Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok szülő miért nem neveli a...

Sok szülő miért nem neveli a gyerekeit? Miért engedik, hogy a gyerekük pofátlan, bunkó legyen társaságban, akár iskolában, akár máshol?

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 11:08
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%

nem érnek rá. felemészti őket a mindennapok monotonsága. egyszerűbb tv-t nézni. azért.

25 vagyok, de elképeked azon, hogy viselkednek a mai gyerekek. tisztelet bárki irányában nulla.

ja és még félni is kell tőlük....

2010. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
28%
ehhez semmi köze a neveléshez sajna!Az a baj h egyszerüen nem tudunk mit kezdeni a mai kamaszokkal!
2010. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Nem kamaszkorban kell elkezdeni a nevelést, kedves második!
2010. jan. 19. 11:14
 4/40 anonim ***** válasza:
86%
Tesóm pl. azért nem, mert elvált és apának szöges ellentétben állnak a nevelési "elvei" az övével. Ezért inkább sehogyse neveli őket, mert felesleges, apa heti 3 napban úgyis ellentétesen nevelné őket, tehát minek strapálja magát... Meg is látszik az eredménye :-(
2010. jan. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Ismerek elfoglalt szülőket, akiknek a gyereke tud viselkedni, ez se kifogás. Nem vonatkozik minden szülőre, hogy nem nevel, de azért elég sokra.


Valamelyik nap pl. utaztam haza munkából este 8 után buszon, mögöttem egy anyuka ült ölében ovis korú gyerekével, aki végig hangoskodott, és előre hajolt a fülemhez, az anyja nem szólt rá.

2010. jan. 19. 11:16
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

nehogymár egy 10 évesnek ne lehessen parancsolni.....

nem foglalkoznak vele a szülők. pénzelik, de semmi egyéb.

sok lelki sérült is van köztük, akik otthon mindent megkaptak csak szeretetet és figyelmet nem - még ha az két pofonban is nyilvánul meg.

2010. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%
az az anyuka is bunkó.... erre tanítja a gyerekét is.
2010. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk adott egy 2-3 éves kisgyerek. Az anyukának kényelmesebb beültetni a tévé elé, mint játszani és foglalkozni vele. A tévé ontja magából a hülyeséget, bunkóságot, a gyerek meg könnyen tanul. Utólag meg hiába próbálja nevelni a szülő, ha a gyerek megtanulja, hogy amit a tévében lát, az az általános.


A mai kamaszok meg semmivel nem lennének rosszabbak, mint a régebbiek, ha a szüleik eleget foglalkoztak volna velük gyerekkorukban.

2010. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Köztünk is voltak pimasz gyerekek, de amit most a gyerekek meg mernek engedni maguknak, az nekem is sok, pedig nem vagyok öreg 25 évesen, amikor időm engedte az utóbbi években, anyunak segítettem osztálykirándulásokon 3-4-es osztályaival. Láttam ott is dolgokat.
2010. jan. 19. 11:21
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, én óvópedagógiát tanulok, és kellett menni általános iskolába is hospitálni. Másodikosokhoz kerültem, azt hittem, azok mégnagyjából normálisak, mert még csak 8-9 évesek. Hát egy fenét, durvább káromkodásokat tudnak, mint én, és olyan pofátlanul beszélnek a tanítóval, majdnem elsírta magát szegény óra közben. Az én időmben (én se vagyok öreg, csak 21 éves) felnéztünk a tanító nénire, tiszteltük őt, a mai gyerekek meg simán lep*csázzák. Hihetetlen, hová fajult ez a világ.
2010. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!