Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jómódú, átlagos, vagy gazdag...

Jómódú, átlagos, vagy gazdag családból származom?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, gyakran megszólnak hogy "újgazdagék lánya" jelzővel.

Nem tudom, hogy a mai világban, ki számít gazdagnak? Miskolc-tapolcán élünk, anyukám "családanya" tehát nem dolgozik, apukám pedig ingatlanokkal foglalkozik. Rendes állami gimnáziumba járok, apukámnak van egy C200-as Mercedese, anyukámnak pedig egy 5 éves Audi A3-a. Rendszeresen tanulok, jegyeim kitűnőek. (Talán ez ad okot irigységre?) nyáron voltam kint Kanadában 1 hónapot nyelvtanulás céljából, aztán Thaiföldön voltunk a családdal 2 hétig. Most nyelvvizsgáztam le augusztusban C komplex középfokú nyelvvizsgám lett. Van egy új tanárunk, az új sulimban, aki tett egy ilyen megjegyzést "Na, a kisgazdag látom jó tanuló volt, biztos az apja elintézte hogy felvegyék" Ezen kicsit megsértődtem, de apa azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele. Egyébként, rendszeresen nyelvórákra jártam, tehát az angolt nem megvette apám, hanem a sok tanulás árán harmadjára sikerült. Az öltözködésemet tekintve átlagos vagyok, többnyire Zara, Berhska, Mexx, Mango cuccaim vannak (a többségét Outletben vesszük) , szóval nem költünk €200-at egy nadrágra. Ez már gazdagságnak számít, hogy medencés házunk van, szaunával meg gőzfürdővel, jó kocsikkal, jó ruhákkal? jah egyébként rendszeresen lezsidóznak minket.


2009. szept. 13. 19:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
100%
Hát annyi biztos, hogy jobban éltek, mint a legtöbben, de ha személyiségileg nem adsz okot arra, hogy utáljanak (értsd, mondjuk hogy felsőbbségesen viselkedsz, és másokat lenézel), akkor nincs joguk megszólni téged.
2009. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, gazdagnak számitotok, nagyon sok családnak havi 150000-200000 fu-ból kell megélnie, két autót nem igen tudnak tartani (egyet is nehezen), nyaralni sem tudnak minden évben, és jó ha nem a szomszéd városba mennek, külföld nincs benne a lehetöségekben, ruhákat az angol ruhákból vagy a kinaiból vesznek. Medencés ház, szauna, gözfürdö olyasmi, amit csak a filmekböl ismernek, ha van esetleg lakásuk/házuk, akkor se jut mindenkinek külön szoba se. A legtöbb feleség/anya se engedheti meg magának, hogy ne járjon dolgozni - mármint ha van munkalehetöség.

Az viszont, hogy jól tanulsz, az nagyrészt a te érdemed (habár a kanadai nyelvgyakorlatot csak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak).

2009. szept. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim válasza:
100%

Mindig lesznek akik irígykednek. Még én is, a kanadai útra, pedig semmi bajom nincs veled. Nyílván nehéz megállapítani,de jómódú családból származol. Nah és? Az hogy a tanárod mekkora paraszt, arról nem tehetsz.

A lényeg, hogy saját képességeiddel vidd valamire.

2009. szept. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 anonim ***** válasza:
71%
nekem anyukám óvónő egy gyermekpszichológus, apám nem él velünk, és engem is nagyon zavar csak azért mert autóval járok suliba (én vezetem van jogsim) ami ráadásul egy wartburg tehát nem is olyan nagy szám, rendszeresen lekulákoznak, a rendőrök is beszólogatnak "na látom apuka megtankolta az autót" meg hasonlók. iskolában is rendszeresen a tanárok cseszegetnek, pedig kitűnő tanuló vagyok, és nem járkálok húde márkás cuccokban (adidas, BK) én sem értem hogy miért van ez, talán zavarja őket hogy másoknak egy picit jobban megy akik nem olyan hülyék mint ők, én így fogom fel, így általában nem nagyon zavar
2009. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/117 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, elég jól éltek! :) Nekem per pillanat most csorog a nyálam a medence meg a szauna miatt, a helyedben rögtön mennék is relaxálni! Már vagy 10 éve ilyen házról álmodok! :) De ez egy tény, és te nem is tehetsz róla, úgyhogy aki b@sztat, az csak irigykedik, le kell szarni, és másokkal barátkozni. A tanárról meg megvan a véleményem, ő irigykedik a legjobban. Egy jó tanács: ne nagyon dicsekedj ezekkel a luxusdolgokkal, tudom hogy neked ez természetes, de másnak talán bántó. Próbálj beilleszkedni és akkor elfogadnak. :)
2009. szept. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/117 anonim ***** válasza:
100%
19:32 vagyok, még csak annyit hogy nem viselkedek egyáltalán lenézően vagy patkány módjára, akin tudok általában szoktam segíteni alapból, ilyen az élet
2009. szept. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/117 anonim ***** válasza:
100%
Milyen havi 150-200 :) Örüljünk h 90ből megélünk 2en 3an
2009. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gazdagok vagytok, erre mindig is fognak irigykedni az emberek. Ennek viszont semmi köze a jegyeidhez. Te úgyis tudod, mi az igazság. Velem azért csúfolkodtak évekig, mert édesapám lelkész.
2009. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 anonim ***** válasza:
98%

A probléma ott kezdődik, hogy nem vagy tisztában azal, hogy gazdagok vagytok, vagyis jómódúak.


Ebből az jön ki, hogy te nem is gondoltál bele, hogy jómódúak vagytok, tehát úgy gondoltad, hogy mindenki úgy él mint ti.

Nem tudom melyik uralkodóhölgyeményünk csinálta már azt, hogy amikor mondták neki, hogy a népe éhezik, nincs pénzük kenyérre. Akkor azt válaszolta, hogy akkor miért nem esznek kalácsot? Magyarul bele sem gondolt abba, hogy másik sokkal szegényebbek és nem engedhetik meg maguknak.


Pl ha te mondogatod másoknak ,h hát igen átmentem a szaunába, meg medence ígymeg úgy, és bele sem gondoltál abba, hogy mások ezt kérkedésnek fogják venni.


Ebből érdemes lenne hama rkilábalnod, mert ha most még nem is vagy sznob, de egy idő után az leszel. Ebből az egészből az jön le, hogy nem ismered a körülötted lévőket, illetve ha magadat átlagosnak hívod ebben a témában, akkor mit gondolhatnak azok akik havonta 100.000Ft-ból élnek és örülnek ha rendesen van kajájuk?


A zsidózás meg nmtom, sosem értettem, állítólag a zsidók gazdagok, lehet van is benne valami. Mindenesetre mindenkit lezsidóznak akinek több a pénze, ezzel ne foglalkozz.

2009. szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 anonim ***** válasza:
100%

Jól álltok és nincs ok a panaszra.

Más országokban ez a színvonal átlagosnak tekinthető, itthon viszont kitűnik az átlagból.

Amúgy meg ameddig nem vagy elszállva és ilyen jól tanulsz szerintem tök mindegy ki mit mond.

2009. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!