Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudok egy olyan helyzetről...

Tudok egy olyan helyzetről hogy állandóan ok nélkül bántják a gyerekeket otthon úgy bánnak velük mint a kutyával. MIT LEHET TENNI?

Figyelt kérdés

Tudok egy olyan helyzetről hogy állandóan ok nélkül bántják a gyerekeket a gyerekek szeretik őket és sok szennyes ügyet nem mondanak ki amiről ők is tudják hogy nem helyes. Nekem ez a család nem rokonom de főképp a kis srác nagyon közel áll hozzám. A legjobb barátom. Volt régebben sokszor hogy sírva jött át hozzám hogy már megint bántották. Az igazság az hogy én 13 évesen kerültem szembe a helyzettel akkoriban a kissrác is 6 éves volt én meg 13. A helyzet az hogy nagyon jó barátok voltunk és 100%-ra megbízott bennem és sokszor kérdezte mit lehetne tenni. De nem tudtam mi lenne a helyes lépés volt hogy utána visszakérdeztem az anyjától hogy ez igaz? . Persze ezt nem kellett volna ezért is csúnyán megverték. Mindez a 4 fal között zajlott/ zajlik a mai napig senki nem tudott róla rajtam kívül. Ő most 13 éves. Az életvidám kis srácból egy zárkózott kisgyerek lett. Nem engedik sehova, és egy szava nem lehet otthon úgy bánnak vele mint a kutyával. MIT LEHET TENNI?


A kérdés bővebben itt:


[link]


2010. nov. 10. 02:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ez történik vele! Bemehetnél a családsegítőbe ott helyben ahol lakik, gondolom van ilyen. Esetleg a gyámügyhöz is fordulhatnál. Szegény gyerek!
2010. nov. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem tehetsz. Ha kimegy a gyermekvédelmis, nyilván nem fogják előtte ütni a gyereket. És nem tudom, csak feltételezem, hogy nem marad nyoma a veréseknek, vagy ha marad is, akkor nem látható helyen. Az ilyenek nagyon értenek hozzá hogy üssenek akkorát, hogy fájjon, de ne maradjon nyoma. A "családi ügyek"-be sajnos nem szólnak bele. Pedig a gyermekvédelemnek ez lenne az értelme.
2010. nov. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A szomszédom többször feljelentett a gyámhivatalnál, mondván, hogy brutálisan bánok a gyerekemmel, folyton üvöltök vele, ennek alapján biztos benne, hogy verem is. Csak akkor hagytak békén, mikor orvosi papirral bizonyitottam, hogy a gyermekemmel hangosabban kell beszélni, mint az átlagemberrel, mert sajnos többszöri fülgyulladásoknak, és az ezt félrekezelő orvosnak köszönhetően kicsit nagyothall. A rossz viszony azóta is fennáll a szomszéddal, mert ezek után is meg akarja menteni tőlem a saját gyermekem. Holott eleve, és azok után is, hogy majdnem belehalt az orvosa hozzá nem értésébe, soha nem bántanám. Viszont mivel valahogy komunikálnunk kell, mert bár hallókészülékre nem szorul, mert csak bizonyos helyzetekben, vagy zörejek mellett nem hall rendesen, kissé hangosabban beszélek vele. Szóval azért vigyázz az itélkezéssel. Bár sajnos vannak, voltak, és lesznek is bántalmazott gyerekek a világon, és mellettük nem szabad csukott szemmel elmenni, mintha a világon sem lennének. Én is közéjük tartoztam. Jó lett volna, ha valaki segit, és nem csak becsukják a szemüket.
2010. nov. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szólhatnál az osztályfőnökének például. Vagy ha a családod örökbe fogadhatná...
2010. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
15:27 A családot 7 éve ismerem közelebbről előtte is ismertem őket csak akkoriban még nem annyira. és ez sajnos ez alatt a 7 év alatt derült ki... Nem lehet félreérthető ha már maga a gyerek is panaszkodik.
2010. nov. 10. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:
15:27 vagyok. Igy nem félreérthető, igazad van. Ez esetben gyermekvédelmi szakszolgálat, de ha lehet, felnőtt menjen.
2010. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mégis hova engednék a 13 éves gyereket?

Jah,panaszkodik....van itt egy kérdés,amit ma írt ki egy kamasz,mert a gonosz szülei eltiltották a géptől,pedig csak hétvégente gépezik...szerinte....

Őszintén szólva én azt a 20 évest jelenteném fel,aki a 13 éves fiam körül sertepertél.

Igen ,sok mindent csinálhatsz!Pl kiderítheted miért vannak a balhék.Ha nem tanul korrepetálhatod,biztathatod a tanulásra,ha trehány,akkor magyarázd el neki,hogy miért nem jó,ha tiszteletlen ugyanezt.

Nagyon ritka,amikor tényleg ok nélkül büntetik a gyereket,nem mondom a verés nem a legjobb megoldás,de lehet tenni ellene(sőt néha kell az az apai pofon)

Azok,akik tényleg nem normálisak,azoknál bizony ott vannak a külsérelmi nyomok rendszeresen.Ilyenkor egy látlelettel kell kezdeni.

2010. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
15:22! "Őszintén szólva én azt a 20 évest jelenteném fel,aki a 13 éves fiam körül sertepertél." Ha végig olvastad volna amikor találkoztunk 6 éves volt én 13. Rengeteget tanult tőlem számítástechnikailag, mára az egész suliban ő a legjobb számtekes, és a szinte kitűnő bizonyítványa van. Viszont részedről ezt a mondatot nem értem.... Miért is jelentenéd fel azt a "20 évest" ? Azért mert barátok?
2010. nov. 13. 00:04
 9/9 A kérdező kommentje:
15:22! továbbá: "Mégis hova engednék a 13 éves gyereket?" Például a barátaihoz... Nyáron például miért ne mehetne játszótérre erre arra a faluban? Vagy üljön otthon mint börtönben a rab? Továbbá: "Nagyon ritka hogy ok nélkül verik a gyereket..." Amit leírtam... Testvére beleköt ha őt nem bántják mert jó ő visszaszól az után meg őt verik meg... rengeteg hasonló dolog van hosszú lenne mind leírni... Szóval ezek nem olyan dolgok mint amit példának leírtál.... Azért köszi a hozzászólást szeretném ha kifejtenéd bővebben...
2010. nov. 13. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!