Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szóljak kedvesen a...

Hogyan szóljak kedvesen a barátom szüleinek, hogy zavar, amit csinálnak?

Figyelt kérdés
barátom szülei kedvesek meg minden, viszont van egy nagy hibájuk: imádnak enni, ebből az következik, hogy barátomat és engem is tömnek étellel. ha átmegyek hozzájuk, és kajálásra kerül a sor, rögtön elénk raknak többféle kaját, és ha szedek magamnak egy normális adagot, beszólnak, hogy jaj ez de kevés, szedjél még. eleve nem vagyok vékony, de nem szeretnék mégjobban meghízni. vissza szoktam utasítani, ugyanis van szám, nem félek közölni velük, hogy csak ennyit kérek, de a világért sem szoknak le erről. amikor megyek a konyhába és csinálok magamnak valami könnyű, kevés vacsit, odapattannak hogy szívesen sütnek nekem sültkrumplit vagy pizzát. aztán kinyitják a hűtőt és sorolni kezdik, hogy mi van benne. pedig tisztában vagyok velük és nem értik meg, hogy nem akarok állandóan sokat és zsíros ételt enni. benézek én is a hűtőbe és ha valami olyat látok amit enni akarok elveszem. nem kell mondani. hogy lehet nekik kedvesen szólni?
2013. ápr. 18. 16:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Mond el, hogy te próbálsz egészségesen élni és nem mindig ilyen kaját enni és köszönd meg.

Inkább legyenek ilyen jófejek, mint bunkók. Ennyi baj legyen velük. Esetleg szólj barátodnak, hogy szóljon nekik ő, hogy nem szeretnél enni.

2013. ápr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Ők ilyenek, nem fognak róla leszokni. Nem kell őket megsérteni olyasmivel, hogy te nem eszed meg amit ők, mert az egészségtelen. Továbbra is utasítsd vissza amit nem kérsz, mondhatod, hogy alapból csak ennyit tudsz enni bármilyen finom kajából, nem vagy egy nagyevő, otthon sem szedsz többet, vagy hogy már ettél, inkább valami üdítőt, vagy ásványvizet kérsz.
2013. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha meg te akarsz magadnak valami vacsit készíteni és sült krumplit, vagy pizzát akarnak neked sütni, nyugodtan mondhatod, hogy most inkább valami könnyebbet szeretnél enni, mert vacsira nem esnek jól a nehéz kaják.
2013. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én kövér vagyok, és elvárnák, hogy szedjem csurig a tálat. Náluk úgy szokás, hogy kirakják középre, mindenki szed magának. Igen ám, de szedek X mennyiséget, akkor már okoskodik az apja, hogy jaj, ne csak ennyit! Régebben még ilyenkor nagy kínban szedtem hozzá egy nyúlfarknyit, most már azért sem.

Kicsit sért, nálad is azt érzem, mintha azért, mert írtad: dundibb vagy, magában hordozná, hogy tömnöd kell magad, mint a disznó.

Legalábbis ez az ajánlgatás nekem így jött le.

2013. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Drágám, nem is tudod, milyen szerencsés vagy! Szeretnek, kedvedbe akarnak járni. Talán mikor meglátogatod őket, vigyél a saját készítésű kajádból. Olyat, amilyet szeretsz, és szeretettel hívd meg őket enni.

A szeretet egyik kinyilvánulása, hogy etetjük a másikat.

Ennél nagyobb elismerést, hogy szeretnek, etetnek, gondoskodnak rólad, talán nem is létezik.

Látom lelki szemeim előtt, ahogy ugrálnak, mit egyél.

Szegénykéim, így IS kimutatják, mennyire imádnak.

Mint szegény, meghalt Anyósom...Mindent az asztalra pakolt, ha mentünk. Vittem neki franciasalátát. Láttam, nem ízlik, de nem szólt, dicsérte.

A szülők már csak ilyenek. Mikor terhes voltam, mindíg kérdezte, mit főzzön. Nem főzött jól. Mákos bejglit kértem, megsütötte nekem. Hetente. Bárcsak élne még. :(

Bocsi, kicsit (nagyon) elkanyarodtam a témától.

2013. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Amit írt a 2. válaszoló az nagyon jó! Kérj ilyenkor egy pohár vizet vagy üdítőt (ha nem vagy szomjas, nem iszod meg), de ezzel legalább eltereled a figyelmüket a kaja témáról! A kaja kínálgatás egyébként vidéken nagy szokás, de azért mert régen ciki volt ha a vendéget nem tömték degeszre mindenféle itallal. Sőt... ha úgy ment el a vendég, hogy alkoholt nem kínáltak neki, még akkor is rossz szemmel néztek rájuk! :)

Szóval örülj, hogy nem itatnak le! :D

2013. ápr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

*mindenféle itallal: ezt elírtam, most látom! :)

*jav: étellel

2013. ápr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

szerintem a szeretetet úgy is ki lehet nyilvánítani, hogy nem erőszakoljuk a másik szájába az ételt. részvétem az anyósodért :( de nyilván azért írtad ezt, mert ő is ilyen volt, és hiányzik neked.

és igen, nem vagyok vékony, de így csak mégkövérebb leszek. nem tudom, miért lenne az jó nekik, ha az lennék.

köszi az ötleteket :)

2013. ápr. 18. 17:13
 9/17 anonim ***** válasza:
33%

Ök igy mutatják ki, hogy szeretnek. Fogadd el ezt a részét. A kajamennyiséget meg nyugodtan határozd meg te. 'hogy hogyan utasitsd vissza leg kiméletesebben azt ki kell tapasztalnod. Várhatolag valamilyen tréfával elütött változat jön be legkönnyebben. Jaj de guszta, szivesen ennék is belöle, de ha dagadt pi-a leszek nem kellek majd a fiuknak, lecserél egy csinosabbra./ Értem én, csak egyek-egyek, dagadjak, aztán majd kigurulok a lakásbol. /Jancsi és Juliska mese ota nem szeretnék meghizni, nehogy vacsora legyen belölem!/ Beszéld meg a barátoddal, hogy egy kicsit cikizzen ugy, hogy meghallják: Dagadék, Hájaska! Hajasbaba, hájasbaba, ...

Legyél ötletes!

2013. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért szerintem ilyen dagis poénokat csak akkor süss el, ha a barátod családjában nincs túlsúlyos, meg azt se mondd, hogy jaj, nem eszel a főztjükből, mert az nem elég egészséges neked. Elég udvariatlan lenne tőled.
2013. ápr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!