Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apám jogilag tényleg kisemmizh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apám jogilag tényleg kisemmizheti anyámat a lenti módon és tönkre teheti ezáltal az életét? Mit lehet tenni? (hosszú sztori, de nagyon kell a tanács! )

Figyelt kérdés

4en vagyunk testvérek. Én 18 évesen elköltöztem otthonról, már rég volt és saját családom lett.

Anyuék szétmentek másfél éve, anyu közös pénzből vette egy lakást (közös névre vette apámmal)kb. 8-10milliót ér, ott él a húgommal.


Apám maradt a családi házunkban, mely kb. 25milliót ér. A telken van egy kisebb ház, ott lakik az öcsém. Öcsém 20 éves és egy igazi kis szemétláda. A saját érdekeit nézi, senkit nem szeret magán kívül, csak az általános iskolát végezte el. Ha van munkája, akkor iszik, dohányzik... anyámat, aki szívét lelkét kitette érte emberszámba sem veszi. haragszik rá, mert ott hagyta apámat és szerinte őt is, ezért nem is beszél vele. Öcsém nem dolgozik csak elvétve, így muszáj eltartani. Ez most apámra hárul. Ő ad neki enni.... Öcsémmel egyébként egy fedél alatt elég nehéz lenne együtt élni, mert semmit nem csinál, elvárja, hogy kiszolgálják, takarítsanak utána, mossanak rá. Magától kb. még fürödni sem megy.... 18 éves korában anyuék kirakták, aminek következtében felhalmozott egy telefontársaságnál 500ezer ft adósságot (átvágták a fejét a "haverok", de ez más ügy)


Apám terve, hogy a lakás tulajdonrészét a fent említett öcsémnek ajándékozza. Így öcsém odamegy és kikészíti az anyját, akit utál. Anyámnak és a húgomnak albérletbe kellene mennie.

A kertes ház rá eső tulajdonrészére eltartási szerződést akar kötni egy fiatal nővel, hogy az is értékesíthetetlenné váljon és a családja ne örököljön semmit.

Apámnak elvileg az elmeállapota épp, de a lelke elég romlott. Gondolom ez másnak is lejön a történetből.


Lehet a fenti dolog ellen tenni? Komolyan megteheti apám, hogy ellehetetleníti anyám életét a panelban? Célja, hogy albérletben éljen, pedig 2 fél tulajdona is van anyukámnak....



2012. szept. 11. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagyonközösség megszüntetése iránti pert kell indítani. De gyorsan, mielőtt még valóban öcsédre íratná, mert az lenne az igazán bonyolult helyzet. Van pénzetek ügyvédre és a költségekre?
2012. szept. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

anyumnak nincs, de majd én rendezem. Kérdés, hogy kb. mennyibe kerül....


Apám a héten akarja meglépni ezt.


Hol kell anyumnak kezdeményezni a vagyonközösség megszüntetését? Ha kezdeményezi, akkor az kb. mennyi idő múlva lesz látható?

Válást is kezdeményeznie kell?

2012. szept. 11. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, most hosszút írok, bocsi.

A legegyszerűbb és leggyorsabb a közös megegyezéses válás lenne, ez ugye nem valószínű. Ekkor összesen 30.000,-Ft lenne az összes költség, ennyi az illeték.

Menjetek be a bíróságra, minden héten van ingyenes panasznap. Ott segítenek, minden kérdést megválaszolnak, ez ingyenes. (Azt azért nem hinném, hogy olyan egyszerűen átírathatná a részét apud anyud beleegyezése nélkül, de ehhez nem értek.)

Amire készüljetek: a közös tulajdon megszüntetésének illetéke van, régebben az perérték 6%-a volt, hogy változott-e, nem tudom. Ezt be kell fizetni anyudnak, mivel ő indít pert, a végén a bíróság általában ezt a költséget megosztja a felek között. Ezen felül van az ügyvédi költség, mert ez túl bonyolult ahhoz, hogy szakember nélkül belevágjatok. Erről ismét nem tudok még tájékoztató jellegű adatot sem, általában "testre szabott". Arra számítsatok, hogy ez esetben apud hozzáállását nézve évekig tartó pereskedés várható, gondolom, semmiféle egyezségre nem lesz hajlandó. Ahányszor fellebbez, annyiszor nyúlik tovább a történet.

A válásra visszatérve: nem kötelező elválni is, de mindenkinek egyszerűbb lenne. Ha közös megegyezés, akkor mindenben megegyeznek, ingó-, ingatlan vagyon, készpénz, bankszámla, ezt beleírják a keresetlevélbe -nem kell részletezni, csak ennyit, hogy egymás között megegyeztek-, két tárgyalás és elváltak. Ha apud ezt sem akarja, akkor is max. harmadik tárgyaláson elválasztják őket. Akkor másképp szól a keresetlevél, de ezt is segítenek ingyen megfogalmazni. Ott az a lényeg, hogy anyudnak minden tárgyaláson személyesen meg kell jelennie, akkor is, ha apud nem megy el.

