Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt-e már valaki szóbeli...

Volt-e már valaki szóbeli erőszak áldozata?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 éve élünk együtt a párommal, az első 4 hónap után tapasztaltak olyen elejtett szavakat,amik már akkor szöget ütöttek a fejembe. Azóta súlyosbodott a dolog, kb. 2-3 havonta dührohamot kap,amit rajtam tölt ki, bármi amit csinál és nem sikerül neki,engem hibáztat, ellenőriz, uralkodik rajtam, csak mert én vagyok "kéznél". Én természetesen nem hagyom ezt, mert nem vagyok olyak,aki bebújik ilyenkor a sarokba. Persze, ez olaj a tűzre. Ez a dühkitörés rettenetesen megrémít engem,utána napokig rossz érzésm van. Többször beszéltünk már erről, hogy változzon meg,de magától ez nem megy,nem tud uralkodni magán. Felismertem a problémát: szóbeli bántalmazás. Érdeklődni szeretnék, hogy ismer-e valaki Fejér megyében (vagy esetleg máshol) olyan szakembert (pszichologus/pszichiáter/párterapeute), aki jártas ebben a dologban és tudná kezelni ezt az állapotot. Elsősorban férfi szakemberre lenne szükségem, az ő szavának nagyobb súlya lenne a párom szemében. Illetve várom olyan nők tapasztalatait is,akik szintén voltak már ilyen helyzetben, hogyan oldották meg, egyáltalán van-e erre megoldás. (abban az esetben, ha a párunk is változni szeretne).

2014. aug. 19. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
én sajnos áldozat és "elkövető" is vagyok. Nálam a stresszcsökkentés (nem nyugtatóval) segített valamelyest (napirend, elegendő alvás, nyugtató hatású tea stb.). Ha valami gyermekkori dolog miatt ilyen (nálam lsd. első mondat) akkor pszchihológus (ha változni akar, akkor szeret téged, ez jó jel!!!!!!!!)
2014. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
en is ebben a bajban vagyok sot engem meg is ver. eloszor ha nincs meg valamilyen remeg az idegtol uti a fejet ordit velem es meg is ut ugy hogy nyoma marad utoljára a kezemet megszorítótta es földhöz vágott. nem tudsz ezen segíteni .gyere ki ebbol a kapcsolatbol mielott késő lesz.utana fenyegetni fog hogy megol
2014. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Másodiknak: Első vagyok, a te eseted azonban más. Mondom sajnos ilyen vagyok, emiatt veszítettem el embereket, egyszer (!) voltam erőszakos, de akkor sem okoztam komolyabb fizikai sérülést. A te esetedben a beteg nem akart változni, de a kérdező párja viszont igen, ami egy jó jel, ugyanis nagyon kemény munkával, de lehet változni!!!
2014. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen párom, de el se jutottunk az összeköltözésig, mert kidobtam. Aki meg AKAR változni, az meg is TUD. És senki sem olyan hülye, hogy ne ismerje fel, ha megbánt valakit! Csak neki így kényelmes. Meg mi az, hogy a férfiak szavainak nagyobb súlya van az ő szemében? Én ezen is elgondolkoznék...
2014. aug. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Javaslom olvasd el Susan Forward Érzelmi zsarolás c. könyvét. Nagyon jó. Sajnos, tapasztalatból tudom.
2014. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Skorpió87 ***** válasza:
100%

Én gyerekkorom óta vagyok áldozata. Le voltam hordva rendesen, azóta is előfordul, csak már nem olyan durva formában.


Gondolod, hogy a párod elmenne terapeutához? Ha ebben benne van, elég rugalmas, ez pozitívum, de kétlem. Sokan nem vallják, be hogy bennük van a baj és ők váltják ki a veszekedést, ők provokálják...Ehelyett a másikra, a párjukra kenik.


Próbáld meg, de sok jót nem látok. Megértőnek, türelmesnek kell lenned és erősnek is hogy kibírd az ilyesfajta kapcsolatot. Érett embert igényel mindenképpen.

2014. aug. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ez gyógyíthatatlan. szakmberek is csak nyugtatókkal kezelnék. és ennyi.
2014. aug. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Patricia Evans könyve alapján mondod? Ha nem olvastad, a címe: Szavakkal verve.

Bármilyen terápia jó, ami neki tetszik!

Családállítás, kineziológia, dühkezelő tréning, addiktológia, bármi!

2014. aug. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam Patricia Evans könyvét, itt van a polcomon, az segített átlátni az egész mechanizmusát, mi miért történik és mik a kilátások.. Háát, nem gondoltam volna, hogy ezzel is harcot kell vívnom az életben. :( Vagy harcolok, vagy elhagyom. Mellesleg megjegyzem: ha nincs dührohama, akkor ki lehet vele jönni, segítőkész. Mintha kettős személyisége lenne.. Nem ismertek jó szakembert erre a problémára, aki ezzel foglalkozik? Írtam már a NANE-nak, de válaszra sem méltattok............!!
2014. aug. 20. 11:04
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ha ő is harcol, és te is harcolsz, akkor menni fog, hosszú idő lesz, de menni fog! (egy biztos:fontos vagy neki)
2014. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!