Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség, már nembirom!...

Segítség, már nembirom! Elnézést, hogy egy kicsit hosszú, de rövidebben nemtudom leírni. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A szüleim teljesen kikészítenek, hiába vagyok 18.. nem akarnak engedni sehová, a hétvégémet is tönkretették a hétvégémet is. Elegem van ! A hab a tortán az, hogy el akarnak választani a barátomtól, több mint 2 éve együtt vagyunk..Már ő sem bírja ezt, hogy nem engednek nálla és én sem.. már lassan az utcára sem tehetem ki a lábam. elköltözni még nemtudok, mivel nem találtam munkát.. már végeztem a sulival is..Azt mondta apám, hogy ha így folytatom a házba sem fogja őt beengedni engem meg ki nem fog engedni, mert ki mentem a kertbe telefonálni ! Azt hajtogatják, hogy hiába vagyok 18 míg az ő kenyerüket eszem az lesz amit ők akarnak.. teljesen megfolytanak:((
2014. aug. 19. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Vajon, nem a párod nem tetszik nekik?

Ha bedobnál egy olyat, hogy kolostorba vonulsz, nem akarsz soha férjhezmenni, mit szólnának?

Kicsit kegyetlen a hozzáállások, de tudod, miért teszik ezt?

Vallási, erkölcsi okai vannak?

2014. aug. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

sajnos a szülők itt rontják el.

engem is meg a húgomat is féltettek, a barátomat utálták.

most itt vagyunk mindketten harmincason, se gyerek se párkapcsolat.

de még mindig nem gondolják, hogy a féltés volt az oka.

2014. aug. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Vallási oka biztos, hogy nem lehet ! Barátommal nem volt semmi bajuk mindig segitett nekik. de a most a fejükbe vették, h a párom miatt változtam meg ! pedig nem, csak elegem van a folytonos tiltásból!
2014. aug. 19. 08:54
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Mindenki változik egy párkapcsolatban. Én is változtam, ők is változtak és te is. ez mégiscsak természetes.

Valahogy meg kellene értsék, hogy a számukra nemkívánatos változás természetes következménye azoknak a hatásoknak amik érnek: kapcsolatod ÉS a tiltásuk, irányításuk is.

Ha idegesség nélkül, szabadon nyilatkozhatnál, élhetnél, akkor azidegesség elmúlna, te sem lennél ideges stb.

Biztos, hogy a féltés az oka a tiltásnak. De a féltés is lehet veszélyes, mert nem tanulsz meg önállóan a saját lábadon állni. Ők sem lehetnek mindig melletted, hogy segítsenek, s akkor mit teszel, ha nehézség ér? Felkészületlen leszel és sebezhetőbb.

Te tudod, hogyan lehetne ezt lehető legnagyobb nyugalommal elmondani nekik. És kérd meg őket - ha csak így lehet -, hogy hagyjanak tanulni az életet. Ha mindentől elveszik a kedved, miben lelsz boldogságod. Őket boldogítja, hogy szomorúságot okoznak neked? Azt fogják mondni, hogy ettől óvnak, de később még baj is érhet, ha NEM LESZEL ELÉGGÉ FELKÉSZÜLT az önálló életre.

Ezt biztos, nagyon nehéz elmondani nekik, de meg kell tenned, hogy te is boldog legyél.

Sok sikert!

2014. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
keress munkát,költözz el...itt nincs mit tenni akkor.vagy mire vársz?
2014. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!!! de tényleg nagyon !
2014. aug. 19. 09:25
 7/10 A kérdező kommentje:
Próbálok keresni, csak nem könnyű:(
2014. aug. 19. 09:26
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

18 évesen tényleg nem könnyű rögtön elköltözni meg felnőtté válni.

ha beletelik egy kis időbe, ne magadat okold.

fogd föl lazán, amennyire lehet, örülj, hogy már jogilag felnőtt vagy, és tegyél érte minden nap, hogy állásod legyen.

2014. aug. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Próbálom lazán felfogni, meg minden, de annyira rossz ez a helyzet amiben vagyok.. kétségbe vagyok esve..:(Nemtudom miért ilyenek a szüleim.
2014. aug. 19. 09:43
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
elakarnak nyomni mint egy dekkeltr csikket.....pár év után felmészt,és egyeüdl maradsz,én is így voltam.MÁS orzságba kellett,hogy elköltözzek!Remélem te nem ilyen sorsot akarsz magadnak,bújkálni állandóan.....most tedd meg a lépéseket!hagyd ott a f...ba őket,keress munkát,ha budit kell kinyalni vállald el,csak menj el onnét!
2014. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!