Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így igazságos?

Szerintetek ez így igazságos?

Figyelt kérdés

Élettársammal élek, havi 110-120ezer ft-ból. Ez ez ő bére+az én hivatali segélyem. Almát járok szedni napszámban ha van lehetőség, így az a fenti összegen felül jön, de van hogy egy héten csak 2nap lehet menni. Utálok otthol ülni, addig megyek míg munkát nem találok. Ügyesen festek s gondoltam megpróbálom az airbrush festést amihez egy kompresszor és egy pisztoly a feltétel. Gondoltam a dekorálással még jöhetne is egy kis betevő a házhoz. A lényeg hogy megkértem hogy csak az almaszedés árát összegyűjteném és abból még venném magamnak az említett 2 dolgot, amit használtan 25000ft-ért tudnék megszerezni. A baj ott kezdődik hogy ő eladta a motorját, és venni akar egy robogót,

70ezer Ft kp van rá. A mai napig úgy volt hogy megvehetem magamnak a készletet, csak ma közölte hogy ő az almaszedés árából akar belepótolni a motorjába, mert neki mindig volt motor. 5 napja adta el az előzőt!!! Most én vagyok a telhetetlen? 1hónappal ezelőtt szűnt meg a munkahelyem, megőrülök itthol, ennyi örömem lenne. Rosszul esik :(



2014. aug. 28. 16:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%
Ha előbb egyeztetek meg a motorban, akkor tartsátok be a sorrendet.
2014. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Motor mire kell? Azzal jár dolgozni? Vagy csak néha használja?

Airbrush készlet segítene munkát találni? Van kereslet ilyen festésre? Vagy csak a magad örömére csinálgatnád?

Gondoljátok végig, melyik fontosabb. Illetve szerintem az egyik nem zárja ki a másikat. Pl. Motor, aztán pár hónap múlva airbrush. Addigra akár találhatsz is munkát.

Én a helyedben biztosan el tudnám magam foglalni egy hónapig. Ez nem olyan nagy idő még. Nagytakarítás pl. De az aktív munkakeresés is elég sok időt vesz igénybe.

2014. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
31%
Ahhoz hogy te most egy vállalkozásba kezd nagyon sok pénz kellene. Elég sokat meg kellene festeni mire egyet megvesznek mert gyakorlás is pénzbe kerül. Szerintem várjatok meg mindketten míg munkát találsz.
2014. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Ha a munkába járáshoz kell a robogó, akkor muszáj.

De szerintem, mint hogy írtad is, ma nyögte be, te pedig már rákészültél, megértem hogy rosszul esik, de ha kell, akkor a szükséges rossz.

2014. aug. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A kettő nem köti egymást, van egy 6l fogyasztású Honda kocsink, 6e ft-ból egy hónapig jár vele dolgozni. És épp azért esik rosszul mert az én tervem már a motor eladása előtt le volt beszélve. Meg most még kb 1 hónapig tud bejárni az idő végett, tehát télen a garázsban fog állni a jármű. Lenne rá kereslet, mármint az én ötletekre, mivel baráti körben lenne rá igény, nem is kellene egyből üzletszerűen csinálnom.
2014. aug. 28. 17:01
 6/20 A kérdező kommentje:
Sőt az enyémet munka mellett, télen is lehet hasznosítani!
2014. aug. 28. 17:03
 7/20 anonim ***** válasza:
7%
Ha feketén akarsz dolgozni, az elég necces. Hivatalosan vállalkozást indítani nagyon sokba kerülne. Maradjon a motor. Te valamilyen hasznosabb munkát keress.
2014. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
Ismerőknek jaj nehogy azt hidd még az alapanyagot is alig akarják majd kifizetni nemhogy te keres vele.
2014. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az. Beszéld át ezt vele. Mond neki, ha jön be pénz a festésből szívesen adsz a motorba, de ez most neked nagyon fontos. Könyörögni nem kell, de vannak igényeid értesd meg vele.
2014. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az én részemről sem úgy értem hogy megveszem a dolgokat és dől a mani! De ahhoz hogy gyakoroljak vele nem nagy kiadás, bármi nemű festékkel akril, tempera stb fújhatok vele legyen az oldószeres vagy víz alapú festék. Tortát is szoktak díszíteni ezzel az eszközzel! És nem beszélve arról hogy van hozzá egy alap tehetségem.
2014. aug. 28. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!