Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Nem biztos hogy sikerül a fősulim és apám mindig mondogatja hogy 4es átlag legyen meg hogy ajálja hogy csináljam meg a sulit meg hogy olyat csinál amire nem lessz büszke ha elbukok.

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy mit csináljak mert félek a következményektöl.Más szülö meg örül hogy meg van az éretségi jo eredménnyel a gyereknek és ha nem sikerült a füsuli nem csinálnak nagy ügyet belőle.Sok szülö nem csinált Fősulit meg van aki nem is éretségizett meg ienek.Bár csk nem lenne ien nagy ügy belőle.elfogadná a tényt hogy nem mindenki nagydiplomás és melozhatnék nyugodtan de ehelyet hallom a fenyegetést hogy ez meg az lessz ha nem sikerül.Mit tegyek szerintetek?Help :(
2010. jan. 15. 00:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
87%

Miért ne sikerülne?


Engem a nagynéném akart mindenáron fősulira tuszkolni (a családban egyébként senkinek nincs diplomája, mégis léteznek és jól élnek). Én nem hagytam magam, megmondtam, hogy nem és kész. Azóta lenéz, bár ezt nem mondja, mert olyan munkám van, ami szerinte "ciki".


Az apád az persze más tészta. Ha mégsem sikerülne, akkor nem tudnád esetleg azt megcsinálni, hogy halasztod a dolgot, pár vizsga későbbre marad - persze csak elméletben. Addig kereshetnél munkát (bár ez manapság nem könnyű, de talán...), albérletet és mikor kipattan a botrány, legalább nem leszel otthon. Kidühöngi magát, aztán majd lenyugszik előbb-utóbb.

Nem valami korrekt megoldás, de az ilyen begyöpösödött szülőkkel (bocsi) úgysem lehet értelmesen beszélni, mert nem érdekli őket, hogy te mit akarsz.:S

2010. jan. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
60%
Azért jó lenne, ha már belekezdtél, ha nem kidobott idő és pénz lenne.
2010. jan. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
60%
Örülj neki, hogy tanulhatsz! Én is nyúzom a fiamat, mi most állunk válaszút előtt. Nem értitek, hogy most addig jó míg tanulhatok!! És ha még van rá lehetőség is! Tanulj!A mai munkaerő piacot látván hová lehet elhelyezkedni? Van hol dolgoznod? Igy mire végeztek a sulival, talán javul a helyzet is, és amit egyszer megtanulsz, senki nem veheti el tőled. Apádtól meg ne félj, úgyis csak mondja, de azért próbálj meg jól teljesíteni, hagy örüljön az okos gyerekének!
2010. jan. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Apádnak van diplomája? Lehet, hogy nem tudja, ez nem középiskola, itt négyes átlagot elérni néhány szakon lehetetlen. Kisebb csoda kell hozzá.Nem tudom hova jársz, de miért ne sikerülne? Tanulj, és ha 1-1 vizsga nem jön össze, akkor még mindig ott van az UV, többször próbálkozhatsz.Nem kell 4-5-t kapni a vizsgán, ha apád ezt követeli, nyugodtan kérdezd meg tőle, hogy tudja-e miről beszél.
2010. jan. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
60%
Tanulj, amíg tanulhatsz, később örülni fogsz neki.
2010. jan. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
Én örülnék, ha lenne annyi pénzem, hogy fősulira járhatnék :(
2010. jan. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Jó éretségim volt szal államilag támogatott vagyok nem kell fizessek semmit.A Budapesti kommunikációs Fősulira járok és a 3ik félév nagyon nehéz és ez a suli utolsó választás volt.Nem azt tanulom ami szeretnék lenni.Ez csk kényszer számomra.De apám nem érti meg.Mintha csk egy játékbeli karakter lennék amit fejleszteni kell és az nem számit hogy fejlesztés alatt sebződik,neki a lényeg hogy legyen meg és kész.
2010. jan. 15. 09:36
 8/40 anonim ***** válasza:
80%

Tanulj!

(Helyesírást is!)

Jobb lenne szalag mellett napi 8-12 órát dolgozni? Havi 80000 Ft-ért?

2010. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Ha nappalis vagy, akkor menj át levelezőre és mellette dolgozni, azért levelezőn egy picit kevesebb követelmény is, szar lehet hogy nem olyan sulit csinálsz, amit szeretsz, de később ha nem is konkrétan ilyen vonalon helyezkedsz el, akkor is jól fog mutatni az önéletrajzodban a diploma, sőt nemcsak jól mutat, hanem sok irodai melónál csak annyit kérnek, hogy felsőfokú végzettség, nem számít hogy milyen, csak így redukálják a jelentkezők számát
2010. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Na mintha csak a férjem szüleiről írtad volna ezt. Érettségi után nem ment főiskolára, inkább elment dolgozni, ugye a nagybecsű szülők mindketten fősulit végeztek és lenézték és lenézik a mai napig is a fiukat, sőt már ne is tárgyalnak vele évek óta. Még jó hogy én a felesége főiskola nélkül is meglátom benne az igazi embert, a jóságát, a szorgalmát.
2010. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!