Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy itt mindenki...

Hogy lehet, hogy itt mindenki elítéli a háztartásbeli nőket, de az életben a nők nagy része szívesen otthon maradna, ha tehetné?

Figyelt kérdés

Védőnő vagyok, elég sok nővel találkozok, mindenféle társadalmi helyzetűvel.


10-ből 8 nem szereti a munkáját, csak azért dolgoznak mert anyagilag muszáj. Van köztük bolti dolgozó, tanár, orvos, banki alkalmazott, informatikus, irodai dolgozó, ügyvéd. Ha nem is egész életükre, de pár évet a gyerekek bölcsi-ovis korában szívesen töltenének otthon.


Itt viszont mindenki lenézi azt, aki megteheti hogy otthon marad. Miért ez az ellentmondás?


2014. szept. 14. 14:37
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a munkámat. 6 évet tanultam, hogy ezt csinálhassam, tanulni is imádtam és szerencsére olyan munkát is sikerült megcsípnem, ami nem csak remek közeget biztosít a mindennapokhoz, de szinte minden szempontból tökéletes. Nyilván van egy-két mumus kolléga, stb., de az hol nincs? :)

Nem tudnám elképzelni az életemet háztartásbeliként, de nem nézem le azokat, akik igen. Max ha otthon siránkoznak, hogy nincs pénz, de elmenni dolgozni büdös. Na az ilyet nem szeretem!

Az első gyerekünkkel másfél évig voltam itthon, imádtam, de akkor is be-be lestem a munkahelyemre, vagy ha sürgős munka akadt, akkor besegítettem otthonról. Nem mondom, hogy nem volt nehéz a baba mellett, de szerencsére volt segítségem, ez pedig remekül kizökkentett a szürke hétköznapokból (már ha lehet ilyenről beszélni egy csecsemő mellett).

Élveztem ezt a másfél évet és a következő babánkkal is egészen biztosan itthon maradok, amíg el nem éri a "bölcsis kort", de én úgy gondolom egy szülő (és nem csak az anya), akkor lesz jó szülő, ha néha magára és a saját kis dolgaira is jut ideje. Nálunk apuka is ezt vallja, a nagyszülők is, én is, így tényleg hál'isten minden adott ahhoz, hogy néha más kezébe adjam a gyereket és 1-2 órára eltűnjek.


Azt sem tudtam soha elképzelni, hogy 3 éves koráig itthon maradjak a kislányunkkal, aztán szüljem a következőt és már dupláját, mégegyet és tripláját. Az nem én lennék.

2014. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mit csináljak lottó ötössel? Üljek a seggemen, míg el nem fogy?


Elköltöznék, saját vállalkozásba kezdenék, ezer meg egy dolgot tudnék csinálni, minthogy otthon nézzem a tévét.

2014. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
96%

Nem ítélem el,megtehetnénk mégsem leszek soha háztartásbeli.


Szerintem háztartásbeliség semmi másról nem szól mint a férj kiszolgálásáról,meg persze a gyerekekéről ami persze természetes csak nem egy ember vállalta őket. Én anyám volt háztartásbeli mai is megvan az eredménye amikor már apám nyugdíjas mindenbe ki kell szolgálni, a mikróba nem tudja a kész kaját betenni, a fürdeni csak úgy tud elmenni ha anyám előkészíteni neki a ruhát stb.

Háztartásbeli nőre csak az anyuci pici vágyik, aki felcserélni anyukát egy feleségre.

2014. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
fia vágyik akart lenni.
2014. szept. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
84%

" amikor nincs gyerek, nem csinál semmit, tehát nem tanul, nem képzi magát, csak otthon van, eljárkál, majd a pasi eltartja. "


Kicsit gondolkozz.


Honnan tudod miért nincs gyerek? Nem tudnak anyagi okból vállalni vagy nem lehet gyerekük?


Nincs munkája az asszonynak, ezért pénze sincs tanulni. A férj fizetéséből örülnek ha megélnek.


Eljárkál? Állásinterjúra, ha behívják mennie kell. Illetve néha nem találkozhat barátnővel, baráttal hogy hátha tudnak valami munkát, esetleg olyan kapcsolatot aki segíthet? És egyáltalán.. Ha nem a férje pénzét költi a találkozón, pl csak sétálnak vagy leülnek egy padra beszélgetni, kicsit kimozdulni a 4 fal közül, az miért baj?


Én voltam ilyen helyzetben. Nem találtam munkát, annyi pénzünk meg nem volt hogy még valamit tanuljak...Gyerek nincs és nem is lesz. Amellett hogy nem tudunk vállalni, nem vagyok az a fajta aki semmire szül gyereket.... És néha ki kellett mozdulnom hogy ne őrüljek meg itthon... Olyankor pl csak a barátnőm evett a gyors kajáldában, én nem rendeltem semmit, vagy elmentünk sétálni kicsit. Ezt egyébként egybekötöttem azzal ha állásinterjúra hívtak. Miután megvolt, utána futottam össze a barátnővel. Egyébként a férjem mondta hogy menjek, szakadjak ki itthonról.


Amikor lett munka nagy nehezen, már mentem is. Nem az álmom volt, kevés a pénz is, de nem utálom. Jobb mint otthon. Pedig otthon sem unatkoztam. Háztartás, kert, álláskeresés, olvasás, főzés, és már el is ment az egész nap.


Amúgy ha nem kényszer (munkanélküliség) akkor én sem lettem volna itthon egy percet sem. És a legtöbb nő így van vele, mert nem szeret senki kiszolgáltatott lenni. A pénzéhes p...icsák nyilván nem tartoznak ide:) Csak a normális nők.

2014. szept. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
78%

"Honnan tudod miért nincs gyerek? Nem tudnak anyagi okból vállalni vagy nem lehet gyerekük?

Nincs munkája az asszonynak, ezért pénze sincs tanulni. A férj fizetéséből örülnek ha megélnek. "


Valaki nem tud anyagilag gyereket vállalni az dolgozón. Szerintem aki pár hónapig nem talál munkát az nem háztartásbeli,aki évekig nem dolgozik,nincs semmi rendszeres jövedelme az a háztartásbeli.

2014. szept. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
97%

Hát valamit nagyon félreértettél. Nem nézi le senki az otthon dolgozó nőket. A sztereotípiát nézzük le és tekintjük elavultnak, miszerint a nőnek otthon a helye, hogy fenntartsa a férfi otthonát, a férfi meg keresi a pénzt és "hordja a nadrágot".


Szerintem pedig az, hogy valaki szereti-e a munkáját vagy nem az egyáltalán nem a nemen múlik. Tíz emberből szintúgy nyolc mondaná, hogy nem szereti a munkáját és csak a megélhetésért dolgozik azt amit. Nemtől függetlenül.

2014. szept. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
76%
35. Nálad kényszer helyzet volt, te nem akartál háztartásbeli lenni, hanem kénytelen voltál és a körülmények miatt nem tudtál tanulni stb.
2014. szept. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Na szep lepontoztak azert mert egy olyan orszagban elek ahol nincs gyed se gyes max 16 het szabi van es mehetsz vissza.

ezzen kivul ha 3 evet kiestem volna a szakmambol meg a nevemet is elfelejtettek volna.

De nem is lehet hiszen magamnak dolgozom ki a fene ugrott volna be nekem 3 evre?

Ez a otthonulunkharomevig tiszta magyar szokas!

2014. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
20%

39-esnek:

Esetleg elárulnád hogy Te konkrétan melyik országban laksz?

2014. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!