Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kétségbe vagyok...

Teljesen kétségbe vagyok esve, lehetséges ez? Megvonhatja a szabadságot, és lehetséges hogy nem fizeti az ünnepeket? Így is folyamatosan emésztem magam mindenen.

Figyelt kérdés
A párom ma elmondta hogy a főnöke bejelentette,az elképzeléseit. 12órát dolgozik,de 8-al van bejelentve minimál béren igaz többet kap. Most kitalálta hogy lecsökkenti négy órára. Így már esélyünk sincs a hitelre,amibe pár hónapja fogtunk bele/lakás/. Nem fogja fizetni a fizetett ünnepeket,és a párom nem fogja megkapni az 5 nap szabit ami a szülésemkor jár /32hetes vagyok/. Ha valaki szabira akar menni,előtte min 2héttel szólni kell. Nem tudom mi lesz így velem,mert a páromon kívül senki sincs a közelemben a szüleink nagyon messze laknak. Eddig is egyedül jártam minden fele,de már egyre nehezebben bírom.
2010. jan. 7. 21:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
Orulj,hogy nem rugta ki a parod.Engem kiraktak csod miatt.Szal emiatt kiborulni hiszti.
2010. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Legokosabb,ha az utolsó időkre anyukád eljön hozzátok.A legtöbb munkáltató ilyen szemét (legalábbis mifelénk).Ha reklamálsz,talál ürügyet a felmondásra.Akkor pedig nagyobb bajban lesztek A párod próbáljon meg máshol munka után érdeklődni.
2010. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
Nekem is van jó pár alkalmazottam, nem azért csinálja ezt az ember, mert élvezi. Egyszerűen nem megy másképpen. Nekem is köpködnek sokszor, de azt egyikük sem tudja, hogy ők reggel bejönnek, délután hazamennek, én meg már hajnalban dolgozom, és még éjszaka is... Ráadásul rengetegszer előfordul, hogy az alkalmazottjaim többet keresnek, mint én... Szóval sajnos igaza van az előttem szólónak, örüljön, ha van munkája... Hitelt meg jobb nem felvenni, aki most elveszti az állását, annál simán megeshet, hogy hónapokig nem talál másikat...
2010. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hat arrol nem tudok nyilatkozni h megteheti e vagy sem...csak azt tudom mondani kitartast, mi kulfoldon elunk, szulok sehol, minimalis barati kapcsolatokkal, es en is egyedul voltam terhes...mindent egyedul csinaltam...csak szulni nem mentem egyedul, igaz nekem programozott inditas volt, szoval ne ess ketsegbe...tudom h nehez, de legalabb van meloja a parodnak...ja az en ferjem pont a baba szuletese utan vesztette el, kb ket hettel...szoval nyugi...es kitartas
2010. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
Imádom ezt a "munkáltató szemét" dumát. Lehet cserélni, lehet főnöknek lenni, lehet céget csinálni, lehet vállalkozni!!! Meg lehet mutatni, hogy te vajon mennyire ügyes munkaadó lennél...
2010. jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%
Valsag van!!Oruljetek,hogy nem rakta ki az utcara.Nem kell hisztizni.
2010. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetősége a párodnak, váltson munkát. Ez hosszútávon nem fog így jól működni semmiképpen. Kezdjen el keresgélni. Ha a szülésedig nem is talál, de előbb-utóbb talán összejön. Te pedig ne idegeskedj! Meg fog oldódni.

Nem tudom, mennyire jó ötlet a szüleid segítségét kérni. Jó megoldásnak tűnhet, ha anyukád valóban feljön pár napra, így nem kell egyedül lenned szülés után, lesz melletted valaki. De nem biztos, hogy jó egy "idegent" bevonni ebbe. Tudom, túlzás, hogy a nagymama, mint idegen, de elsősorban ti vagytok a szülei, és nektek lenne jó vele lenni, főleg apuka miatt, hiszen te leszel a picivel végig, de ő nem lesz mindig otthon, és talán nem jó ilyenkor, ha ott van még valaki. De persze ha a férjedet tényleg nem zavarja, úgy jó. Vagy ha esetleg megoldható, hogy külön lakjon (szálloda, panzió) a nagymama, az még jobb.

De ha ezekre nincs lehetőség sem kell kétségbe esni. Pár napot kórházban leszel, ott úgysem nagyon tudna végig ott lenni a párod. Aztán ha hazamentek, este, reggel ott lesz a párod, közben pedig te el leszel foglalva a picivel:)

Hidd el, megéri. A párod pedig kérjen előre szabadságot. Nem baj, ha nem a szülésre jön ki pont. Az sem baj, ha már pár hetes a baba, de kéne valamikor, hogy a párod is egész napokat vele tölthessen:)

Sok sikert, és ne aggódj!:)

2010. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

Most nem ertem, hogy pontosan mi a legnagyobb gondod? Hogy a parod csak 4 oraba lesz bejelentve, vagy az, hogy nem kiserget teged mindenhova, mindegyik terhes vizsgalatra? Feleslegesen kisergetne teged, kozben pedig kirugnak a munkahelyerol. Te vagy a fontos a dokinak, es az, hogy minden rendben legyen veled es a babaval. A fonokkel beszeljetek, hogy kb. mikorra varod a babat, es akkor szukseged lesz a ferjedre, tehat engedje el szabira. De azt is jol gondoljatok meg, nehogy mire visszamegy mar mas ul a helyen! Mert ez is nagyon konnyen megeshet!

Mi kulfoldon elunk, itt se szulok, se anyos, csak mi a parommal es a ket pici gyerekkel. Gondolhatod, hogy en is mindenhova egyedul mentem, csak szulni kisert el a parom, addig a masik kicsivel babysitter volt otthon. Nem konnyu senkinek se, mondjuk nalunk munka boven van, ez viszont jo.

Esetleg koltozzetek ti is ki kulfoldre majd, de hitelt semmikepp ne vegyetek fel!!!

Igazabol nem lehetseges amit a fonok csinal, de sajnos szinte mindenki ezt csinalja, kulonben bezarhatna az ajtot a sok vallalkozo. Most 1-tol gondolom megjobban szigoritottak nekik is mindent.

Konnyu es gyors szulest kivanok neked, es legyel talpraesett es orulj, hogy van munkaja a parodnak!!!

2010. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

azt simán megteheti a vállalkozó, h csökkenti az bejelentett óraszámát, de az nem biztos h törvényes is, az meg pláne nem, h 12 órát kell dolgozni ezért

a szülést követő szabadságot köteles kiadni bármikor amikor azt kérik, hiszen, mamát-babát haza kell hozni a kórházból, és egy csomó hivatalos ügyet kell elintézni, a születéssel kapcsolatosan, ezt egy frissen szült nő nem igazán tudja maga elintézni

ezért nem aggódnék

2010. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%
Bocsi de örülj hogy a kicsi érkezése elött nem rugták ki. A hitel meg szerintem ráér. Hidd el nagyon sok nő képes egyedül ellátni egy újszülöttet. A férjek amúgy se túl segítőkészek, tapasztalat.
2010. jan. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!