Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elég bonyolult! Ti, hogy...

Elég bonyolult! Ti, hogy állnátok hozzá?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 2 év betegeskedés kórház stb után rájöttem, hogy szeretnék továbbtanulni, tavaly meg is próbáltam, de még akkor is sokat betegeskedtem, alig volt időm készülni a kórházról-kórházra járás után, de hatalmas kitartással majdnem sikerült, 3ponttal csúsztam le róla, és nem büfészak! Rengeteget kellett ezért tanulnom-tudom az egyetem még húzósabb lesz- nem jártam szórakozni és ilyesmi, a cél lebetegett a szemem előtt. Nagy nehezen megemésztették itthon, hogy nem sikerült, a szüleim már egy négyestől készen vannak. Most kellene leadnom a jelentkezésem, de újra a régi álmom lebeg a szemem előtt, az orvosi, még mielőtt leszidnátok, nem a magam gondjai miatt. Viszont nem szeretném a szüleim kikészíteni, valószinűleg jobban örülnének, ha orvosnak mennék, de nem így..., hogy folyton van valami, nem vesznek fel, vagy meggondolom magam stb. Most azt is kezdhetném a nulláról, és rájuk is szeretnék gondolni. Nem tudom mi lenne az okos döntés, hisz még el se kezdtem az egyetemet, és valószinűleg felvennének oda, amire már másodszor felvételizem, lehet közben megszeretném, viszont az orvosira nem ritka, ha valaki 2x-3x is újra felvételizik. okj-n nem gondolkodom, nem sok értelmét látom és nem tudok mellette készülni, dolgozni lehetetlen, az isten háta mögött lakom, itt még a manapság oly megbecsült szakmunkásoknak sincs állása, nem hogy egy érettségizettnek, még mielőtt valaki azt mondaná leesik a karikagyűrű az ujjamról, nem itt nincs meki.
2010. jan. 18. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Túlbonyolítod. Ha orvos akarsz lenni,legyél orvos. Csak aztán hajrá,mindent bele,tanulj és sikerüljön. Ennyi. Megkérdezhetem,ha nem titok,hogy hány éves vagy,milyen betegséged volt,és melyik orvosira szeretnéd beadni?
2010. jan. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a bonyolult ebben? Teljesen mindegy, hogy hol élsz most, úgyis be kell költözni koliba vagy albérletbe az egyetemhez. Mellesleg meg nem mindenki 18 évesen kezdi az orvosit, és nem okvetlen azért mert elsőre nem vették fel. Plusz sokan csúsznak is 1-2 évet, nincs ebben semmi rossz. Leülsz, tanulsz, felvesznek és megcsinálod (nyilván nem ilyen egyszerű, de akkor is ez a menete).
2010. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
21éves vagyok. Az immunrendszeremmel voltak gondjaim+ neurológiai. És érdekel az általános orvosi illetve a fogorvosi is, még nem döntöttem, engem igazából mindkettő boldoggá tenne, hiszen segíthetek, és nem az a célom, hogy kimenjek külföldre és halálra keressem magam, tudom, hogy nem egy jövedelmező szakma itthon, engem nem érdekel, persze lehet néha majd szívni fogom a fogam, csupán annyit szeretnék, hogy élvezzem a munkám, az ilyen szociális dolgokra meg azért nem gondoltam, mert az a része nem érdekel. Viszont azt hallottam, én nem tudom mennyi a valóság alapja ennek, hogy rengeteget kell azért fizetnem, hogy rezidens lehessek stb. Persze ez nem időszerű még, de mivel mi nem vagyunk gazdagok, ezért nem akkor szeretnék rájönni, hogy hupsz ezt én nem tudom kifizetni.
2010. jan. 18. 13:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, egyszer próbáltad, nem sikerült...és most az egyik kérdés az, hogy feladjad-e?

Hát ilyen könnyen ne, de főleg: Minek??


A szüleidnek örülnie kellene, hogy van egy szorgalmas, egyetemre igyekvő gyerekük, nem kiakadni egy 4estől.

