Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jéézusom! A mosogatás másoknál...

Jéézusom! A mosogatás másoknál is ekkora probléma?

Figyelt kérdés

Egy kapcsolatban másoknál is gondot okoz, hogy mikor-ki mosogasson?

A párom arra hivatkozik, hogy 12 óra munka után, nem fog nekiállni mosogatni. Én csak 8 órában dolgozok, aztán irány az óvoda, majd a háztartási teendők. És totál kiakad, ha mondom, hogy legalább mosogasson el. (amúgy saját maga után elmosogat, de olyat nem ,amit én a gyerekkel használtam)

Tegnap "véletlenül" elmosott egy olyan poharat, amiből én ittam. Nekem fel sem tűnt, erre ő megsértődött, hogy "nem köszöntem meg"

Ez normális dolog?

Annyira tudok haragudni ezekért. Másnál ez hogy működik?


2009. aug. 12. 15:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem állj elé és köszöntesd meg vele a tiszta zoknit,a tiszta gatyát,a bevetett ágyat,az ebédet és mindent,amit tőled kap.Nem vagy a bejárónője.Lehet,hogy 4 órával több időd van,de ott a gyerek,akit szintén el kell látnod.Nem törik le a keze,ha elmosogat néha.Nem kérted, 12 óra munka után még betonozza le az utcát.Pár tányérba és pohárba pedig még senki nem halt bele.Kicsit felhúz,ha ilyet hallok,boc a kirohanásért.
2009. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
54%

A párodnak lehet baja ezzel a mosogatással. Neked ne legyen. Ha nem akarsz vájkálni az egész dologban, vegyetek egy mosogató gépet. Az mindenki után elmos szó nélkül. Nincs mosatlan edény, nincs te-poharad, én-poharam, viszont van egy 15-30 szabad perc, amit azzal tölthettek, hogy beszélgettek egymással. Őszintén. Ki mit akar, kinek mi esik jól, ki mit KÉR a másiktól, ki miért akarja vagy nem akarja megtenni ezt a másiknak. Miért fontos neked, hogy párod vegyen részt a házi munkában. Miért fontos neki az, hogy ne vegyen benne részt.


A szerelem, szeretet, párkapcsolat nem arról szól, hogyan alázhatom meg a másikat, hanem hogyan adhatok neki jót. Úgy, hogy ő ezt el tudja fogadni. És viszont. Ne konfrontálódj, hanem légy őszinte magaddal is, pároddal is. Hiszen szereted!

2009. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem teljesen igaza van az előttem szólónak! Ezzel az erővel akkor te mosd-teregesd-vasald csak a kettőtök cuccait, vagy háborodj fel, ha nem köszöni meg a tiszta gatyát.

A férfiak néha olyan dühítőek tudnak lenni. Elvileg egy csapat vagytok, akkor mi ez az enyém-tiéd sz*rság??

2009. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Hàt nem tudom ,én ugy vagyok vele,ha nincs idöm,nem mosogatok el,ott marad.

Ha a pàrom szemét szurja elmosogat,ha nem akkor majd én megcsinàlom,ha van idöm,de nem veszekszünk ilyesmin.Persze nem napokra kell gondolni,de egy -3 orahosszàt ott àl a mosatlan akkor nem halok bele.

tANÀCSOM:RUHÀZZATOK BE EGY MOSOGATOGÉPRE!

2009. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%
Az én apám mindig ilyen volt. Elmosogatott maga után, aztán reklamált anyámnak, hogy mennyi a mosatlan edény elmosogathatna ő is. Hárman voltunk testvérek, nem csak egy felnőtt mosatlanja volt, hanem egy nagy családé plusz az edények. Mai napig azt hiszi, hogy én sem csinálok semmit egész nap hiába van nekem is nagy családom. A párom apja is ilyen volt. A párom már tanult belőle. Egy ideig szépen mindenbe besegített, mosogatott is ha kellett aztán vettünk egy mosogató gépet. Másenka (mert így hívják a gépet) nagyon szépen mosogat és mégcsak köszönetet sem vár. :D
2009. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
A mosogatógépbe sem maguktól szállnak bele a tányérok,edények,poharak.Elötte az ételmaradékot ugyanúgy el kell távolítani,van,hogy le is kell öbliteni a tányért.Ez csak a vizfogyasztást csökkenti és valóban szépre és csillogóra mosogat,de csak akkor,ha bekerül és elindítja valaki.
2009. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
63%
Háromévesem a bepakolásnál már segít a nagyobbak pedig már önállóan pakolnak.
2009. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
85%

Márpedig a mosogatógép jó megoldás. Én mindent megcsinálok, de utálok mosogatni, férjem a világ legkedvesebb, figyelmesebb embere, kitakarítja az egész lakást, tisztába teszi a gyereket, elmegy éjszaka vásárolni, ha kell valami, bármit megtesz, de nem hajlandó mosgatni. Amikor összeköltöztünk már több mint 20 éve, az első amit vettünk egy mosogatógép volt. Bepakolni szerintem nem gond. Én ugyan nem öblítem el az edényeket, csak az ételmaradékot borítom a szemetesbe, soha nem volt a mosogatógépeinknek semmi baja ebből.

Tehát mosogatógép! (Minek veszekedni valamin, amit meg lehet oldani?)

2009. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk 99%-ban én mosogatok, mert szeretek mosogatni. Persze ha véletlenül úgy adódik és elmosogat meg szoktam dícsérni. Én nem tudom, valamiért imádom a házimunkát, valamiért nem terhel. Pedig dolgozom én is és van, hogy haza is viszek munkát. Nálunk ez így működik. a fűnyírás, az autómosás meg ilyenek az Ő dolga, az enyém meg a többi.

De azért a férjed" kicsit" érdekes. Most vagy elmosogat rendesen utánatok is vagy akkor hozzá se nyúljon. Azért én is megköszöntetném vele a tiszta, vasalt ruhát.

2009. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
74%

Igen,mindenkinél van ilyen probléma.Mi a télen vettünk mosogatógépet,így most már az a kérdés,hogy miért nem viszi le a szemetet,legalább néha.Ha leviszi akkor dicséretet vár.Látni,hogy nem csinálnak otthon a férfiak RENDSZERESEN házimunkát.Ha rendszeresen csinálnák tudnák,hogy a mosogatás,szemétkivétel,porszívózás,mosás,teregetés nem egy különleges dolog,elvégezzük,és már ott is a következő adag.

Mi sem várunk el mindíg köszönetet érte,de legalább egy héten egyszer jól esne egy db.csoki,vagy hogy azt mondja:mihez is kezdenék nélküled te jó asszonykám?!

Engem az dühít a legjobban amikor kétpofára falja a kedvenc kajáját amit röpke 3 óra alatt készítettem el Neki.Amikor kérdezem milyen azt mondja,hogy meg lehet enni.Fejbe tudnám vágni valamivel!

Hát igen a mindennapi bosszúságok!!:)))

2009. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!