Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülállóként, munkanélkülik...

Egyedülállóként, munkanélküliként magamra maradtam a gyermekemmel, hogyan vészelhetném át ezt a helyzetet? Történt már itt valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

Jó tanácsokat szeretnék kérni, vagy ha valaki volt hasonló helyzetben örülnék, ha leírná, hogyan sikerült túlélni.

Az a helyzet, hogy idős anyukám egy hónapja meghalt.Még jóval a halála előtt megszűnt a munkaviszonyom, tehát álláskereső voltam már akkor is.Amíg élt, tudott segíteni anyagilag.Persze én is igyekeztem minden lehetőséget megfogni, de hát mint tudjuk, munkából nem nagy a választék...

Más segítségem, közvetlen családtagom rajta kívül nem volt.Férjem nincs (már), lányom felnőtt, de még tanul nappali tagozaton.Jövedelme nincs.A segély, amit kapok, nagyon kevés, 37 vagy 45 ezer ft körüli összegből kellene hogy kijöjjünk havonta.Ez éhenhalásra sem elég.

Naponta adok be önéletrajzokat, ahová csak lehet.De mire felvesznek egyáltalán valahová, az beláthatatlan idő.

Kérdéseim:

Két felnőtt ember, beoszthat úgy 40 000 Ft körüli összeget, hogy abból kijöjjön az élelmiszer és a rezsi is?Hogy lehetne ezt megoldani?

Hová fordulhatnék segítségért(például vöröskereszt, Baptisták tudnak segíteni valamit?)?Milyen támogatásokra lennénk jogosultak?


Ismeretlen magánszemélyektől nem szeretnék segítséget kérni, mert ki tudja, mi a valódi szándéka, nem szeretnék valami uzsorással összetalálkozni!


2014. szept. 3. 09:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Másik iskolában, másik városban esetleg?
2014. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A gyerekednek is muszáj megprobalnia, egyedül nem fog menni.
2014. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Gondolkozunk a költözésen is.Lányomnak pár hasonló korú ismerőse már elköltözött nagyobb városokba suli után és nekik is nehezen indult, mert ott is hosszú időbe telik állást találni!Ráadásul az albérletet is fizetni kellene valamiből, úgy még több lenne a kiadás.Hallottam az albérleti támogatásról, de ahhoz kell munkaszerződés.Csak azt nem tudom, hogy legyen munkaszerződésem 100 km -rel távolabbi városból?Ki van ez találva, hogy ne legyen könnyű dolga az embernek.
2014. szept. 3. 11:20
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

Istenem..persze ez úgy megy, hogy valaki fogja magát és elköltözik pl. a fővárosba 0 pénzből. Max ha eladná a házat, de szerintetek addig még béreljen lakást is vagy hogy gondoltátok? Leglepusztultabb koli is min. 20 ezer havonta.

Én anno castingokra jártam, mikor nem volt pénzünk és be is válogattak, részt vettem fotózásokon, ahol több tízezret kaptam. Ha lányodnak van erre érdeklődése, megpróbálhatná ezt is. Természetesen NEM erotikus munkára gondolok. Elég nehéz dolog ez és ismerem is a helyzetet.

2014. szept. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem testvérem került ilyen helyzetbe. Szülőkkel rossz a viszony, ők nem segítették, én meg még diák voltam, csak az ösztöndíjból tudtam segíteni, ami önmagában kevés.


Lányodnak: kapja össze magát a tanulással, akkor jár tanulmányi ösztöndíj. Most kezdődik a félév, adja be a szociális ösztöndíjra a kérelmet. A várostól is lehet szociális ösztöndíjat igényelni diákoknak (pl Bursa ösztöndíj), menjen be és kérdezzen utána. Diákmunka mellett vállalhat korrepetálást, magánórát (akár alatta járókat, akár gyerekeket)


Neked: A munkakeresés hosszadalmas, mellette kell valami kiegészítés. Ne csak neten hirdess, hanem pl ha idős gondozást szeretnél, akkor házi orvosoknál tedd ki a plakátodat, gyógyszertárban, boltban stb. Ha gyerekre vigyáznál, akkor bölcsiben, oviban, gyerekorvosnál, játszó házban. Nem mindenki keresgél a neten, de ha belefut egy kifüggesztett hirdetésbe, akkor elgondolkodhat, hogy jó lenne neki is.


Tesóm is így csinálta. Takarítani járt rendszeresen, amíg nem kapott munkát.


40 000 ft-ból ketten nem fogtok kijönni, vagy csak nagy nélkülözéssel.

2014. szept. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Lányom gondolkozott a modellkedésen, párszor próbálkozott is, de nem jött össze.Szerintem rossz helyen próbálkozhatott, bár én ebben nem vagyok jártas...

Ő nem egyetemista.Középiskolában tanul, érettségire épülő szakmát.Ez egy alapítványi iskola, így sajnos még fizetős is.Így is járna neki valamilyen ösztöndíj esetleg?Középiskolásnak is járhat?

Érdekes amúgy a családi pótlék téma is, mert vannak akik szerint 20 év felettinek is jár, mások szerint nem.A MÁK azt mondta, nem jár.De most már nem tudom, kinek higgyek.

Ez a hirdetéses ötlet nagyon jó.Nem is tudtam, hogy boltba, rendelőhöz ki lehet tenni hirdetést.Felén ez nem szokás, remélem nem lesz baj, ha megpróbálom, legfeljebb letépik.A lépcsőházunkban régebben tettem ki hirdetést, az 2 napig volt kinn, aztán valamelyik sokeszű letépkedte.

2014. szept. 3. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!