Innen most úgy látszik, hogy lassan ők készítenek ki téged, ha hagyod.....akkor aztán nem lesz boldog senki,ők sem!

..nem pont az lenne a dolguk, hogy lelki terhet okozzanak neked...(apropó, velük megbeszélted már a gondodat?)


Lényeg a lényeg.. tanulj, és újra felvételi (felteszem, a tavalyi sikertelenségből, azért tanulni is tudtál.)

2010. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne csak a felvételire gondolj....arra is, hogy miről fognak szólni egyetemi éveid...és további éveid a nyugdíjig,vagy ameddig dolgozol.

Életre szóló döntést hozol.

Ezért nem mindegy, hogy mit szeretnél vagy mit nem.

Jelentkezhetsz éppen máshová...de mi lesz belőle??

Az is lehet, hogy először "végre felvettek valahová"..majd 1-2 év múlva "mégiscsak orvos akarok lenni...kezdjük elölről."...így az előnyből 1-2 év hátrány lesz.

2010. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Igen, felvételiztem, de máshová, az alap sztori kissé bonyolult. Mindig jó tanuló voltam és elég erős suliból jövök, a latin felsőfokúm már megvan, a szüleim viszont ha 4.9 volt az átlagom és én 1napig sírtam az örömtől, mert iszonyat megdolgoztam érte, akkor ők mit láttak? Azt az egy darab négyest. És elég hülyén hangzik, hogy emiatt "rinyálok", de iszonyatosan nehéz együtt élni velük, mert mindenben képesek észrevenni a hibát, az önbizalmam már a béka feneke alatt van, kívülről könnyű mondani,h ogy fel a fejjel, de más dolog, hogy ezt el kell viselni. Félreértés ne essék, én tiszteletem, becsülöm, szeretem őket, csak néha úgy érzem, hogy ezzel mindannyiunk életét megnehezítik. Ők nem tanulhattak tovább, nagyon szegények, sőt árvák voltak, és valahogy most rajtunk vezetnek le bizonyos dolgokat, néha ezt érzem...

2010. jan. 19. 03:05
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg: Van egy szak, ami tetszik, persze nem annyira, mint az orvosi, és erre már idén is felvennének. Ha az orvosira megyek, akkor most nem kapkodom, csinálok még egy nyelvvizsgát, + felvételi tárgyat most, egyet meg jövőre, sok mindent egyszerre értelmetlen, mert annak az lesz a vége, hogy egyik se fog menni annyira, hogy 90%fölé megírhassam, és két szék közül a padló alá esem, és megint bukom 1 évet. De a szüleim miatt úgy érzem emiatt a "mániájuk" miatt egyszerűen be fogok dilizni még mielőtt felvennének, arról már ne is beszéljünk, hogy 10 évig még legalább nem leszek a magam ura. Ha nem 90 fokos szögben áll x tárgy már azért úgy kiosztanak, hogy min. 1 óráig kell azt hallgatnom, hogy elszúrtam, és ez hallatlan. Most nem túloztam.
2010. jan. 19. 03:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Mondtad már nekik, hogy unod már őket, szóval, amit csinálnak?

Mondtad már, hogy kikészítenek?


Szóval úgy fest, hogy kimondottan buták valamihez, főiskolához is, és neveléshez is.

Lehet tisztelni és szeretni is őket, mint embereket, sőt mint szüleidet....de a Butaságot nem kell tisztelni bennük egyáltalán.


Én biztos elküldtem volna őket a bánatba...fiatalabbként is...de azt is megértem, hogy ez más dolgoktól is függ.


..előbb azért egy őszinte beszélgetés jobb, mert abból fognak megérteni, legalábbis esélyt kapnak erre....lesz mire emlékezniük egy nagyobb vita esetén.


Ha tényleg szeretnek, akkor változtatni fognak a viselkedésükön, ha meg nem, akkor nyilvánvaló lesz hogy Önzőek...és akkor meg azért vesznek majd vissza, mert arra már nem lehet olyan büszkének lenni ám.

2010. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!