Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valamilyen megalázó...

Van valamilyen megalázó "élményetek" "nevelésetekkel" kapcsolatban? FOLYT. LENT

Figyelt kérdés

Úgyértem, hogy pl. a szüleitek mondjuk rokonok, barátok előtt büntettek meg [akár szobafogság, akár pofonok, akár nadrágszíjas, akár csak nagyon lekiabálás/megszidás]

Gondolom szinte mindenkinek van ilyen megalázó "élménye", amiről lehet, hogy nem szívesen beszéltek, de ha nem gond, mégis megkérlek titeket!

Kérlek ne oltogassatok ilyen kérdés miatt!

Köszi a választ mindenkinek!!


2010. jan. 17. 19:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

családom kedvelt szokása volt, hogy összehasonlítgatott az unokanővéreimmel. hogy bezzeg ők jó tanulók, ők segítenek, ők már takarítanak egyedül(akkor voltunk 10-12évesek), ők sose rosszak, bezzeg ők így meg úgy...minden összejövetelen sor került rá. én ott ültem, mint a hülye a családom meg oltogatott. nagyon megalázó volt.

mostanra fordult a kocka. ők szakközepet végeztek és 12órát talpalnak, mert minek tanulni, a diploma sz*rra való(a saját anyjuk is támogatta ezt, pedig mindketten nagyon tehetségesek), meg ők el nem jönnek otthonról. én gyógyszerésznek tanulok, külön élek a párommal, csinálom a háztartást, segítek a tesóm nevelésében. azóta utálnak és sosem szólnak hozzám egy összejövetelen se. pedig anno jóban voltunk.

2010. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Engem is mindig hasonlítgatnak [sajnos még mindig, mivel még általánosba járok] az unokanővéreimhez, hogy ők mindig tanulnak én meg sose, pedig 5-ös tanuló vagyok, ők meg 4-es, meg hogy én mindig ellenkezek valamivel, ők meg a kis angyalkák, közben pont olyanok mint én,... főleg anyám, apám nem csinálja ezt, de anyám mindenki előtt fújja, h én így meg úgy, meg, hogy milyen vagyok. Remélem egyszer majd rájön, hogy tévedett! [hozzáteszem, én orvos akarok lenni [jólvan másra is vágyok], ők meg nem is tudom már, de nem vmi nagyszám]
2010. jan. 17. 19:32
 3/19 A kérdező kommentje:
ja kifelejtettem, nekem is mondja anyum mindig, hogy ők már takarítanak, meg főznek, szólni se kell nekik, stb... egyszóval mindig én vagyok a "rossz" a szemében, pedig nincs rá oka, hogy ilyeneket mondjon. De ettől függetlenül én nem utálom :) Nem vagyok olyan mint a többi velem egykorú.
2010. jan. 17. 19:34
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Én most vagyok kilencedikes, jó tanuló meg minden csak matekból, fizikából picit gyengébb... engem is mindig nővéremhez hasonlítgatnak :S most huszonnégy éves, 5 nyelven beszél jó munkája van stb... engem már mióta suliba járok gúnyolnak, hogy nővéremet nem kellett noszogatni, hogy tanuljon... ő nem akart otthonról sehova se eljárkálni .. most meg csontvékony lett, pedig nem fogyózik és a nap huszonnégy órájában azt hallgatom, hogy jajj, a Lilike, olyan betegesen vékony és ott a húga aki nyolc évvel fiatalabb, az meg hozzá képest.. Ez nekem annyira megalázó:S pedig nem vagyok annyira kvér, 170 cm, 60 kg.. a dédnagymamám meg állítólag mikor annyi idős volt mint én magára maradt 6 kistesójával és egyedül nevelte őket, mert szülők meghalltak és ezt is folyton a fejemhez vágják, hogy semmit nem őrkltem az ő erősségéből, meg semmit nem konyítok a házimunkához.

Általánosba, 5.-be 6.-ba állandóan vert anyukám nadrágszíjjal meg volt hogy tárgyakat vágott hozzám, apukám meg eltrte a kezem.. pszichológushoz azóta is járnom kell, mert akkora az ellentét kzttünk a szüleimmel, folyamatosan veszekszünk.. Az egyik bátyám meg skizofrén, meg amikor annyi idős volt mint én drogozott és sokszor hallgatom, hogy hát a bátyám is így csinálta.. meg ő se hallgatott ilyen-olyan dolgokban a szüleire, meg az ő sorsára fogok jutni..

