Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elítélnétek ha megtenné...

Nagyon elítélnétek ha megtenném? Cserbenhagyásnak számítana -e, ha élni szeretném a saját életem? Lsd. Lent.

Figyelt kérdés
Van egy mélyen eltemetett, tudat alatti óhajom, egyedül lenni...Adott egy 4 tagú család:egy alkoholista apa,( nem rendszeresen iszik ugyan de az is elég, emiatt már majdnem elváltam tőle),egy munkanélküli, 20 éves fiú(már nem tanul),egy majdnem 17 éves lány, aki lusta,rendetlen,nem fogad szót, fiúzik,bulizik.Szóval felnőttek, ill. már majdnem azok.Már nem sokáig lesznek a "fészekbe" azaz itthon.Utána meg nézzem életem végéig a részeges, unalmas férjemet? Én néha már úgy érzem ,nem bírom tovább ,nehezen boldogulok a "gyerekekkel" az apjuk,nemigen szól bele a nevelésükbe,csak a horgászat, meg a pia érdekli...Nem becsülik a munkámat,dolgozom, itthon is rámszakad minden.Sokkal jobb lenne elválni, elköltözni,egyedül élni. (mert gondolom a " gyerekek" maradnának a régi megszokott helyükön,amíg külön nem költöznek).Akkor majd megtudnák, milyen nélkülem, utólag megbecsülnének.Magukra lennének utalva.Egy életem van nekem is...Sokszor megbántam, inkább maradtam volna szingli, gyerektelen...Így is,úgy is az öregek otthonába jutok, ha megélem azt a kort....Szóval, ha elválnék ,és elköltöznék, elítélnének miatta,( ha a gyerekek az apjukkal maradnának)Persze, megkérdezném, hogy akar -e valamelyik,vagy mindkettő velem jönni...)Jogom lnenne-e hozzá erkölcsileg? Hozzáteszem csak eljátszom a gondolattal, mert ahhoz elég gyáva lennék ,szerintem hogy meg is lépjem a dolgot( De hátha mégis...) Csak értelmes ,építő jellegű hozzászólásokat kéremk, a " beszólogatósok " kíméljenek...
2010. jan. 19. 08:31
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

Nem megbántani akartalak ezzel, tudod jól. Pont erre utaltam, amit írsz, hogy ez a hozzállása, hogy pénzt akar keresni (munkanélküli, ha jól emlékszem...), tanulni ráér.

Ennyi erővel inkább tanulna, mint hogy semmit se csinál. Bár eltartjátok szó nélkül, minek csinálna bármit is???

Csak így gondoltam pár szóval rávilágítani a lényegre, szerintem értetted. Szóval hogy nem az a problémád vele, hogy "hogyan zvarjam ki tanulni, éjjel-nappal a könyveket bújja". Nem az egyetem szón volt a lényeg, hanem a hozzáállásán az élethez. Szerintem értetted te, bár jeleztem, biztosan nem esik majd jól neked, amit írok...

2010. jan. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim válasza:
26%

Te már most menekülni akarsz csak arra vársz hogy valaki lökjön rajtad egyet. Te tudod egyáltalán mit akarsz?

Elolvasod a válaszokat ahol mindenki azt írja menj és nyugtázod azzal hogy menjek. Te nem akarsz menni te szenvedni akarsz kiszolgálni megmutatni hogy jó vagy(az is vagy) akkor szenvedj Dönts Te! Senki nem fog szentasszonynak nevezni ha öregen betegen idegileg kikészülve egy otthonba kerülsz ha tudod fizetni majd.

Kívánom hogy tudj kilépni!

Minden jót!

2010. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
53%

Az első válaszoló vagyok.


Valaki írta itt, hogy mindent megtettél, amit megtehettél, és én ezzel értek 100%-osan egyet. Felneveltél 2 gyereket, anyaként/feleségként/háziasszonyként élted az életed, ahogy így számomra kiderül a sorokból. Itt az ideje, hogy kényeztesd az életed és magad. Én nem gondolom, hogy szenvedni akarsz, és a jó színében tetszelegni, csak egy anyának persze, hogy ijesztő a gondolat, hogy elmenjen. Az ötlet, hogy utazz el, kiváló! Akkor még nem váltál, akkor még nem mentél...viszont már léptél. Kiderülne sok minden, úgy gondolom. És ha tehetném 200%-ra pontoznám a válaszolót, aki ezt tanácsolta neked.


Menj el egy időre, próbáld ki, kóstold meg milyen életed lenne külön, és máris ki fog derülni milyen szerepet töltesz be a családod életében!

