Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsit aggódom. Családalapítás...

Kicsit aggódom. Családalapítás vagy álmok?

Figyelt kérdés

A "problémám" röviden: 26 éves nő vagyok. Komoly kapcsolatban, a párom 27 éves. Hamarosan összeköltözünk. Ez még nem saját lakás, de számításaink szerint 2-3 év és meglesz az összeg, hogy meg tudjuk venni a számunkra megfelelő lakást. Mindketten egyetemet végzettek vagyunk (és még nem álltunk meg itt) és még csak most kezdtünk el dolgozni, úgymond most kezdődik számunkra az élet. Amin kicsit aggódom, hogy ugye kb. 30 évesek leszünk, amikor megvesszük a közös lakásunkat. 30 évesen viszont egy nőnek már ideje szülni(egészségügyi szempontból értem ezt, soha nem vállalnék gyereket 30 évesen csak azért, mert akkor KELL) ahogy mondani szokás. Igazából én még nem tudom, hogy szeretnék-e babát. Szeretném élvezni azt, hogy párommal alakítgatjuk a közös életünket, hogy dolgozunk és vannak közös, kicsit merészebb álmaink is. Egyikőnk sem otthon ülős fajta, én főleg nem és nagyon sok álmom van, és nem mind olyan, amibe belefér egy baba.(De imádni valóak, félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy egy légtérben sem tudok lenni velük, sőt!)Én ezeket(mármint a vágyaimat) meg akarom valósítani, de biztos, hogy nem 2-3 éven belül, mert több időre van szükség, hogy megteremtsük az anyagi és egyéb feltételeket. Viszont mi lesz, ha 35+ évesen meg fogom bánni, hogy nem lett babánk? De egyelőre még annyira erős bennem/bennünk a vágyaink megvalósításának akarása, hogy családalapításról, házasságról szó sincs. Imádjuk egymást, és épp azért is jövünk nagyon jól ki, mert mindkettőnknek ugyanolyan céljai vannak, ami elsősorban nem családalapítás.

De mégis motoszkál néha bennem, hogy mi lesz, ha? Ha élem az életem, hogy csak kettőnkre koncentrálunk, de később meg már túl késő lesz a családalapításhoz, mert nem olyan életet éltünk, és elteltek az évek?

Ti mit gondoltok?


2014. szept. 7. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: ha a családalapítás nem tartozik az álmaid közé, akkor ne tedd. Ha igen, akkor az az álmod és tedd.
2014. szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mik az álmaid, amiket hátráltat egy baba?
2014. szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Majd vagy megérsz rá vagy nem. Én mondjuk 30 előtt soha nem terveztem szülni,semmi baja nem lesz annak a gyereknek attól, hogy te 32 vagy 35 leszel. Én anyukám 35 évesen szült, és minden gyereknek ilyen anya lenne semmi baj nem lenne a világban.
2014. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

27 vagyok, szóval abszolút a korosztályotok:) Nekem voltak/vannak álmaim az életemben. 3 diplomát csináltam meg (egy bsc és két msc), aztán a phd-mat csinálgatom most. Párom 30 éves, ő ugyanezt az utat járta be, de ő már doki.:)


Én akartam kinn lakni és tanulni az USA-ban (pipa), akartam sok fiúval élményeket átélni (pipa), akartam szabadon, egyedül élni, nem valakivel, hanem a szüleim és fiú nélkül (pipa), és még ezernyi dolog.


Vannak közös álmaink, de már mindketten megvalósítottuk azt, amit csak gyerek nélkül lehet megtenni, így most már a közös álmaink része a baba.


Szerintem rád is vár még a rengeteg élmény, majd pedig a baba, 10 éved még van az elsőig, én nem fognám meg magamat olyan hülyeségekkel, hogy "jaj, mert a nők 30 alatt szülnek", mert aztán nehogy rossz vége legyen, hogy elfojtod a dolgokat magadban és megtagadod magadtól a jót!!!


27N

2014. szept. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most így tervezed, de ez változhat.