Szóval... szép dolgok:S

2010. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Hát, nekem volt. Egyszer 12 éves lehettem, amikor nyáron focizás meg játék közben elég rendesen kárt tettünk a kertben a szomszéd fiúval együtt. Amikor a szüleim és a nagyszüleim hazaértek, persze nagyon kiakadtak. Azonnal egy fa tövéhez állítottak, és nagyon elvertek ruhaszárító kötéllel. A barátom meg végignézte az egészet. Az volt a legrosszabb az egészben, hogy nyár lévén a cipőt leszámítva csak egy fürdőnadrág volt rajtam, amit le kellett tolnom, és úgy kaptam ki. A fájdalom is elég durva volt, de az, hogy a haverom végignézte, amint meztelenül elvernek, az sokkal rosszabb volt. Inkább emiatt bőgtem a végére. Amúgy igazuk volt a szüleimnek, mert elég szépen szétgázoltuk a nagyiék kertjét és hát kiakadtak elég rendesen. Csak azért beküldhettek volna a házba és ott lerendezhettek volna nyugodtan. Pár alkalommal máskor is kaptam fenekelést, de sohasem mások előtt.


Ja, meg egyszer vendégek voltak nálunk. Az iskoláról volt szó én meg valami trágár jelzőt mondtam az osztályfőnökömre. Akkor Anyu ott helyben lekevert nekem két rendes pofont mindenki előtt.

2010. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja nekem is volt!

Általános suliban kifogtunk egy verekedős osztályfőnököt rögtön az elő évben. Mindenkit ütött vert, húzta a hajunkat. Egyszer egy srácnak úgy behúzott, hogy kitört 2 foga!

Én már szobatiszta voltam ... de miután kétszer is kaptam tőle pofont, mert ki mertem kéreckedni a wc-re pisilni, - nem engedett ki - és nem tudtam visszatartani, hát eleresztettem magam...aztán anyu meg megvert, mert bepisiltem...holott az akkori ofővel kellett volna beszélni, vagy észrevenni / komolyan venni, hogy bántja a gyerekeket...könyörögtem, hogy másik osztályba járhassak-, de nem tett semmit...10 évesen már gyomorfekélyes voltam... ha lesz gyerkőcöm, és ilyen ofője lesz, tuti bemegyek az igazgatóhoz, vagy ha nem tesz semmit, akkor átiratom egy másik suliba. Anyám részéről a verés erre az esetre baromira nem volt megoldás! És megalázó volt még engem csesztetni mások előtt és végighúzni ordítozva a suli folyosóján, hogy na már megint bepisáltál? Azóta rühellem mint egy rühes kutyát...(bocs,de tényleg így érzem még most is és volt még jó pár ilyen hülye húzása...) 28/L

2010. jan. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Huh,...hát nem semmi ami veletek történt.
2010. jan. 18. 21:57
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Részvétem. Nem hittem volna, hogy ebben a hülye liberális világban vannak, akik a ló túlsó oldalán lévő hülyeségeket követik el.
2010. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Szia! Én már felnőttem, lassan 30 leszek. Anyám imádott nyilvánosan megszégyeníteni. Pl. egy alkalommal suli buli volt. 9-re jöttek értem. Kb. 10 percet késtem, nyilvánosan megtépett. Hogy hogy alakult a kapcsolatunk, nagyon szar, szinte nem is beszélünk. A gyerek nem felejti el ami történt. Nekem, ha lesz gyerekem, ugyanezeket a hibákat nem követem el!
2010. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Bennem egy nyári tábor maradt meg legjobban, amikor nem jutott eszembe az egyik táborvezető neve, akit egy korábbi évből ismertem, de nagyon meg akartam kérdezni tőle valamit, ezért letegeztem. Nagyon letolt, (talán valamiért féltette tőlem a tekintélyét???), ott mindenki előtt, én meg nagyon sz@rul éreztem magam ettől, hiszen csak érdekelt valami. Biztos fura, hogy ez jutott eszembe, de akkor tizenéves voltam, most 42 vagyok, és a neveket azóta is rosszul jegyzem meg. Ilyen nagy hatása lehet egy pici, "ártatlan" epizódnak is az életben. :|
2010. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!