Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elítélnétek ha megtenné...

Nagyon elítélnétek ha megtenném? Cserbenhagyásnak számítana -e, ha élni szeretném a saját életem? Lsd. Lent.

Figyelt kérdés
Van egy mélyen eltemetett, tudat alatti óhajom, egyedül lenni...Adott egy 4 tagú család:egy alkoholista apa,( nem rendszeresen iszik ugyan de az is elég, emiatt már majdnem elváltam tőle),egy munkanélküli, 20 éves fiú(már nem tanul),egy majdnem 17 éves lány, aki lusta,rendetlen,nem fogad szót, fiúzik,bulizik.Szóval felnőttek, ill. már majdnem azok.Már nem sokáig lesznek a "fészekbe" azaz itthon.Utána meg nézzem életem végéig a részeges, unalmas férjemet? Én néha már úgy érzem ,nem bírom tovább ,nehezen boldogulok a "gyerekekkel" az apjuk,nemigen szól bele a nevelésükbe,csak a horgászat, meg a pia érdekli...Nem becsülik a munkámat,dolgozom, itthon is rámszakad minden.Sokkal jobb lenne elválni, elköltözni,egyedül élni. (mert gondolom a " gyerekek" maradnának a régi megszokott helyükön,amíg külön nem költöznek).Akkor majd megtudnák, milyen nélkülem, utólag megbecsülnének.Magukra lennének utalva.Egy életem van nekem is...Sokszor megbántam, inkább maradtam volna szingli, gyerektelen...Így is,úgy is az öregek otthonába jutok, ha megélem azt a kort....Szóval, ha elválnék ,és elköltöznék, elítélnének miatta,( ha a gyerekek az apjukkal maradnának)Persze, megkérdezném, hogy akar -e valamelyik,vagy mindkettő velem jönni...)Jogom lnenne-e hozzá erkölcsileg? Hozzáteszem csak eljátszom a gondolattal, mert ahhoz elég gyáva lennék ,szerintem hogy meg is lépjem a dolgot( De hátha mégis...) Csak értelmes ,építő jellegű hozzászólásokat kéremk, a " beszólogatósok " kíméljenek...
2010. jan. 19. 08:31
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Az az" elvonulás" ,meg különben jó ötlet,lehet hogy ki kéne próbálni,(csak megvalósítani elég nehéz,és nem csak a pénz kérdés),lehet,hogy az is elég lenne,hogy kifújjam magam,átgondoljam a dolgokat,és utána menne minden tovább...Köszönöm mindenkinek a választ, nagyon kedvesek vagytok, hogy biztattok!:))
2010. jan. 19. 09:01
 12/45 anonim ***** válasza:
74%
De nem szabad feláldozni az egy szem életedet mások véleményének az oltárán. Beleértve a családodat,akiknek csak természetes bútordarab vagy. Többet kéne magadra gondolnod, amit tudtál már megtettél értük.
2010. jan. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
78%

Azzal én a helyedben kb. 1 percig se foglalkoznék, hogy kit tekintenek mártírnak, meg kit se. Ezért ugyan nem maradnék egy rosz kapcsolatban, mert "mit szólnak a szomszédok". Éljenek vele ők, ha akarnak. Ha meg elköltöztél, akkor tök mindegy, mit gondolnak, sose látod őket többé, hadd lássák mártírnak a férjedet, ha ettől jobb nekik...


De a gyerekek: sajnos azt kell mondjam, hogy te nevelted őket ilyenné, erkölcsi felelősséged van. Nem véletlen, hogy egyik se egyetemista, és nem a legjobb szakmában szakad bele a munkába. Bizony, ez a te műved, bár nem szép dolog így a képedbe mondani. Szóval a minimum, hogy a 17 éves gyerekről gondoskodnod illik, ha nem teszed, akkor joggal lesz lelkiismeret furdalásod. A nagy gyerek menjen, keressen munkát, kezdjen önálló életet. De a kicsi még kicsi bizony, ott még van neked pár év tennivalód.


Hogy nem becsülik a munkádat, azt bizony magadnak köszönheted. Rá kellett volna őket szoktatni, nevelni a munkára és más munkájának a becsületére. És nem, nem mentség a férjed, hiszen te választottad, te szültél ilyen apának gyerekeket, nem a gyerekek tehetnek arról, milyen szüleik vannak. Úgyhogy neked kellene elgondolkozni, vajon mit rontottál el a nevelésben ezért őket nem lehet hibáztatni, hogy ilyenné nevelted őket...

Elnézést, ha nyers voltam, ha ráérnék, kétszer ilyen hosszan, kedvesebbe is leírhattam volna, de a lényeg akkor is ez lett volna, max. "becsomagolva".

2010. jan. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
74%

ha az én életemben alakulna ki ilyen helyzet én nem csak eljátszanék a gondolattal, hanem meg is lépném! ahogy írtad, egy életed van, azt kell úgy megélned, hogy a végén ne mondhasd azt, hogy mennyi minden kimaradt!

válj el, gyerekekkel vagy anélkül költözz el, és lehet, hogy rád talál a szerelem, egy olyan ember képében, akit megérdemelsz, és aki megbecsül!