2010. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj!A lányod érettségiét azért még megvárnám, mert egy válás igencsak tönkre tudja tenni az ember lelkét, főleg érettségi előtt.De azért szerintem is nézz körül, keresd addig a kiutat.Tervezd meg, hogyan fogsz elmenni, hová.Esetleg keress egy másik munkahelyet addig is, távolabb, és aztán szépen építsd le az egész eddigi életedet, miközben egy másikat meg felépítesz magadnak.:)
2010. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy még, jogod van élni. A kérdés az, hogy a gyerekek mennyire önállóak és, hogy nyugodt szívvel hagyod e ott az alkoholista apjuknál. Ha rosszak is, a te gyerekeid és egy 17 éves lány még nem nőtt fel. Ők is csak áldozatok, hidd el én tudom az apám alkoholista volt és én sem voltam mindig angyal de ez a családi gondok számlájára írható! Ahol nincs családi béke, nyugalom, szeretet ott a gyerekek sajnos "elkallódhatnak"!Azt írod, hogy a megszokott környezetben is maradhatnak, igen ha az megfelelő a számukra, de ahogy olvasom a megszokott környezet nem ideális nekik hiszen ott az alkoholista apa!
2010. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
53%
Egyet tudatosíts magadban! Ne másoknak akarj megfelelni, hanem úgy élj, ahogy Neked jó. De ezt magadban játszd le, mert "fel kell dolgoznod", hogy azzal, hogy elmész, nem vagy rossz és ne legyen miatta lelkiismeret furdalásod. Ha az lesz, akkor tényleg ne kezdj bele. A gyerekeid természetesen kérdezd meg, hogy akarnak-e veled menni, de én annak a pártján vagyok, hogy a gyerekeid már majdhogynem felnőttek, nem foghatod mindig a kezüket, ráadásul Te írod, hogy lusta és nem dolgozik. Ha mindig kiszolgálod, mindent eléjük teszel, ilyen is marad. Muszáj egyszer "elengedni" a kezüket, hogy boldoguljanak az életben. Persze mindig legyél ott a háttérben, de egy 20 éves fiatalnak már sok mindenben boldogulnia kell segítség nélkül is. Gondolom vagy 20 évig mindent megtettél a családért magadat háttérbe szorítva. Itt az ideje, hogy boldog is légy végre!
2010. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
46%

Miért foglalkoztat Téged az, hogya kisvárosi népségmit mond, Talán attól félsz, h.meggondolod magad és visszamész fél év múlva mondjuk? Keress egy állást a fővárosban, ott rengeteget hirdetnek, és költözz oda! Új munkatársak, elfoglaltság, iratkozz be tornázni, nyelvet tanulni, és máris nem fogsz visszavágyni.A gyerekek meg ha követni akarnak, ott ők is jobban meg tudnak állni a lábukon, sok a munkalehetőség, nem úgy, mint vidéken.

Amit írsz, annál még az albérlet is jobb. A gyerekeid dolgait is azért látod ilyen sötéten, mert a boldogtalanság miatt -persze gondolom szex is nulla- megkeseredett vagy. Mi jobb a gyerekeidnek? Egy házisárkány (bocs, h. ezt írom, de szerintem sokat zsörtölődsz velük, ami mögött jó szándék áll, de már únják és ellenkező hatást érsz el vele) vagy egy kiegyensúlyozott anya, akit lehet szeretni a távolból is, el lehet hozzá menni pár napra, internet, telefon a napi kapcsolattartásra tökéletes. Hidd el, jobb távolról szeretni valakit, mint közelről utálni. A munka lesz neked a jó megoldás, erre hivatkozva elköltözhetsz.

2010. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
53%
Attól még a gyerekeid a gyerekeid maradnak, hogy kilépsz a kapcsolatból. Gondolom, hogy velük ettől még tartanád a kapcsolatot, nem? Nem vagy köteles feláldozni az életedet egy olyan emberért, aki nem érdekel, de szerintem gondold meg a válást...elmondtad már a férjednek, hogy hogy érzel? Hogy nem vagy elégedett vele? Mert ha nem szólsz, akkor nem veszi észre magát.
2010. jan. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
26%
Hát ez szép! Nem jó az életed, kilépnél ezt megértem, de ezt a gyerek témát nem veszi be a gyomrom! Mindenki biztat, hogy úgyis rosszak hagyd ott őket! Nekem 20 éves fiam van nem mondanám, hogy egy érett felnőtt! Hogy tudtok így megnyilvánulni? Milyen emberek vagytok ti? A gyerekek meg menjenek a nagyvilágba? A kislány 17 éves anyuka meg utazik mert az apa iszik!!Persze ez a megoldás, hogy lelép! Mégis ki hibázott amikor 20 évesen gyereket vállalt és benne maradt egy szar kapcsolatban? Volt választása, kiléphetett volna, gondolom nem 1 éve iszik a férje. Most uncsi már az egész,a gyerekek rosszak és anyuka lelép mert neki így jó, kit érdekel a 2.-os középiskolás gyerek? Tartsa el magát és igyon apukával mert anya ki van borulva! A gyerekeket sajnálom! Se anyjuk se apjuk!
2010. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
26%

Egyet értek az előttem szólóval! Erre az emberre hagynád a gyerekeid? Mondd milyen anya vagy te?

"nehezen boldogulok a "gyerekekkel" az apjuk,nemigen szól bele a nevelésükbe,csak a horgászat, meg a pia érdekli..."

Csak a horgászat és a pia! A középiskolás kislánynak nem sok esélye maradt az érettségire! Te megtettél mindent értük? Szerintem csak játszod a mártírt! Az igazi áldozatok a gyerekek !

2010. jan. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!