Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám kikezdett a feleségemm...

Az apám kikezdett a feleségemmel, és egyre elviselhetetlenebb is. Mit tudnék csinálni? Hogy vegyem rá anyámat, hogy váljon el, és kezdjen új életet ennyire hosszú idő után?

Figyelt kérdés
Én 22 éves vagyok, fél éve vagyok nős, egy idősebb nőt vettem feleségül, 35 éves. Nem szeretnénk gyereket egyelőre, mert én még tanulni szeretnék, karriert építeni meg ilyesmi. Az apámmal nagyon rossz a viszonyom, mindig utált engem, mert féltettem tőle anyámat, mindig ellent mondtam neki mindenben, elég agresszív ugyanis, inni is szokott. Mindig úgy nyilatkozott rólam, hogy én csak egy akadály vagyok, és annak örülhetünk, hogy anyámat szereti. Mikor megismerkedtem a feleségemmel, azóta mindig azt hangoztatta, hogy szánalmas vagyok, hogy az idősebb nőket szeretem, és a feleségem egy tipikusan olyan nő, akit saját magának tudna elképzelni szeretőnek,mert az anyám már ennyi év házasság után unalmas, egy ilyen kölyök, mint én, meg nem érdemli meg. Egy hete sírva mondta nekem a feleségem, hogy az apám kikezdett vele, fogdosta, és nem akarta békén hagyni, erőszakosan meg is csókolta, és már fél tőle, többet nem jön el vendégségbe a szüleimhez. Nagyon mérges lettem, legszívesebben elmentem volna az apámhoz, ordítottam volna vele, most már tényleg szívből megutáltam, de inkább úgy döntöttem, hogy többet hozzá se szólok, rá se nézek, és nem megyünk el soha többet szüleimhez. Anyámat meghívtam magunkhoz, és beszámoltam neki mindenről az apámmal és a feleségemmel kapcsolatban. Ő ezt nem akarta elhinni, vonakodott, de aztán meggyőztem mégis erről valahogy. Arra jutott, hogy ez nem volt szép dolog apámtól, de abban képes volt neki igazat adni, hogy a feleségem nem hozzám való! Apám hatására amúgy anyám se szereti őt. Én felhoztam anyámnak minden sérelmet, amit apám elkövetett, hogy mennyire szörnyű alak, és az ilyen nem férnek és nem szülőnek való, megkeserítette az életünket, és felróttam anyámnak, hogy soha de soha nem akart elválni és új életet kezdeni. Ő bevallotta, hogy ez számtalanszor megfordult a fejében, de nem merte megtenni, mert megszülettem én, meg az életét sem akarta ezzel felborítani. Mondtam neki, hogy én már felnőtt vagyok, és bátorítottam, hogy váljon el most is, még csak 45 éves, megházasodhat újra, kezdhet új életet, még az élete hátralévő részében lehet boldog. Ő erre elsírta magát, és szerinte ő már erre képtelen, nem tud változtatni, de nagyon szeretne. Szerintem valahogy rá lehetne erre bírni, de fogalmam sincs hogyan. Haragudhatnék rá, hogy ezt hagyta hosszú éveken keresztül, de sajnálom is. Más szülő továbblépett volna? Más anyát mennyire érdekelt volna az, hogy a férje kikezd a fia feleségével?! Én ezt nagyon felháborítónak tartom, mert számomra a feleségem a legfontosabb az egész életemben, de nem tudom, hogy más is így gondolkozik-e.

2014. szept. 10. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy nem tudod rávenni, ha ő nem akarja. A félelmei erősebbek.
2014. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk korban a nejed jobban passzolna apádhoz.Viszont a nejednek ott helyben akkorát kellett volna lezavarnia apádnak elszálljanak a tökei is.Nem sírni,avval nem védi meg magát.Ha én lennék anyád,apádnak csak a szemeit szedtem volna ki,ha rá spekulál a fiam feleségre.Anyád nem fog elválni.hagy éljék az életüket,ti meg ne menjetek.Vagy elkapod apád frakkját keményen és bele rágosan elmagyarázod neki házi nyúlra nem lövünk!Mert még egy ilyen húzás nem tiszteli a nejed neki meszeltek.
2014. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Nos ezzel az emberrel valoban szakitsd meg a kapcsolatot, tekintsd halottnak.

Anyud nehezebb. A sarkara kene vegre allnia, de ugy latszik nem mer lepni. Fel az apadtol, es meg is ertem ha ilyen eroszakos jellem. Probald meg egy kicsit gyozkodni, mondd neki, hogy mellette allsz, tamogatod ot. Ha latsz valtozast maradj mellette, ha nem, hat akkor...hagyd. Minden ember maga felelos a sorsaert.

2014. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Erélyesebben? Neked az erelyeseg, hogy a fiad feleseget zaklatod? Beteg allat vagy, fogj kezet a kedves "apukaval".
2014. szept. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
8%
Nem érdekel, ha lepontoznak, vagy nem tetszik, amit írok, nekem az volt a véleményem, hogy szégyenteljes, ahogy a kérdező az apjához viszonyul. Ha ilyen érzékeny lelkű, hogy nem tűrte soha, ha az apja rendre utasította öt vagy az anyját, akkor az ilyen ne is nevezze magát felnőttnek, és ne házasodjon meg! És egy nő miatt akart ordibálni az apjával, és szintén emiatt a nő miatt akarja, hogy az anyja elváljon?!
2014. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha erőszakkal megcsókolta, az, úgy tudom, jogi értelemben már kimeríti a nemi erőszak fogalmát.

Ha van rá bizonyíték, jelentsétek fel.

Ha bizonyíték nincs, akkor sajnos tényleg nem tehettek többet, mint hogy széles ívben elkerülöd apádat.


A válás anyádon múlik. Azt, hogy bátorítottad erre, jól tetted, de ennél többet nem tehetsz. Maximum Imádkozhatsz érte.

2014. szept. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Verd telibe apádat, aztán zárd ki az életedből.Ilyen egyszerű.
2014. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Apáddal örökre szakítsd meg minden kapcsolatot!

Nem írtad le, hogyan/hol éltek, de ha van rá lehetőségetek, költözzetek el! Anyádért annyit tehetsz, hogy felajánlod neki, elköltözhet veletek, esetleg vegyetek/béreljetek kétgenerációs házat, vagy ilyesmi.

Ez nehéz dolog, teljesen jogosan vagy kiakadva, anyád viszont borzasztóan kezeli a dolgot.

Az hogy illik-e hozzád a feleséged, egy rendes apát jó hogy foglalkoztat, de ha a te apád ilyen, akkor semmi joga beleszólni hogy kit vettél el. Undorító dolgot tett.

Ha nem is sikerül vagy nem akartok elköltözni, nem kell többet találkozni vele, az utca másik oldalára átmentek, ha látjátok , és ennyi. Ha nem száll le a feleségedről, jelentsétek fel. Ez nem apához méltó viselkedés. Erre nincs bocsánat!

2014. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek kerdezo?
2015. júl. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Apád egy köcsög! A feleséged meg nem tudom miféle, de hagyta megcsókolni magát meg tapsrolni....


Fel kell jelenteni ennyi

2021. dec. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!