én lépnék a helyedben, és ahogy Te is mondtad, akkor észreveszik majd, hogy milyen fontos voltál a családod életében! neked is jár a boldogság, én sok sikert kívánok, és erőt, hogy megvalósítsd az álmod!

2010. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
74%
Gondolj csak bele,azok az emberek akiknek az ítéletétől félsz, csak pár percet gondolnak bármit is rólad,viszont neked az egész életed úgy telik,ahogy alakítod. 41 évesen még fiatal vagy,hogy elásd magad egy alkoholista pasi mellett. A gyerekeiddel meg le kellene ülnöd beszélni. Szerintem az lenne a jó megoldás,ha elmondanád neki,hogy velük együtt akarsz új életet kezdeni,de ennek feltételei vannak. Nekik is ki kell venniük a részüket mindenből,már nem picik. Ha megértik az új szabályokat és felfogják,hogy nem a rabszolgájuk vagy,akkor 3-an elköltöztök. Gondolj csak bele,ha így marad minden,akkor 20 év múlva arra ébredsz,hogy a gyerekek már rég kirepültek,te magányos vagy egy alkoholista pasi mellett,de legalább az emberek nem szólnak meg... Akik szeretnek és tisztán akarnak látni,azok úgyse ítélkeznek,akik meg nem azok meg így is úgy is mondhatnak rosszat rólad. Ugyhogy hajrá,álj ki magadért! Ezzel nem csak magadnak segítesz,hanem felnyithatod a gyerekeid szemét,hogy ha valamit akarnak azért tenni kell.
2010. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
61%

Én is a kilépés mellett voksolok. Ezt már nem átgondolni kell, hanem megtervezni. Elsőként az ajánlanám, hogy várd meg míg a lányod nagykorú nem lesz. Ez családjogilag fontos, mert én úgy tudom, hogy 18 éves koráig a szülő köteles gondoskodni a gyerekéről. De már közben nézz utána, hogy és hol tudnád újra kezdeni az életedet. Kezdj el ismerkedni. Nem tudom élnek-e még a szüleid, tehát, hogy lenne-e hova menned. Utána kellene nézni válás esetén mi és mennyi járna neked. Hogy mennyire stabil a munkahelyed. Tudnál-e hova menni. Kicsit ásd bele magad, hogy jogilag bebiztosítsd magad. Úgy kell az egészet megtervezni, hogy a gyerekeid ne járjanak rosszul. Ők még megváltozhatnak.

Akár egy jótékony kapcsolat hatására. A férjed már nem fog. Igazából neki kellene elmennie, de az utcára nem teheted.

Szóval most már ne az legyen a kérdés, hogy kilépjél –e, hanem hogy pontosan hogyan

egzisztenciádat.

2010. jan. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
74%

A kilépés mellett teszem le a voksomat én is. Én egyedül mennék, a gyerekekkel viszont tartanám a kapcsolatot, akár napi szinten is, és később, ha már rendeződnek a gondolatok a fejedben, odaköltözhetnének hozzád, de ne azért, hogy cselédkedj nekik. Ne feledd, egy életed van.

(Basszus! Én is negyven vagyok, csak az én lányom, még pelenkás)

2010. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
66%

még valami: ezt írod

"De értitek, mire akarok kilyukadni, ha én elmegyek, én leszek a "rossz", aki marad,a férj, meg az elhagyott " Mártír"

A férjed szemében valószínű így lesz. Meg az ő családja és baráti társasága is ezt fogja gondolni. Talán a szomszédok is.


Na és akkor mi van? Le kell szarni. Azt gondolnak, amit akarnak. Elég, ha az a pár ember akikkel jóban vagy igazad adnak neked. Ezzel foglalkozz a legkevésbé. Szedd össze magad, vegyél valami csajos magazint, csináltass új frizurát, és a szokásos dolgok. Kényeztesd már magadat végre. Költsél magadra. Tök fiatal vagy még.

2010. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Gratulálok a pelenkásodhoz!:) Akkor még előtted van a gyereknevelés.Én örülök, hogy már nagyok,a javán már túl vagyok ennyi előnyöm van...:( Mondjuk, nekem nem tudom most mennyi türelmem lenne egy picihez...Na majd jópár év múlva az unokákhoz,ha lesznek....
2010. jan. 19. 09:35
 20/45 A kérdező kommentje:
Annak meg üzenem ,aki szerint az én művem, hogy ..."egyik se egyetemista" Képzeld, a fiú nem hülye, elkezdte a fősulit történelem szakon,de félévi vizsgák után abbahagyta, mert nem jött be neki, inkább dolgozni, pénzt keresni akar, tanulni később is ráér azt mondta. Erőltetnem kellett volna, vagy mi?/amúgy meg,miért is kellene mindenkinek egyetemet végezni?) A kisebb pedig 2 év múlva fog még csak érettségizni....De köszönöm, a te véleményed is vélemény...
2010. jan. 19. 09:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!