Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagynak érvényesülni...

Miért nem hagynak érvényesülni? Miért kéne nekem is nyomorult életet élni?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom az megy nálunk, hogy mi szegények vagyunk, hülyék vagyunk és nem vihetjük semmire. Mindig is zavart ez a felfogás és emiatt akartam többre vinni mint az egész családom és ezért tartok ott ahol, de még így is próbálnak megakadályozni. Az én családomban szinte mindenki bolti eladó, traktoros vagy munkanélküli. Engem gyerekkorom óta érdekel az egészségügy és erről is próbáltak lebeszélni, volt egy idő amikor elhittem de mégis megpróbáltam és eddig sikerült, még egy évem van hátra és sebész leszek. Soha nem dicsértek meg miatta mint ahogy más normális család teszi, helyettük a barátnőm és a barátaim támogatnak. Bármit megtesznek még mai napig, hogy lebeszéljenek. Nem vagyok nagyképű de szerintem rosszul esik, hogy ha minden jól megy akkor nekem jobb életem lesz mint nekik. Nem is szeretek haza járni mert minden beszélgetésnél előjön az, hogy én elfelejtettem, hogy milyen családból származom. Pedig pont, hogy nem felejtettem el. Azt nem akarom megtenni, hogy sose járok haza mert azért mégiscsak a szüleimről, testvéreimről van szó. Szeretném megbeszélni velük a dolgokat. Szerintetek lehet még segíteni rajtuk? Ha igen, hogyan?
2014. aug. 13. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Hogyne lehetne rajtuk segíteni. Terv a következő: leitatod őket jóféle muslincás édes vörösborral, amihez mellékelsz néhány xanaxot vagy ritalint. Fogyasztás után előhozakodsz a kisebbségi komplexusoddal, majd megpróbálsz velük dűlőre jutni. Elmondod, hogy te azért vagy a család fekete báránya, mert okosabbnak gondolod magad a többieknél és ezt komolyan gondolod. Érvelsz, győzködsz, fenyegetsz, vicceskedsz. Másnapra mindenki tisztelni fog a családodban.
2014. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

nem sajnos,ezen te ne mtudsz segíteni szerintem. AZ egész felfosáukkal van gond, és látod hoyg mire mentek vele.

Neked sikerült ebből kitörnöd, de azokon nem tudsz segíteni akik vakok kívánnak maradni.

2014. aug. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Sajnállak kérdező, a családod nagyon primitív. Ugye dögöljön meg a szomszéd tehene is... Csak majd akkor vigyázz amikor már a markukat tartják, hogy a gazdag sebész úr segítse ki őket. Persze ha nem adsz majd, akkor is te leszel a sz@r szemét. Kitartást és légy büszke magadra!
2014. aug. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem vagy az irigység beszél belőlük, vagy beléjük rögzült, hogy annál jobb, amit ők csinálnak, nem lehet, nem létezik - hogy miért?? Fogalmam sincs, ez valószínűleg már bonyolult pszichológiai boncolgatást igényelne, mitől alakul ki ilyesmi az emberekben.

De te próbáld meg ezt nem magadra venni, talán a sok csalódás miatt ilyenek, te nem tehetsz róla, ellene sem. Sebészként igenis sokra viheted! Akár majd külföldre is kimehetsz! /tegnap nézegettem az állásajánlatokat, most épp Svédországba keresnek egészségügyi dolgozókat, ápolókat is, segészeket is, stb./

Szóval csak így tovább! Hajrá!

Aztán majd később, amikor már dolgozol a szakmádban, elmesélheted, hogyan segítettél a betegeiden, akkor csak nem mondják azt, amit szoktak...

Addig meg reméljük nem hozzák föl ezt a témát, ha mégis, mondd meg kerek-perec, hogy erről nem akarsz velük beszélni, és ha nem hagyják abba, elmész, vagy nem mész hozzájuk. Bár lehet, hogy erre is csak mondanák a magukét - nekünk is van ilyen része a családnak, sajnos

2014. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy tudnál rajtuk segíteni, de szerintem a könnyebb utat választják és inkább megutálnak téged.

Amúgy hajrá, ügyes vagy.

2014. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos a legtöbb ember meg próbál visszahúzni. Akár családtag, akár nem. Nem érdemes velük foglalkozni, mert soha nem fognak megváltozni.
2014. aug. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem fogsz tudni rajtuk segíteni, mivel az alapbeállítottságot nem lehet megváltoztatni.


Szakadj el tőlük.

2014. aug. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sem tudsz rajtuk segíteni.Primitívek sajnos ...


Azzal segítesz a legjobban, ha magadon segítesz.Menj a céljaid után, légy sebész és próbálj felépíteni egy egzisztenciát. Látod van barátnőd is, aki gondolom mindenben támogat.

2014. aug. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Sajnálom, hogy ilyen a családod. Persze, könnyű mondani, hogy rá se ránts, ők már csak ilyenek, de hát az embernek jól esik, ha a családja segíti, elismeri.


Látatlanban is büszke vagyok rád :), főleg azért, mert családi támogatás nélkül sem adtad fel, hanem megcsináltad. Ez nagy dolog.

2014. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a családod tényleg debil. Szerencsére te messzire estél attól a bizonyos fától.


(egyébként meg irigyek)

2014. aug. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!