Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt-e már valaki szóbeli...

Volt-e már valaki szóbeli erőszak áldozata?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 éve élünk együtt a párommal, az első 4 hónap után tapasztaltak olyen elejtett szavakat,amik már akkor szöget ütöttek a fejembe. Azóta súlyosbodott a dolog, kb. 2-3 havonta dührohamot kap,amit rajtam tölt ki, bármi amit csinál és nem sikerül neki,engem hibáztat, ellenőriz, uralkodik rajtam, csak mert én vagyok "kéznél". Én természetesen nem hagyom ezt, mert nem vagyok olyak,aki bebújik ilyenkor a sarokba. Persze, ez olaj a tűzre. Ez a dühkitörés rettenetesen megrémít engem,utána napokig rossz érzésm van. Többször beszéltünk már erről, hogy változzon meg,de magától ez nem megy,nem tud uralkodni magán. Felismertem a problémát: szóbeli bántalmazás. Érdeklődni szeretnék, hogy ismer-e valaki Fejér megyében (vagy esetleg máshol) olyan szakembert (pszichologus/pszichiáter/párterapeute), aki jártas ebben a dologban és tudná kezelni ezt az állapotot. Elsősorban férfi szakemberre lenne szükségem, az ő szavának nagyobb súlya lenne a párom szemében. Illetve várom olyan nők tapasztalatait is,akik szintén voltak már ilyen helyzetben, hogyan oldották meg, egyáltalán van-e erre megoldás. (abban az esetben, ha a párunk is változni szeretne).

2014. aug. 19. 21:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9: A 8-asban felsoroltam párat!
2014. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
masodik valaszolo vagyok en nalam is igy kezdodtek a dolgok.meg is akart valtozni de rosszabb lett. a 9 evvel.ezelotti kapcsolatom miatt veszekszik ut ilyenek. de kedves kerdezo ez igaz ha komolyan meg akar valtozni meg is fog csak hiba nelkul segits neki es figyelj a dolgokra. en em uszitasbol irtam vagy valami csak nem akarom hogy masnak is igy elfajuljon a kapcsotata,en jelen pillanat csak ugy tudnak kilepni ha elmenekulok ,vagg testi serelmekkel. de ha o komolyabban meg akar valtozni akkor neked turelem kell rengeteg. es ha ez az elso hogy elofordult az rendben van de ha ezt mar tobbszor is megtette akkor nem igen akar valtoztatni vagy nehezen nem tudom. te ismered ot hogy milyen
2014. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Hááát, ez már a sokadik alkalom volt, hiába beszélgettünk el erről minden egyes alkalom után, mondta, hogy máskor odafigyel a viselkedésére, de mégsem sikerül. Persze,ezek a beszélgetések sem zajlanak simán, sokszor támad közben, ekkor kell igazán megőrizni az ember hidegvérét... Azt gondolom, hogy én nem tartok elé jó "görbe tükröt"...Nekem nem hisz,az én szavamra nem ad. Ezért szeretném, hogy szakember mondja a szemébe a valót. Amúgy óriásit csalódtam a NANE-ban. Kampányolhatnak, oszthatják az igét, hogy a nők védelméért jöttek lére, még válaszra sem méltattak,mikor jó párterapeuta elérhetőségét kértem tőlük... Csakmert gondoltam ők hivatalból kapcsolatban vannak a különböző terápiás/gyógyító személyekkel,területekkel.
2014. aug. 21. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!