Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vészeljem át ezt az...

Hogyan vészeljem át ezt az időszakot a házasságomban?

Figyelt kérdés

Nem régen nősültem meg és máris úgy érzem, hogy a fejemre omlik az életem!

Korábban a családomban elég komoly nyomás nehezedett rám, hogy nősüljek meg, tény, a magam közel 30 évével benne is vagyok már valamennyire a korban. Folyton folyvást kaptam, hogy "unokákat akarok", stb. Volt egy eléggé elhibázott kapcsolatom is, ahol harmadikként voltam jelen egy másik házasságban, itt a szakításkor elég komoly lelki sebesüléseket szenvedtem. Pár hónapra rá megismertem egy kedves lányt, aki nem volt túl szép, sem gazdag, de olyan biztonságot adóan őszinte, természetes és kiszámítható nő volt. Olyan "vele nyugodt és lagymatag életet élhetek, viharok nélkül" típus. Hamar megkértem a kezét és nemrégen összeházasodtunk. Ma már egyre többször gondolok arra, hogy 1000x jobb lenne egyedül.

Lakást vettünk (hitelre), és csak nemrég derült ki, hogy valamit elhallgatott előlem: nincs meg a nyelvvizsgája, emiatt nem tudott diplomát szerezni és egy jogszabály változás miatt idén január 1-én megszűnt a munkahelye. Nem merte elmondani...

Ezt még megemésztettem, bár nem örültem neki, mindig is nagy jelentőséget tulajdonítottam az anyagi biztonságnak de végül is kijövünk az én keresetemből is. Próbálok neki angolt tanítani (alapfokú vizsga is elég lenne, nekem felső van), de úgy látom, hogy nem nagyon megy neki, nincs önbizalma, a kudarcok visszarettentik. Most a munkahelyemen is rengeteg rajtam a teher, sokat dolgozom.

Kitalálta, hogy babát akar, oké, nem védekezünk, hátha még idén összejön.

De amit már valóban nagyon nehezen viselek el, azok a hangulatváltozásai. Bármit kitalál, ugrok hogy megcsináljam, mindent megveszek neki, amit szeretne (illetve majdnem), veszem neki az édességet amit szeret, holott fogyni szeretne és enyhe cukorbetegsége is van, stb. És ennek ellenére időnként olyan hihetetlenül bunkó tud lenni velem, hogy az már kiborító. Sehová nem járok el (nem is nagyon lenne kivel, hozzáteszem, az évfolyamtársaim rég lekoptak már), nem iszok, nem cigizek és időnként mégis megtalálja a módot, hogy belém rúgjon valahol. Jó lenne kicsit egyedül lenni. Nem ülhetek le a számítógép elé, odaül, hogy nézze mit csinálok, aztán fél óra múlva sértődötten elvonul és az este hátralévő részében az ágyon betakarózva fekszik a fal felé fordulva. Beszélni nem igazán lehet vele, ha egyszer rászólnék, szerintem soha nem bocsátaná meg vagy akkora hisztit levágna, hogy ihaj. Néha nagyon kedves (ha olyanja van), de ez így most nekem sok, konkrétan elegem van belőle. Reggel elmegyek fél hétkor, hazajövök négykor gyomorgörccsel, hogy milyen hangulata van. Most, hogy otthon van egész nap, szerintem még jobban be fog csavarodni. És így teljesítsek a szexben, hát le a kalappal uraim, akinek így kedve támad hozzá. Nincs kinek elmondjam...


2010. jan. 19. 09:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Muszáj fenntartani ezt a házasságot, ha már most így érzed magad? Inkább váljatok el most, mint egy-két gyerek után.
2010. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
kérdés hogy át akarod e vészelni egyáltalán... most nem foglak leba szni hogy miért házasodtál meg mert én is voltam olyan helyzetben mint te csak én utánna nem házasodtam össze a másikkal, de ugyan eza helyzet volt, persze könnyebb volt kilépni nekem belőle mert nem volt közös hitel, meg házasság, de szerintem egy 'kis" macerát megér, biztos, hogy most sokkal nehezebb lenne a sarkadra állni és a magad útját járni, de szerintem mindenkinek joga van a boldogságra, 30éves vagy nem élheted le az életed több mint felét biztonságot nyújtó borzalomban, és a párodnak is joga van a valódi szerelemre ezt halkan megjegyzem... sérült lélekkel sokkal de sokkal nehezebb újra bízni, szerintem is egyedül kéne lenned, és nem külső nyomásra kéne találnod idővel valakit, hanem mikor te úgy érzed hogy készen állsz, és találsz valakit, aki tényleg hozzád illik..mert ha mersz változtatni akkor megtalálod idővel az igazi szerelmedet is....sok sikert:)
2010. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

kicsit sokat panaszkodsz....kissé hihetetlennek tűnik.


szerintem érzi, hogy nem szereted, ezért ilyen labilis a hangulata. érthető.


egyébként pedig, nem kellett volna összeházasodnotok, az pedig a Te hibád, hogy elvetted így, hogy nem szereted.


nézz mélyen magadba, és ülj le vele ŐSZINTÉN beszélni.


de az is lehet, hogy neked vannak túl nagy igényeid.

nem akarlak megbántani:)

2010. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy mennyi ideig voltatok együtt házasság előtt?
2010. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

te is érzed, hogy ez így nem a legjobb.

