Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag ez így elfogadható?...

Jogilag ez így elfogadható? Egy házban élünk, de kiskaput keresek?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy párommal nem rég költöztünk össze. Neki megvonnák a segélyt mert élettársak vagyunk, nekem meg nem adják meg a közgyógyellátást (A havi gyógyszerkeretem 15e. forint!), és ha én is és ő is ír egy nyilatkozatot hogy bár egy házban élünk, de nem egy háztartásban, azt elfogadják? Fontos, most mennék a kormányhivatalhoz.
2014. aug. 29. 07:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem fogadják el.Ne trükköz.
2014. aug. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Jogilag ez csalás, mivel élettársak vagytok. Az, hogy írtok egy nyilatkozatot, ezen nem változtat, csak súlyosabbá teszi a csalás tényét. Ha környezettanulmányt végeznek - márpedig gyanus esetekben szokás - akkor egyböl kiderül a valós helyzet.
2014. aug. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Az egyikőtök ne legyen bejelentve oda.
2014. aug. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
utolsonak van igaza, egyikototk jelentkezzen ki a cimrol!
2014. aug. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Az fel sem merül benned kedves kérdező, hogy csalás, hamisítás helyett esetleg valaki elhelyezkedhetne dolgozni is?


A kérdésre válaszolva: remélem, nem fogadják el, nem kiskaput kell keresni, hanem munkát. Mélységesen felháborít az ilyen hozzáállás.

2014. aug. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
A bejelentett lakcím számít. Nem kell bejelentkezni, maradjon az eredeti lakcímén.
2014. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

5: A segélyt aktív munkakeresésért cserébe adják, ha nem tudnád. Ezt rendszeresen ellenőrzik, hogy hány helyre pályáztál. És még egyéb feltételek is vannak. Pl. az önkéntes (ingyenes) munka 30 napig évente.

Aki valamely feltételt nem teljesít, attól megvonják a segélyt.

2014. aug. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

5. vagyok.

Igen, munkanélküli kap segélyt és szociálisan rászoruló.

Ezért bátorkodtam felvetni, hogy csalás helyett miért nem opció a munka...

Bocsánat, hogy egyáltalán bennem ez felmerült :(

2014. aug. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
18%
Ne jelentkezzen be a párod hozzád. Vagy max csak parkerben laktok együtt nem élettársak vagytok
2014. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
Nem fogadják el, nem hülyék a hivatalban dolgozók.
2014. aug. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!