Lehet, egyszer, álmaid megvalósítása előtt, közben olyan erősen feltámad benned az anyai ösztön, hogy sírva fakadsz, ha meglátsz egy babakocsit. Majd akkor félreteszed az álmaidat. Ha lehetőséged lesz rá, akkor folytatod a már esetlegesen nem olyan merész álmokat.

2014. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
:D Dettó,ami velünk volt. Főleg én voltam,aki mereven elzárkózott a dologtól. Aztán most a 30. szülinapom előtt pár héttel 180 fokos forulat,de olyan szinten,hogy most 20 hetes és itt rugdos a hasamban:D. Ige,sok mindent-mindent-át kellett gondolni,átvariálni és más megoldást találni,úgy,hogy se a gyerek,se az élet más dolgainak rovására ne menjen. Nem tudom,mik a ti terveitek,de most így hirtelen nem hiszem,hogy ne tudnátok megoldani babával is. Ja,és nekünk az égvilágon senki nincs segítség,még barát sem,mert elmentünk a világ végére. Nem kell most kategorikusan eldöntened,eldöntenetek, hogy mit akartok. 30 éves korotokig még van idő,azt adjátok meg magatoknak. Ráadásul sajnos nem biztos,hogy minden úgy alakul az életben,ahogyan az ember tervezi. Ha 35 évesen vállalsz gyereket sem jelenti azt,hogy baj lenne belőle. Nekünk pont ez volt itt külföldön a vita tárgya,hogy 30 évesen miért akarok genetikai ultrahangot és miért akarom tudni,hogy esetleg Downos-e....Hisz még nem vagyok 35...Igen,a korral nő a kockázat. Viszont nekem most sem volt a világ legjobb eredménye a teszten. És elfelejtik a statisztikák közölni,hogy pont a huszonéves anyák körében gyakoribb a beteg gyerek,pont ezért,mert "bíznak "abban,hogy koruknál fogva védettek. Több ismerősöm van,akik 40 körül vállaltak gyereket-és nem túl egészségesen éltek előtte-és rendben van a gyerek. De ezt nem lehet általánostíani természetesen. Szóval ennek a sok rizsának az akar az értelme lenni,hogy nyugi,dolgozzatok az álmaitokon ezerrel és maj az idő hozza a többit! Most bármit döntesz is,vagy megbánod vagy nem,nem lehet előre tudni. De ne mondd ki,hogy neked nem való a gyerek és ne hallgass arra,aki ezt akarja sugallni. Mi egyet akarunk,nekünk ez az arany középút. Van is gyerek,de nem egy hadsereg,hogy csak arról szóljon az élet. Kívánom,hogy olyan életetek legyena,amivel mindketten elégedettek lesztek!!!
2014. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.. Szervezés és hozzáálás kérdése,hogy a gyerek hogyan befolyásolja az életeteket.
2014. szept. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj veled, hogy azt hiszed az egész életed úgy működik mint ahogyan beírsz vagy kihúzol valamit a határidőnaplódból.

Értsd meg nem te irányítod a dolgokat!

Ha kapsz egy lehetőséget az élettől - új munkalehetőség, teherbe esel- vagy elfogadod vagy nem, ilyen egyszerű.

2014. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
29 éves vagyok, hasonló cipőben. 10 éve nem gondoltam, hogy még csak itt fogok tartani ennyi idősen.. de azért haladunk a párommal a saját tempónkban. Én már nem idegesítem magam a gyerekvállalás témán. Jelenleg nem hiányzik, és a következő 5-6 évben nekünk is más terveink vannak. (Lakás, normális munka, stb.) Majd utána elővesszük újra a témát - remélem addig egyikünkben sem támad fel a gyerekvállalási vágy, bár akkor úgyis átrágnánk újra a témát. Lehet, hogy nem szerencsés 40 körül szülni, de nekem most sem lenne az. Ha módod van rá, akkor tedd, amikor adottak a körülmények. Ha a sors közbeszól, majd alkalmazkodtok, de szerintem bőven nem lesztek elkésve akkor sem, ha 10 év múlva jön a baba. Ne stresszelj rá a dologra..
2014. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!