Nem lesz egyszerű, de minél hamarabb nekiálltok, annál hamarabb túl lesztek rajt, utána végre nyugodtan élhettek. Azt nem írom, hogy beszéljetek apuddal, az ilyen emberrel azt nem nagyon lehet. Esetleg egy utolsó próbát megér, bár, ha az sem érdekli, hogy a gyerekeinek mi marad...

Szorítok nektek!

2012. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ.

Igazából anyu nyugalmat szeretne, már őt sem érdekli, hogy mi marad a gyerekeinek és az sem érdekli, ha apámé marad a bankszámlán gyűjtött pénze, illetve a házban lévő közös ingóság.


Apámat meg egész életében az érdekelte, hogy anyám felett uralkodjon és ha ezt nem kaphatja meg, akkor ott keserítse az életét, ahol lehet.


A legszebb a sztoriban, ha rosszul van, akkor idetelefonál, én rohanok legyen éjjel vagy nappal. Nem érdekli, hogy altatom-e épp a 4 éves gyereket vagy már alszik. Nem kéri, hogy menjek, de ha felhív haldokló hangon, akkor nincs túl sok választásom...

Egész életemben gyötört, amíg otthon laktam, nyilván ezért költöztem el 18 évesen....


És nem néz magába... Hiába mondom neki, ha anyu látná, hogy normális, akkor megsajnálná, hogy egyedül van, de ő egyik pillanatban virágot vesz anyunak, másik pillanatban öngyilkossággal fenyegeti, következő pillanatban azzal, hogy tönkreteszi az életét, kisemmizi és azok sem kapnak semmit, akik nem fordulnak anyám ellen. Utóbbiak lennénk mi a 2 testvéremmel....

Hihetetlen, hogy ilyen emberek vannak. Kívülállóknak látszatra vicces, jópofa. Amúgy mérhetetlenül bosszúálló a vélt vagy valós sérelmei miatt....

2012. szept. 11. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha tudnád, mennyire ismerős...

A lelkiismeretetek viaskodik az igazságérzetetekkel. Így tudja egy ember pokollá tenni egy egész család életét. Miközben nem lenne más dolga, csak boldogan élni. Miközben a tágabb környezet nem érti, hogy ilyen jó fej embert miért nem lehet megbecsülni. Nagy játékos az ilyen, húzd meg - ereszd meg-et játszik egy egész életen. Mikor már úgy érzed "dögöljön meg", akkor jó emberré válik, már meg is sajnálod. És kezdődik elölről.

Nem akarlak még jobban elkeseríteni, de öcséd ugyanezt fogja végig csinálni a majdani saját családjával. Már most látszik, hogy ha a fenekét kiny@lják, az is kevés neki.

Sajnos, tanácsot adni nem tudok, igaziból pszichológus kellene nekik, aki segít saját magukat megismerni. Tudom-lehetetlen.

Más:

Az előbb még azt elfelejtettem, hogy az illeték 6%, de van valami maximum összeg. Ezt is meg tudják mondani a bíróságon. Persze, csak ha tényleg léptek.

2012. szept. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsot.

Elmondtam anyumnak.


Egyébként komolyan nem értem. Azt sem értem, hogy mind a 4-ünket ugyanazok nevelték, hogyan lettünk ennyire mások... Én vagyok a legszabályozottabb, akinek a legnagyobb elvárásai vannak magával szemben. A 2 középső elvan magával, a munkájával és hobbijával, szerintem alkalmatlanok bármilyen párkapcsolati együttélésre 23 és 28 évesen....

a 20 éves legkisebb, viszont katasztrófa. Ő mindig mindent megkapott, na ez látszik is rajta... de azt hinnéd, aki mindent megkap az érez valamiféle hálát, szeretetet, de semmit...

És igazad van abban, hogy kiköpött apja lesz a gyerek, vagyis már az, azzal a különbséggel, hogy az apja eltartotta a családját és 2 állásban dolgozott, ő pedig nem hajlandó félállásban sem...

Én láttam, hogy apám utálja az anyját és láttam, hogy elmebajos, hiszen olyan anyja volt, aki megérdemelte, hogy szeressék. ebből azt tanultam, hogy így nem viselkedünk az anyánkkal sosem.

A kisebbiknek meg gondolom ez a minta és a normális...

Na mindegy.... Ez van....

Köszi a tanácsokat...

2012. szept. 11. 13:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is mondtam már, édestestvérek is lehetnek olyanok, mintha kétféle agy lenne a fejükben. Egyiké így működik, a másiké meg úgy. Bár, ha ezt a gárgyult világot elnézem, úgy tűnik, azoknak könnyebb az élete akik nem hagyják, hogy bárki bármit megszabjon nekik. Ezzel meg úgysem tudunk mit kezdeni. De tudod, van a lepényhal a remény hal meg utoljára! :) Minden jót!
2012. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!