Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám halála után ki igényelh...

Apukám halála után ki igényelhet szabadságot?

Figyelt kérdés
Unokatesóm kért halotti anyakönyvi kivonatot,mert ő igényelni akarja a munkahelyén a szabit,ami 2 nap.Jár neki a szabi,köteles vagyok adni,ha nem jár neki a szabadság?Szerintem nem,de ő máshogy gondolja.Tegnap előtt temettük,így azt a napot és a tegnapit igazolná a halotti anyakönyvi kivonattal.Csakhogy szerintem nem fer,mert ajtót sem nyitott ránk.Mi a véleményetek erről?Jár neki a szabadság?
2010. jan. 15. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Közeli családtagok igényelhetnek, anya, apa, testvér, gyerek.

Unokatestvér szerintem nem.

És ha rátok sem nyitotta az ajtót, akkor én a helyedbe nem adnék neki a bizonyítványból, akkor sem, ha járt volna érte a szabi.

Nekem is most halt meg az anyukám, szóval most eléggé szíven ütött az ilyen hozzáállás.

Részvétem, sajnálom az apukádat:(

2010. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Részvétem és köszönöm!
2010. jan. 15. 17:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
jarhat neki,de ha nem volt ott,akkornem adnek. es ennyi.. nem is ertem,h gondolta h ilyen helyzetben ilyennel all elo mikor ott sem volt. reszvetem
2010. jan. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
És nektek mit számít, hogy kér-e szabit?Nem mindegy már?
2010. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez elég bunkó volt ,kedves utolsó!!!

Nem mindegy,képzeld!Segíteni nem segített,akkor mire fel kéri a szabit????Egy szál virág nem sok,annyival nem tisztelte meg az apámat,a részvétem szó szintén nem hagyta el a száját.

Jogilag,törvény szerint jár-e a szabi,erre voltam kíváncsi.

2010. jan. 15. 18:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem jár neki.
2010. jan. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem adnék neki, pofátlanság,hogy ilyet mert kérni. már egyik szülőm sem él, de ha tőlem kért volna így valamelyik rokon, azóta se állnék vele szóba.
2010. jan. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 15. 20:00
 9/9 anonim ***** válasza:
pofátlanság is és jog szerint sem jár neki
2010. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!