nekem alapvetően az a véleményem, hogy az ember megérdemli a boldogságot. és a saját boldogságáért igenis küzdenie kell és meg kell tenni érte mindent.

remélhetőleg nálatok ez most csak átmeneti, rajtad is nagyobb a nyomás.

próbálj beszélni a feleségeddel, elvégre a feleséged, ha cirkuszolni fog, hát tegye, sértődjön meg, de így ne éljetek, mert megutálod végképp. egy próbát megér és hátha megérti, mi a gondod, talán tud ő is változtatni.

próbáld az ő szemszégéből is nézni a dolgokat, neki sem lehet könnyű. nem merte elmondani a nyelvvizsgát? miért? lehet ennek is oka van. megkérdezted?

talán ha többet kommunálkot, megtanuljátok közösen kezelni a közös problémákat.

nálunk eddig működik másfél év házasság után.....

sok sikert!

2010. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha mégiscsak összeszednéd a maradék férfiasságodat és mégis elmondanád ezt neki, így, ahogy leírtad? (Az elejét hagyd ki, miszerint ő csak egy megbízható parti volt :-))

Hogy próbáljon figyelni a hangulatváltozásaira, ne rajtad vezesse le a feszültséget, te dolgozol, eltartod őt, nem érdemled meg, hogy a hisztijeit is neked kelljen elviselni. És tanuljon, tanuljon! Ha már ennyire átvágta a fejedet! Vagy fizess neki nyelvtanárt, de SOS tempóban!


Ha nem kommunikálsz vele, mert "félsz tőle", akkor ez a házasság nagyon nagyon nagyon rövid életű lesz, mert meg fogod gyűlölni őt rövid úton. Úgyhogy ha úgy döntesz, hogy nem beszélsz vele, akkor egy jó tanácsom van: védekezz gumival és közöld, hogy most nem jókor jönne a baba, várjatok még (akkor is, ha ez neki nem tetszik). Manapság nem nagy anyagi biztonság, hogy neki nincs munkája, baba mellett a következő 3 évben havi 25.000 Ft-ot hozna haza. Ami, valljuk be: semmi... Mondd neki, hogy akkor jöhet a baba, ha újra van munkája 1 év hosszan... És TE védekezz, mert ő lehet, hogy "elfelejtene".

2010. jan. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, nem akarlak megbántani, de szerintem nem vagytok egymáshoz valók. Elsietted a házasságot, valószínűleg a környezeted nyomására, illetve a megfelelés kényszere miatt. Ha ez a lány ebben a kérdésben (nem is mellékes dolog) nem volt hozzád őszinte, akkor miből gondolod, hogy később majd más kérdésekben őszinte lesz? Ha most bánt, akkor később is bántani fog. Nem érzem, hogy szeretnétek egymást. Hogy ő nem szeret téged, az szinte biztos.


Gondold át. Még fiatal vagy. Én menekülnék a helyedben.

2010. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, mivel elvetted, most szerintem nem lenne szep,ha csak lelepnel,mint k@rva a divanyrol, viszont az sem jo,h ennyire boldogtalan vagy. Az lenne a legtisztabb,ha leulnel vele beszelni, mondd el az erzeseid neki es azt is,h te azonnali valtozast szeretn4el vagy igy, vagy ugy. Ha szeret,akkor kicsit vissszavesz es a tarsadkent probal a megoldasra torekedni,ha pedig nem igy tesz,akkor elgondolkoznek a valason.
2010. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen elsietted, de ezt már te is tudod.

Sajnos jártam ebben a cipőben, csakhoyg én nő vagyok, de menj már férjhez.... stb. stb

átvészelni??

de meddig, ha tudnád, hoyg egy gyerek mellett majd normális lesz, akkor érdemes, de hát pont ez az , hoyg ki tudja??

meddig kell nyelned??

én nem túl szépen oldottam meg, elváltunk.

néha bánom miért nme voltam kitartó, pláne gyerek is van és nehéz ám jobbat találni, főleg, hogy a koral egyre kevésbé vagyunk alkalmazkodóak.

aztán volt titkos kapcsolatom is, egy darabig jó volt, nem feküdtem le vele, csak flört volt, de jólesett, kibeszéltem a bajomat, aztán amikor a hódolónak lett másik nője aki lefeküdt vele, akkor megint egyedül maradtam.

Képzeld most újból írt...

levelezünk.

hát én így vészelem át.

próbáld meg.

vannak praktikáim egyébként arra is, hogy mint írod görccsel mész haza vajon milyen a hangulata... de ez hosszú és lehet, hoyg nem is érdekel, nem szimpatikus a hangvételem. ha érdekel ríj egy e-mailt.

2010. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
25%

Igen egy alapos kibeszélés talán használna, de szerintem nem fog.

Vagy adj neki egy akkora sallert, hogy a takony menetet vágjon a nyakán (csakhogy úriember ilyet nem tesz), vagy tényleg hagyd ott a fenébe. Ez egy "beteg" nőszemély (már bocs), az ilyennel nem sokat tudsz tenni. Azonkívül mindig kiszolgálod, ez a baj, csicskának néz, mert te úriember vagy, és ő kihasználja ezt.

Óvakodj az ilyen nőtől, válj én azt mondom.

2010. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!