Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol van olyan otthon ahol...

Hol van olyan otthon ahol szökött gyerekeket fogadnak be és nem kell szülöi aláirás?

Figyelt kérdés
Kérlek segitsetek!!! utálom a családom föleg apám,van amikor részegen jön haza.
2010. jan. 14. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

El ne szökj!! Most komolyan!! Főleg ha kiskorú vagy.

Kérj segítséget személyesen a gyámhivatalban.

2010. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kiskoru wok és nem tom mert nem lenne rossz szökni mivel a suliban naon rossza tcsináltma és ha kiderül igazgatoit kapok és akkor a szüleim nagyon mérgesek lesznek:S
2010. jan. 14. 20:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk mindennap verés volt meg részegség. Én nem szöktem meg, de nem biztos, hogy jól jártam azzal, hogy otthon maradtam. Viszont a szökéssel meg az a baj (ha utcára szökik az ember), hogy nagyon sok pszichopata van, afféle bűnözők, akik direkt ,,rászállnak'' a szökött gyerekekre.


Szerencsére vannak szakemberek, akik direkt ezzel a témával foglakoznak. És akár névtelenül is megkérdezheted őket:


[link]


[link]


Utóbbiból az első ,,kocka'' vonatkozik Rád, adok közvetlen linket is:


[link] index2.php?m=16


Az elsőre meg nemcsak telefonálni lehet, hanem emailt írni is, akár fel sem kell állnod a gép mellől. Nekik van menedékházuk, de nem tudom mennyi, és hogy megy a dolog. Ha nem bízol meg bennük, készíthetsz magadnak a gmail-nél olyan email címeket (többet is), amiről nem látszik, ki írta (nekem is van egy csomó jellegtelen email címem).


De egyébként szerintem ez a két szervezet megbízható, nem szoktak visszaélni a gyerekek bizalmával. Bár nem sokat tudok róluk. A krízistelefonos szervezet email címére írtam már, és tényleg válaszoltak, kedvesek és segítőkészek voltak.


Ha verés van otthon, meg részegség, a gyámhatóságot is megkérdezheted, akármelyik gyámügyi előadónak vagy gyerekszichológusnak írhatsz egy névtelen emailt egy jellegtelen email címről, hogy megtudd, mire lehet számítani.


Szülői aláírás egyébként nem kell, ha olyan a helyzet, hogy el kell választani a családtól (verés, mindenapos részegség), szóval akkor a gámhatóság szüleid akarata ellenében is el fog választani. A kérdés az, hogy van-e olyan rokon vagy megbízható ismerős, ahova kerülni szeretnél (lehet, hogy ezt a gyámhatóság is meg fogja kérdezni, általában figyelembe veszik a gyerek saját akaratát is).

2010. jún. 18. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!