Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy itt mindenki...

Hogy lehet, hogy itt mindenki elítéli a háztartásbeli nőket, de az életben a nők nagy része szívesen otthon maradna, ha tehetné?

Figyelt kérdés

Védőnő vagyok, elég sok nővel találkozok, mindenféle társadalmi helyzetűvel.


10-ből 8 nem szereti a munkáját, csak azért dolgoznak mert anyagilag muszáj. Van köztük bolti dolgozó, tanár, orvos, banki alkalmazott, informatikus, irodai dolgozó, ügyvéd. Ha nem is egész életükre, de pár évet a gyerekek bölcsi-ovis korában szívesen töltenének otthon.


Itt viszont mindenki lenézi azt, aki megteheti hogy otthon marad. Miért ez az ellentmondás?


2014. szept. 14. 14:37
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
91%

Van különbség aközött, aki olyat dolgozik amit utál, meg aközött, akinek van egy normális karrierje.

Nyilván ha választani kellene, hogy egy boltban robotoljak vagy egy olyan cégnél, ahol kikészítenek, akkor inkább azt választanám, hogy otthon legyek és intézzem a dolgainkat.

De én megőrülök otthon, akkor vagyok boldog, ha el lehetek foglalva valamivel és találkozom emberekkel, történik sok minden a nap folyamán. Kell a pihi néha, de már 1-2 hónap után depressziós lennék.

2014. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is találkozom például rengeteg anyukával, aki otthon van a gyerekkel, ők meg 90 százalékban várják már, hogy dolgozzanak.1-2 hétig biztos sokan maradnának otthon, de szerintem tartósan a többség nem lenne háztartásbeli. Én nagyon kevés nővel találkoztam, aki élvezi és nem savanyodott volna be.
2014. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem azért van különbség aközött, hogy valaki csak azért szül gyereket a semmire folyamatosan, mert nem akar visszamenni dolgozni, és aközött, hogy nagy családot akar. Nem nézem le a HTB nőket, csak nem értem. Illetve ami nálam ennél is érthetetlenebb, amikor nincs gyerek, nem csinál semmit, tehát nem tanul, nem képzi magát, csak otthon van, eljárkál, majd a pasi eltartja. Én ezt nem értem. Én pl. unatkoztam a 4 napos táppénzem alatt.
2014. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
59%
En is ezt mondom ritka az olyan ember aki szereti a munkajat.
2014. szept. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélem el, mert mindenki úgy éli az életét, ahogy szeretné, ahogy neki jó. Ha megteheti, miért ne tenné? Ami buktatóját látok ennek az egésznek az az, hogy ha csak egy kereső marad így a családba és ő kiesik a keresetből, lehet, aki eddig otthon volt, hirtelen nehezen talál majd munkát.


Sajnos nem mindenkinek adatik meg, hogy a munkájuk legyen egyben az egyik hobbijuk, nem mindenkinek sikerül olyan embereket kifogni munkatársként, akikkel nagyon jól érzi magát. Sokan egyszerűen azért járnak el dolgozni, mert muszáj.

Én, ha itthon lennék, esetleg itthon dolgozhatnék, teljesen le tudnám magam foglalni, nem hiányozna a napi 8 óra gürizés. De mivel nem látok arra lehetőséget, hogy otthon is maradjak, de jövedelemhez is jussak, így marad a munkahely. :)

2014. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Szóval itt majdnem mindenkinek csodás karrierje van? Nehezen hiszem. Tisztelet a kivételnek persze.


Na igen, a gyes-betegség... hát izé... elég divatos dolog manapság ezt mondani mindenkinek, de kevesen vannak, akik komolyan így éreznek. Ha valaki ilyen panasszal jön, tájékoztatom arról hogy van bölcsis hely a körzetben és a gyed extra miatt anyagilag is jól járnának, ha nincs munkahelye akkor felajánlom a segítségem - nagyon kevesen élnek vele.

2014. szept. 14. 14:48
 7/43 anonim ***** válasza:
87%

Én azt nem értem meg, ha otthon marad a nő, de anyagilag nem tehetnék ezt meg, egyik napról a másikra élnek, de inkább marad otthon a 2-3-4 éves gyerekkel, mert jajj, nehogy közösségbe kerüljön.

Egyébként a nők 90%-a minimum bölcsis korig otthon is marad. De amikor a gyerek/ek már közösségbe járnak, akkor nem tudom, hogy elégíthet ki valakit, hogy otthon ül, és takarít, tesz-vesz... Unalom, és bele is fásulnak. Nekem eszembe se jutott, hogy otthon maradjak, pedig elvileg maradhattam volna a 3 gyerek miatt a legkisebb iskolás koráig. De nem láttam értelmét, szereti a bölcsit, én meg szeretem a munkám, és anyagilag is megtérül.

2014. szept. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Igen, de sokaknak a munka is unalom és szenvedés.
2014. szept. 14. 14:50
 9/43 anonim ***** válasza:
97%
Általánosítani veszélyes....
2014. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
64%
Irigység, nagyrészt.
2014. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!