Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigyelnéd ezt a családot, ha?

Irigyelnéd ezt a családot, ha?

Figyelt kérdés

Ha Te ès a párod mindketten dolgoznátok, Te mellete még mellette tanulnál is, de annyira nehezen menne, hogy ruhákra még turiból se, tisztálkodási szerekre meg maximum sajátmárkásra (vagy se) telne? Gyerek nincs, amég helyre nem álltok, nem is lesz.

(Azért ilyen nehéz, mert senki sem támogat, és külföldön indultok a nulláról)


Egy másik pár néha meghívna titeket hozzájuk (nem vendégség, segíts be és kaját vigyél), akik nagyon gazdagok. A lány nem dolgozik, se otthon, se munkában, csak van. Jól házasodott, és büszke is rá, eléggé lenéz.


Irigyelnétek vagy nem foglalkoznátok vele?


(Fél évente egyszer illik elmenni, ha meghívka pl születésnap, névnap miatt.)


2014. szept. 10. 13:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy illik. Sz.rul èrzed maga ès mèg költesz is rá. Menne a halál hozzájuk.
2014. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Itt azt írod, nem vagy irigy, de ezek szerint mégis.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2014. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Én nem tudok irigyelni egy olyan nőt, aki "jól házasodott és büszke is rá".

Ennyit tud felmutatni?

Mi lesz ha kidobja a férje?

Én nem foglalkoznék vele, az én szemembe ő nem büszke, hanem szánalmas.

2014. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%

"(nem vendégség, segíts be és kaját vigyél), akik nagyon gazdagok. A lány nem dolgozik, se otthon, se munkában, csak van. Jól házasodott, és büszke is rá, eléggé lenéz"


Aha. Szóval te vagy a szegény, ők a gazdagok. Ők pitiztetnek téged, lenéznek téged, megaláznak és dolgoztatnak, ingyen.


És te irigyled őket? Én megvetném, utálnám és igen hamar le is rúgnám magamról őket. Keressenek más balekot és ingyencselédet maguknak.


(Én is külföldön élek; két matraccal kezdtük a férjemmel. Mégsem engedtem, hogy engem bárki is megalázhasson úgy, ahogyan téged.)

2014. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Jajjistenem, ezek a kérdések...


Külföldön dolgozik a pár, és nincs pénzük még sajátmárkás tisztálkodási szerekre se? Hát nem azt hangoztatja itt mindenki, hogy külföldön mennyivel jobb? :) :) :)



Egyébként én nem foglalkoznék vele, de aki engem lenéz, azzal nem szeretnék összejárni sem. De olyannal sem, aki irigykedik rám és emiatt szurkálós megjegyzései vannak.

2014. szept. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

Nem irigyelném, az első család sokkal keményebb, nehéz nekik, de mindent meg fognak becsülni. Ha kitartanak és a cél előttük lebeg akkor 50 év mulva vissza tudnak tekinteni a közösen végigküzdött évekre ésbüszkék lesznek egymásra és magukra, ahogy remélhetőleg egész életükben.


A másiknak látszólag jobb, de ha valaki csak arra tud büszke lenni, hogy jól házasodott az már sokat sejtet a kapcsolat tartalmasságáról. Ezek meg majd nem emlékeznek semmi másra csak a pénre.


Szóval kitartaás! Ha van valamid az csak akkor értékes, ha megküzdöttél érte!

2014. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Kései Sirató ***** válasza:
36%

Milyen meghívás az, ahol nem vendég vagy, hanem "segíts be és kaját vigyél"?


Ezt nem igazán értem.


Ezt ti is viszonozzátok? Meghívjátok őket ugyanígy? Vagy ti vendégségbe hívjátok őket?


Fura ez az egész. AZért fel tennék ennek a személynek 1-2 kérdést.


Pl. mi az életcélja?


nem unalmas egyedül?


nem fél attól, hogy mások mit gondolnak róla?


nem lehet gyereke?


Szóval ne hagyd magad..

2014. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

ha nem érzed jól magad, minek mész el?

én sajnos gyermektelen, egyedülálló vagyok, és én meg nem szívesen megyek el olyan barátaim programjaira, ahol csak gyerekes családok meg max. párok vannak. mindig én vagyok az egyetlen egyedülálló.

nagyon nehéz kilógni, furcsának lenni.

inkább nem megyek el, mert csak rosszul érezném magam.

2014. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem, nem irigyelném őket, hanem minden erőmmel, tanulással, munkával azon lennék, hogy a NEKEM megfelelő és vágyott életszínvonalat elérjem.

Ha ez nálad is megtörténik, akkor már nem fog ennyire sem megviselni más anyagi helyzete és házassági motivációi, hogy ide kérdést írj ki és ahhoz is felnőtté válasz, hogy csak "muszáj és illik" miatt nem tarts fent felnőtt emberként látszatkapcsolatokat, ha az téged megvisel.

2014. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem,de sajnálni sem tudlak titeket. (gondolom ez a kérdés célja,mert más magyarázatot nem látok) . Te önszántadból odamész ,ingyen segítesz,főzől rájuk vagy nem tudom ,hogy kell érteni,hogy kaját kötelező vinni .


Akivel nem vagyok olyan kapcsolatban,hogy szivesen megyek át,és szivesen viszek egy tálca süteményt , vagy szivesen segítek mert a barátaim,vagy olyan rokonok akiket szeretek,ahhoz egyszerűen nem megyek át . Akkor sem ha illik ,megmondom,hogy sorry van programom/dolgozom/maszturbálok/meghalt a kutyám stb .

Könyörgöm felnőtt ember vagy, senkivel nem kötelező jópofizni ,ezeket a köröket elég a munkahelyen lefutni .

Az én drága szabadidőmet sosem pazarlom olyan emberekre,akik kellemetlenek számomra .Neked is ezt tanácsolom .Bárkit ki lehet gyomlálni az életedből,aki csak lefelé húz,nyűgnek érzed stb Ehhez túl rövid az élet ,és kevés a szabadnap .


A többi /a lány nem dolgozik,lenéző stb/ csak mind sallang ,teljesen lényegtelen,ezek ellenére TE mész át hozzájuk ,hát így jártál.

2014. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!