Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mitévő legyek?...

Szerintetek mitévő legyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Friss diplomás vagyok, szerencsére sikerült elhelyezkednem, bár így elsőre csak kevés lesz a fizetésem, kb. nettó 90 ezer. Az albérlet havi 40 ezer (szoba). Meg fogok tudni élni? Vagy rávegyem szüleimet, hogy havi 10 ezer ft-ot adjanak? A kaja sokba kerül, meg nem csak megélni, hanem élni is akarok. Mit csinálnátok a helyemben?

2014. szept. 5. 18:22
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
67%

Először próbálj meg megélni.

Én 6 éve költöztem a saját lakásomba, 30, max. 40ezernél több pénzem sosem volt elkölthető, de inkább kevesebb és ebből a rezsimet is kellett fizetni.

Az igaz, hogy a hűtőt is lekapcsoltam, nem fűtöttem 17-18 fok alatt egyáltalán és annyit vásároltam, amit meg is főztem és ettem, de tartható volt és már más a helyzet évek óta :)

2014. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Hogyan sikerült előbbre jutnod?
2014. szept. 5. 18:32
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzből, max megélni fogsz. Attól is függ melyik városban, de azért ennyiből lakásra, és kajára fogja futni. Nyilván tudsz venni ruhát és cipőt is, de másra már nem fog maradni. Egyik napról a másikra fogsz tudni élni. Nem lesz tartalékod sem, pedig sz jól jöhet.

Ebből "élni", szórakozni, nem igen fogsz. Illetve lehet, de akkor nem jut ruhára és kajára. Megjegyzem, ne márkás ruhákba gondolkodj, amíg ennyit keresel.


Pocsék, hogy mennyi évig tanul az ember egy egyetemen, aztán lényegében nyomorog.

Örülj, hogy van munkád, és próbálj jobb helyet találni. Tapasztalattal már az is könnyebb lesz. Addig türelem és kitartás.

2014. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
67%
a tipikus mai magyar diplomás ember...
2014. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, de bocsi nem csörgetlek meg.
2014. szept. 5. 18:35
 6/40 anonim ***** válasza:
88%
Te nem hallottad? Havi 47 ezerből is meg lehet élni!
2014. szept. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Ha esetleg a gyereketek lenne ilyen helyzetben, mint én, támogatnátok pluszban anyagilag? Pesten lakom amúgy.
2014. szept. 5. 18:39
 8/40 anonim ***** válasza:
80%
Én támogatnám. A te szüleidet viszont te ismered. Egy próbát azért megér, nem?
2014. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
88%
Úgy sikerült előrébb jutnom, hogy a szakmai tapasztalatszerzés után jobb munkát kaptam, valamivel több fizetésért, jobb lehetőségekkel és párom is lett közben, akivel összeköltöztem és azóta egy családként ketten keresünk kicsivel több kiadásokra.
2014. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
82%

Anno én is így kezdtem el dolgozni. Jó 15 éve volt. Diplomával nyelvtudással kerestem kb alig többet mint a minimál bér. Épp hogy megéltem. Ebéd egy szendvics volt (nem subway, én csináltam). Semmi szórakozás nem volt. Egyszerűen nem maradt rá. Ha kifizettem az albérletet, bérletet és vásároltam kaját, semmi nem maradt. Cipőt és ruhát csak kínaiban tudtam venni. A kaja alatt meg tényleg max főzeléket értek, amit én csináltam.

A szüleim nem tudtak támogatni, illetve a legtöbb ami futotta tőlük, hogy ha hazautaztam hozzájuk, akkor felpakoltak, kajával, pl paprikával, keksszel, mindennel.


Én így már nem kérnék pénzt tőlük. Végre kicsit nyugodtabban élhetnek, erre még kérnél tőlük, hogy élhess? Lehet, hogy most ők is élnének már, mert eddig téged tartottak el a tanulmányaid alatt.


Idővel lesz jobb melód, aztán élhetsz.

2014. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!