek, nem foglalkoznék velük, az ő dolguk, hogy mit esznek. Mellesleg merem állítani, hogy sokkal változatosabban esznek, mint a zsírban tocsogó nagyszájű nőszemély. Amivel nem is lenne gond, ha a saját dolgával törődne.

2014. ápr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Én magam sem vagyok híve annak, hogy ha egy szülő úgy dönt vega lesz akkor a gyereknek is annak kell lennie, de ez nem ok arra, hogy elvegyék a gyerekeket.

Mondjuk az tény, hogy sok tápanyagot csakis a húsból nyerhetik ki, nincs semmi pótló rá, de ha egészségesek, nem betegek, akkor nincs gond.

2014. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
25%

Nekem az a véleményem, hogy mindenki a saját háza előtt söpörjön!


Én is sokszor költöttem a zsebpénzemet csokira és chipsre. Apukám meg zsírosan főz. És akkor mi van?

Még jó, hogy ilyen hülye emberek miatt (mint a kérdező), senkinek nem jutott eszébe, hogy elvegyenek a szüleimtől, és így BOLDOG CSALÁDBAN nőttem fel...

2014. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell. Mi a férjemmel nem vagyunk vegetáriánusok ellenben a gyerek mondhatjuk, hogy az a maga módján. Két éves és nem tudom vele megetetni a húst, még a spagettiről is leszopogatja és kiköpi csak a tésztát eszi meg. levesből kitúrja, pörköltnél csak a nokedlit eszi szafttal... Az a helyzet, hogy sose szerette a húst, ha túl sokat tettem a babakajába és megérezte az ízét inkább nem evett. Most azt a taktikát követjük, hogy adunk neki a tányérjára húst ha nem akarja nem eszi meg, bele nem tudom tömni...

Próbálunk odafigyelni arra, hogy meglegyen a vitamin-ásványi anyag fehérje utánpótlás... Ha végleg vega akar lenni, nekünk nem okoz gondot mert én szeretek sütni meg főzni is, ha pl. rántott hús van neki sütök rántott sajtot szóval megoldom.

2014. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem ki a vega? A család?

De akkor az asszony hogy lehet húsevő és a nagyi? Vagy az egy másik család?

Ki hízott el? A vegák?

:S

Zavaros.

Úgy általánosságban, szerintem egy gyerek ne legyen vegetáriánus. Attól még táplálkozhat egészségesen, ha eszik húst is. És majd ha már nagyobb, akkor az ő döntése legyen, hogy vegetáriánus lesz-e vagy sem. De elvenni őket ezért? Úgy hogy kapnak vitaminokat és orvos ellenőrzi őket. Hülyeség.

2014. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"hülye emberek miatt (mint a kérdező)"

hát kösz már...


amúgy nekem is az a véleményem, hogy túlzás lenne, de a duci gyerekeket se

2014. ápr. 4. 12:56
 10/24 anonim ***** válasza:
18%

6# vagyok


Igen kérdező, hülye vagy. Beleütöd más dolgába az orrod.

Majd ha verik a gyereket, éheztetik, nem lesz mit enniük meg tiszta ruhájuk, tetvesek lesznek stb....Akkor avatkozz be más életébe!!!


Árad belőled a rosszindulat, biztos nem vagy boldog a férjeddel, vagy nincs munkahelyed és ezért akarsz másnak is rosszat...!!!

2014. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!